Skocz do zawartości

E90 320i arktis metallic 05'


sobots

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Szukałem najpierw coś krajowego, ale że cena i stan techniczny były nie do zaakceptowania, wybrałem się ze znajomymi do dojczów(pod granice z Luksemburgiem). Plany i zamiary były na 330i, tyle że tam słaby wybór,a i ceny wysokie + do tego akcyza, odpuściłem sobie. Pomyślałem wezmę słabszą - trafiła się z małym przebiegiem 120 tys, 1 właściciel (kobitka, kupiła we Francji, a jeździła po Luksemburgu), ładny kolor, słabe 16. Znajomy z serwisu BMW sprawdził mi po Vin-ie, że ładnie do końca serwisowana ( ostatni wpis 03.2014r.), a więc skusiłem się i kupiłem. Jest ze mną od 15.05.2014.r

Tak wyglądała :

http://s30.postimg.org/vzapb0h6p/xxxx.jpg

Rozkodowany Vin:

Wyposażenie

 

S1CAA Selekcja COP ważnych pojazdów

S240A Kierownica skórzana z pod.pow.

S249A Wielofunkcyjność dla kierownicy

S2BFA Obr. BMW, st. le. podw. spr. 154

S321A  Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S465A System załadunku

S4AEA Podłokietnik przedni, przesuwany

S520A Lampa przeciwmgłowa

S521A Czujnik deszczu

S534A Klimatyzacja automatyczna

S540A Tempomat

S663A Radio BMW Professional

S694A Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD

P7RPA Pakiet Advantage

S854A Wersja językowa, francuski

Spis dealerów, Europa

S881A Literatura pokładowa, francuski

S8SPA Sterowanie COP

S4AGA Listwy wewnętrzne tytanowe matowe

S548A Licznik kilometrów

 

Wymienione/zrobione:

+ 09.06.14 wymiana oleju, filtrów

+ 17.07.14 zakup kół wz 158 + opony letnie

+ 18.07.14 przyciemnienie szyb / oklejenie lamp tylnych

+ gałka m-pakiet

+ 25.09.14 wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów (Victor Reinz)

+ 05.10.14 zakup 4x zimówek (jak nowe)

+ podświetlenie tablicy rejestr. ledowe

+ 06.12.14 tłumik przelotowy o średnicy 2,5 cala zakończony końcówkami o średnicy 70 mm

+ 15.01.15 Wymiana lamp przednich : bi xenon + ringi do jazdy dziennej

+ 02.2015r. malowanie zderzaka przedniego (łuszczący się lakier- "fachowa" robota w dojczach na przykrycie rys+ polepszenie wyglądu) oraz nerek na czarny połysk

+ 10.03.15r. wymiana filtrów, oleju przy przebiegu 132 tys oraz wymiana uszczelki miski olejowej (Victor Reinz)

+ 04.15r. silniczek valvetronic

+ 05.15 montaż skrzyni basowej JBL GTO 250 RMS + wzmacniacz Clarion XR2420

+ 12.05.15 wymiana odmy oraz uszczelki podstawy filtra oleju (OEM)

+ 08.2015r. Wymiana uszczelniaczy zaworów, planowanie głowicy, komplet uszczelek, czujnik ciśnienia oleju (zabieg miał na celu wyeliminowanie zwiększone pobieranie oleju- sukces teraz jest jak książka piszę) Dzieje się tak w każdym silniku tego modelu, że w okolicach przebiegu 150 tys trzeba tą naprawę zrobić, także jak ktoś tego nie robił to będzie musiał, niestety taka przypadłość :wink:

Podczas tej samej naprawy wymieniona została dwumasa + sprzęgło (oryg Luk) + siłownik sprzęgła. Dodatkowo w skrzyni zmieniony olej i simeringi

+ 10.2015 CB radio president + plus antena

+ 12.2015 łańcuch rozrządu oraz koło pasowe + pasek

 

Plany:

- Oklejenie folią listw w wewnątrz

 

Tak wygląda obecnie :

http://s32.postimg.org/5ibvygm5x/20160510_142326.jpg

Edytowane przez sobots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Właśnie kolor sporo zadecydował o zakupie (+ przebieg i serwis).

 

Kupiłem gotowe, cena może niezbyt atrakcyjna za kawałek folii, ale gotowe :) dokładnie od tego sprzedawcy:

http://allegro.pl/folia-do-lamp-bmw-3-e90-e91-lift-lci-tuning-hit-i4761157811.html

Efekt super, jak widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Fajnie to wygląda. Mały detal a cieszy oko. Fura lux. Może jakies foty środka? Opony na Lato jakie zakupiłeś??

 

Dzięki :)

Zdjęcia ze środka to już raczej na wiosnę wrzucę, bo póki co nie robiłem żadnych, poza tym niema tam nic specjalnego.. powiedziałbym delikatnie że jest słabo, zwykłe fotele itp :wink:

Opony to klebery hydraxery 225/45r17, bieżnik 6mm nie mniej. Dobrze się trzymają, ale trochę je słychać, pewnie dlatego że 07r. Dobra cena była za komplet tak więc nie było co się zastanawiać, oponki były jak w gratisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ha,

mam takie same felgi na zimę, uważam ,

że na tę porę roku to bardzo dobry model i w rzeczywistości duzo lepiej wyglądją

i czyści sie łatwiej niż "szprychówki" :cool2:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam pirelli pzero. Z plusów to auto trzyma się drogi jak przyklejone. Z minusów oczywiście większe spalanie no i szybsze zużycie (ale zazwyczaj to pierwsze jest kosztem tego drugiego). Do tego ciche, i chronią ranty felg oraz mają wzmacniane boki (przy wersji nie runflat).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak wygląda tył po zmianach, ale ile do zdjęcia dodaje otoczenie :wink:

 

http://s15.postimg.org/ttnpf1k5n/por_wnanie_ty_ok.jpg

Edytowane przez sobots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Raczej zmiana modelu na coś tańszego, starszego np e39 ponieważ potrzebuję kupić busa w wersji Maxi do DG i niestety muszę pogodzić te dwie sprawy, tak bym nie sprzedawał.

 

a tu filmik zaraz po montażu końcówki wydechu, kiedyś miałem wstawić i zapomniałem :

 

https://www.facebook.com/drxhaust/videos/358151511023437/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to też wysyła, skontaktuj się i powiedz że chcesz końcówkę wydechu taką jak u Piotrka w e90, filmik masz do wskazania. On sam też robił zdjęcia samego wydechu od spodu, także raczej zrobi identyczny jak u mnie :) Z montażem sobie poradzisz zdejmujesz oryginalny w te miejsce bez przeróbek zakładasz. Jak ktoś kiedyś będzie chciał oryginał, chwila moment i może powrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.