Skocz do zawartości

E39 vs E38 --------------- ON vs PB ........... ZAKUP


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, Panowie i Panie !!!

Wpierw a propos regulaminu:

1) Uzywalem "szukajki" i duzo znalazlem

2) Celowo zakladam nowy topic

3) Podyskutujmy...... Pomozecie??

 

Ok.... :wink:

Planuje zakup auta rodzinnego, oczywiście BMW, jako trzecie BeeMWu w rodzinie.

 

Kryteria:

- od 1999 roku

- automat

- Navi z TV

- skóry

- jeden właściciel i najlepiej książka serwisowa

Cena: do 50 000zł

 

Przegladam mobile, autoscouta, allegro, tradera, gratke i juz sam nie wiem. A moj ojciec to normalnie pada z krzesła....

 

Doszlismy do wniosku, ze najlepiej bedzie kupic diesla, bo Pb trzeba bedzie zagazowac...

Padło więc na M57.....3.0d

I teraz: wyczytałem, ze padają wtryski... koszty koszty

Moze to "lepiej" niz 6tys zł na LPG i katowac piękny silniczek??

 

Jesli chodzi o nadwozie, to chyba E39 bedzie lepsze... E38 zbyt mułowate.. a moze sie myle?? Zapewne ciezsze i wiecej spali...

 

Piszcie co wiecie i co myslicie... help :P

Edytowane przez Prezes_

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup auta rodzinnego...Jesli chodzi o nadwozie, to chyba E39 bedzie lepsze... E38 zbyt mułowate...

Jeśli rodzinne to tylko kombi (touring), a jeśli kombi to E39 bo jak nam wszystkim wiadomo E38 jako kombi nie występuje.

Naturalnie jako diesel. :mrgreen:

Tak to widze... :wink:

Moze to "lepiej" niz 6tys zł na LPG i katowac piękny silniczek??

Tylko nie gaz!!!

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge wrzucic swoje 0,03 PLN to moj wybor padlby na 730d, jesli chodzi o silnik nie bal bym sie, bo napewno znajdziesz w granicy 50 kPLN auto z udokumentowana przeszloscia, oryginalna ksiazka serwisowa i mysle, ze przy tym roczniku nawet z pierwszej reki :wink:

Jak by mnie bylo stac na 730d to napewno nie zastanowil bym sie nawet przez chwilke nad 5er, w ktorym z takim wypasem moze byc nieco trudniej.

Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E38 czy E39 mmmmmm??

Co byś nie kupił i tak będzie :cool2:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ to e38 4,4 +Prins. Nie mam innej opcji. E38 wcale nie są mułowate :P a dodatkowo dużo lepiej wyposażone !

mowilem o 730dA jako o mule...

 

 

Panowie, to ze oba auta beda OK to ja wiem. Tylko niech mnie ktos konstruktywnei przedkona do M62 lub do M57. Dlaczego ten a nie inny??

Te wtryski to legenda (diesel)?? Kurcze, mam gaz w dwoch beemach i szkoda mi do takiej fury.

 

Piszcie konstruktywnie, bym mogl poszerzyc swoją wiedzę.

:modlitwa: :modlitwa: :wink: :wink:

Ale z gory dziękuję :modlitwa: :modlitwa: :cool2:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedziałbyś o takiej opcji :?:

http://www.mobile.de/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=16&id=11111111206981084

Napewno nie będzie mułem i zagazowywać nie trzeba. Chyba, że w przyszłości zdecydujesz się na gaz ziemny :) Ale to raczej inwestycja, która się nie zwróci. Poza tym to prawda, że szkoda zagazowywać takie autko.

 

Lub taka żółta, szybka ciężarówka :D

http://www.mobile.de/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=26&id=11111111187900333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

740i była w manualu 6 biegowym. Jeździłem. Nie polecam takiego rozwiązania, komu chce się machać wajchą w takiej limuzynie. Natomiast 740d było tylko w automacie. W dodatku ten model jest naogół bardzo bogato wyposażony i ten moment :modlitwa: jak w ciągniku siodłowym :twisted2: Co do sylwetki, to E38 wydaje mi się ładniejsza, bardziej smukła i elegancka. Jeżeli stać Cię na 740d to wybór jest jeden :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam e38, typowa bryla limuzyny, bardziej dostojna

przyznam, ze ku temu sie sklaniam :wink:

ale to bedzie pewnie 730d.... chyba, ze trafie ladna 740d...

...i opcjonalnie 530d...ehhh..

 

dlatego interesują mnie głównie wypowiedzi na temat eksploatacji tych silników... :)

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto prawdopodobnie nie bedzie jezdzilo az tak duzo, wiec szkoda mi gazowac V8... a bez LPG to ja nie chce....byc uzależniony... :?

 

 

jeżeli nie jezdzisz dużo to pomyśl nad ekonomicznym R6 -M54, bez gazu, wszak małe przebiegi powodują, ze w wielu przypadkach taniej (a na pewno przyjemniej) będzie jezdzić benz. , niż dieslem.

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto prawdopodobnie nie bedzie jezdzilo az tak duzo, wiec szkoda mi gazowac V8... a bez LPG to ja nie chce....byc uzależniony... :?

 

 

jeżeli nie jezdzisz dużo to pomyśl nad ekonomicznym R6 -M54, bez gazu, wszak małe przebiegi powodują, ze w wielu przypadkach taniej (a na pewno przyjemniej) będzie jezdzić benz. , niż dieslem.

 

a m54 to jaki masz na mysli??

no wlasnie diesel w trasie spali mi 7-8 a benzyna 10-11... a moze wiecej.

w miescie diesel 10-12 a benzyna 13-20(raczej minimum 735jesil Pb)

 

a teraz co powiesz??

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

730d to jest tragedia

ponad sekunde dluzej przyspiesza do 100 no i powyzej jest juz duzo gorzej

nawet 740dA z swoimi 2 turbinami ma gorsze o 0,2 sekundy przyspieszenie do 100 od 530dA ...

poza tym diesel w 7 ? porażka ...

kazdy szanujacy sie milosnik marki powinien wiedziec ze w serii 7 musi byc benzyna minim. 4,4 litra a najlepiej więcej ... (model 760 iL rullz)

oczywiście gaz sie tankuje ale do zapalniczki w kieszeni ... a jak kogoś nie stać na utrzymanie wozu to sie kupuje Corse 1.2 a nie cypi przed sąsiadami wozem, na który go nie stać ...

 

Limuzyna sredniej klasy jaką jest model 5 to idealne auto dla 3 litrowej jednostki diesla.

Oczywiscie tylko i wylacznie model 530d wydanie II (od maja 2000 roku) no i oczywiscie steptronic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

730d to jest tragedia

ponad sekunde dluzej przyspiesza do 100 no i powyzej jest juz duzo gorzej

nawet 740dA z swoimi 2 turbinami ma gorsze o 0,2 sekundy przyspieszenie do 100 od 530dA ...

poza tym diesel w 7 ? porażka ...

kazdy szanujacy sie milosnik marki powinien wiedziec ze w serii 7 musi byc benzyna minim. 4,4 litra a najlepiej więcej ... (model 760 iL rullz)

oczywiście gaz sie tankuje ale do zapalniczki w kieszeni ... a jak kogoś nie stać na utrzymanie wozu to sie kupuje Corse 1.2 a nie cypi przed sąsiadami wozem, na który go nie stać ...

 

Limuzyna sredniej klasy jaką jest model 5 to idealne auto dla 3 litrowej jednostki diesla.

Oczywiscie tylko i wylacznie model 530d wydanie II (od maja 2000 roku) no i oczywiscie steptronic :D

szanuje Twoje zdanie o LPG, ale mam tez swoje uksztaltowane dosc pozytywnie... :wink:

 

W kazdym razie szukajac 3.0d wyszlo na to, ze jade jutro ogladac E39 540 :twisted2:

3majcie kciuki :cool2:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto prawdopodobnie nie bedzie jezdzilo az tak duzo, wiec szkoda mi gazowac V8... a bez LPG to ja nie chce....byc uzależniony... :?

 

 

jeżeli nie jezdzisz dużo to pomyśl nad ekonomicznym R6 -M54, bez gazu, wszak małe przebiegi powodują, ze w wielu przypadkach taniej (a na pewno przyjemniej) będzie jezdzić benz. , niż dieslem.

 

a m54 to jaki masz na mysli??

 

2,2/170; 2,5/192; 3,0/231KM

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.