Skocz do zawartości

E92 335i - stuki przy zmianie biegow


siwysdz20021981

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny problem przy zakupie samochodu. Serwis BMW stwierdził ,że puknięcie przy zmianie biegów jest na wskutek zużytego krzyżaka. A tak naprawdę trzeba było jedynie dokręcić śruby wału, które się jakoś poluzowały. Pod dokręceniu śrub problem znikł. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Dzisiaj po sprawdzeniu przeniesienia napedu zauwazylem luz osiowy. Auto stalo na luzie, zlapalem reka wal krecac go wokol swojej osi, jest spory luz ok 2cm, oraz delikatny luz na polosiach przy takich samych ruchach.

Czy oznacza to ze dyfer sie konczy??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzisiaj po sprawdzeniu przeniesienia napedu zauwazylem luz osiowy. Auto stalo na luzie, zlapalem reka wal krecac go wokol swojej osi, jest spory luz ok 2cm, oraz delikatny luz na polosiach przy takich samych ruchach.

Czy oznacza to ze dyfer sie konczy??

Pozdrawiam

Raczej luzu nie powinno być (jak jest to przy każdej zmianie biegu dyfer dostaje kopa :oops: )

Ps. mam swój dyfer od manuala 3.08 w warsztacie to sprawdzę luzy w poniedziałek (jest do sprzedania)

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Wczoraj bylem jeszcze raz u innych mechanikow, podniesli auto a ja siedzialem w srodku robiac symulacje jazdy na sucho. Oczywiscie na sucho pukanie takze wystepuje, stwierdzili ze cos w skrzyni. Opuscili mnie po czym znow auto do gory, zostawilem go na dwojce, ja pod auto a mechanik ruszajac kolami wywolywal stuki w skrzyni, centralnie w jej srodkowej czesc. Co o tym sadzicie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gaszeniu rowniez, ale najbardziej interesuje mnie stuk przy puszczaniu sprzegla na biegu w czasie jazdy

 

Może być spowodowany tym samym. Ewentualnie u mnie stuka przy zmianach biegów od niedawna i wiem, że mam do wymiany tuleje dyfra to przy okazji wymienię łącznie z czterema tulejami belki na powerflexy z dożywotnią gwarancją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.