Skocz do zawartości

320d wlalem benzyne zamiast diesla. Jak sciagnac z baku?


marek zg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
dobierz się do zbiornika od strony siedzenia, tzn., zdejmij tylną kanapę, odkręć klapkę od strony pasażera, odkręć węże, dużą okrągłą nakrętkę, będziesz miał dostęp do zbiornika, wężykiem spuść paliwo tyle ile dasz radę, następnie nalej ON najlepiej na maxa i będzie OK. Jeśli masz poliftową wersję to możesz dobrać się do pompki pod siedzeniem kierowcy, odkręcić wąż wylotowy z pompki paliwa, załączyć zapłon i chwilę poczekać aż pompka wypompuje benzynę ze zbiornika, oczywiście możesz odzyskać paliwo do jakiegoś baniaczka i użyć do kosiarki czy czegoś takiego.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pod fotelem kierowcy, ale od spodu, czyli pod autem masz pompkę podprogową i filtr paliwa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku chłopaki opisali dwie metody, o których przez telefon mówiłem ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - kiedy się zorientowałeś gdy wlałeś benzynę zamiast ropy? Myślałem, że tylko kobiety tak potrafią :lol:

 

To jeszcze nic. Moj szef w x5 miał pół baku ON i do tego dolał PB inawet się nie zorientował:) Ujechał jakieś 300m i auto zgasło. Laweta i serwis

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaleznie jakiego masz diesla, paliwo mozesz spuscic bez wchodzenia pod samochod czy demontazu kanapy. Zlokalizuj przewod paliwowy pod maska ktory zasila w paliwo i odepnij go. Zasteruj przekaznik pompy paliwa i cale paliwo pompa wypompuje. Zalej pozniej bak do pelna i wymien filtr paliwa na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie heh dziwnie jest to nie wiem jak w bmw bo nie miałem takiego przypadku ale w audi...zagadałem się z kolegą i chce tankować a tu się pistoletu nie da włozyć i za raz wylazł pracownik co ja robię.. a ja patrzę a tu ON a to mialo być PB ... tyle mnie uratowało,że nie dało się pistoleta od ON włozyc

 

a co lepsze powiem..jak kupiłęm audi(jeszcze do szkoły chodziłem) to wracam po szkolę jadę umyć na CPN...i przy dodawaniu gazu zaczęło poszarpywać... myślę co jest grane...zajechałem na CPN i zgasiłem...od tej pory nie odpaliłęm auta...podlazł jakiś chłopak z nissana almery i mówi czy sprzedaję audicę(ładna czerwona była)ja mówie nie a on co nie chce odpalić..ja no tak...patrzyłem pod maską itp i lipa...wróciłem busem do domu...i za raz manem przyjechało się (koło 20stej) i wciągało się na lawetę audi...auto zajechało na stację diagnostyczną w mojej miejscowości.. i sprawdzali 2 dni..nie mogli dojść ładu co jest grane...

 

a okazało się... ze Paliwa ani grama nie było :mad2: a ja jeszcze na dodatek na CPN stałem ...wystarczyło auto pchnąc pod dystrybutor.... jak się potem śmiali w warsztacie :mrgreen:

 

Ps ale to było moje pierwsze auto...to ja nawet nie wiedziałem co i jak w nim tak jest... nawet nie patrzylem na wskazówkę bo lpg przewaznie za 50,70zł tankowałem a do szkoły miałem 20km to latałem na tym i latałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy uznać, że opróżnienie baku z pomocą pompki podprogowej + dodatkowe przepłukanie ON oraz opróżnienie filtra paliwa ile tylko się dało przyniosło efekt :mrgreen: i Bumka pracuje bez problemu :) .

 

 

Inna sprawa, że od czasu do czasu oraz w granicach rozsądku przepłukanie układy benzyną może przynieść pozytywne skutki :norty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niezaleznie jakiego masz diesla, paliwo mozesz spuscic bez wchodzenia pod samochod czy demontazu kanapy.

 

Tu masz rację, ale.....

 

i wymien filtr paliwa na wszelki wypadek.

 

Filtr paliwa jest pod samochodem tuż przy pompce, więc i tak polecasz wejście pod auto

 

No i życzę powodzenia w szukaniu przewodu paliwowego pod maską w tym aucie z tym silnikiem :clap:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypięty został mały/krótki przewodzik między filtrem paliwa a pompką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W M47 ja wypompowałem 20l ON za pomocą tylko pompki w baku odłączyłem tylko przewód który doprowadza paliwo do filtra i włączyłem zapłon, pompka po 45 sekundach

się wyłącza ale wystarczy znowu wyłączyć i włączyć zapłon (bez zapalania oczywiście) i tak całe paliwo zostanie wypompowane, oczywiście sprawność takiego pompowania jest słaba, lepsze efekty daje odkręcić pod siedzeniem tylnym pokrywę i bezpośrednio od pompy podłączyć przewód do zbiornika i pompy, ale w drodze jak się pomyli to jest jakaś alternatywa, wystarczy kupić klika zbiorniczków i krótki przewód i 20 l pompowało się jakieś 7-8 włączanie i wyłączenie zapłonu.

Ja nie wlałem benzyny do oleju tylko myślałem że mam zanieczyszczone paliwo i to uszkodziło pompę wtryskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem podobny przypadek a mianowicie zatankowałem przez pomyłkę(zamyśliłem się) 15l PB do około 10l ON w baku.W sumie nie wiedziałem co robić i pojechałem do domu jakiś 1km drogi ,potem na pobliską stację 100m od domu i zatankowałem do pełna ON.Po drodze nie miałem żadnych negatywnych objawów i do tej pory nie mam(zdarzenie sprzed 1,5 roku).Sprawdzam dość często auto na kompie.Silnik M57 z CR pierwszej generacji.Moim zdaniem jak dużo nie wlało się benzyny to nie ma co panikować z jakimś tam płukaniem układu paliwowego tylko zalać do pełna ON i jazda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon dzięki za odpowiedz.

Wypięty został mały/krótki przewodzik między filtrem paliwa a pompką.

Pozdrawiam

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.