Skocz do zawartości

POMOCY webasto thermo top C programowanie czasowe lub sms


Damian1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam webasto thermo top c dziala jako dogrzewanie silnika. Chciałbym to zmienić i zaprogramować czasowo a najlepiej uruchamiać SMS i żeby dogrzewało też kabine. Wcześniej miałem zwykłe radio z małym komputerem :evil: natomiast teraz posiadam navi mk2 z tego co czytałem tylko przy radiach MID lub navi dało się programować :D jeśli temat gdzieś był proszę o link przekopałem forum i google szukam od tygodnia i na nic nie mogę trafić;]

http://imageshack.com/a/img631/9858/JQiA8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O rozbudowie do sms to raczej zapomnij, płytka jest cyfrowa, możliwe to, ale ekonomicznie nie opłacalne, i sam tego raczej nie ogarniesz.

Co do ogrzewania odpalanego z radia, to już prędzej, ale tą funkcję trzeba odblokować, czasem może się okazać że brakuje wiązki el żeby to odpaliło, w końcu navi masz dokładaną, może czegoś brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc pewnie temu google milczało w tym temacie :mad2: więc będę próbował czasowo z navi to jakoś ogarnąć :)

a jeszcze pytanko te moje webasto można jakoś ogarnąć do grzania wnętrza?? bo działało jako dogrzewanie silnika;] wystarczy tylko odblokować tą funkcję w navi?? czy więcej zabawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zasadniczo gdy webasto ma swoją pompkę wody to ograniczało się do odblokowania funkcji ogrzewania, i chodziło wszystko.

Ale licz się z tym że może czasem coś nie ruszyć, bo jednak navi masz niefabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to udziele sie w temacie i troche rozjaśnie umysły :D E39 ma sterownik w piecu jak najbardziej sterowany analogowo tylko trzeba go do tego przekodować,tylko w bmw ten sterownik jest uruchamiany cyfrowo przez k-bus,w innych autach jest to pełnoprawny analogowy sterownik, sterowanie sms można dołożyć bez najmniejszego problemu,sterownik gsm na alledrogo 150zł kosztuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego http://allegro.pl/sterownik-modul-powiadomienie-gsm-clip-sms-i4753591833.html

akurat tego za 150 niema teraz albo nieumiem znaleźć

ok to udziele sie w temacie i troche rozjaśnie umysły :D E39 ma sterownik w piecu jak najbardziej sterowany analogowo tylko trzeba go do tego przekodować,tylko w bmw ten sterownik jest uruchamiany cyfrowo przez k-bus,w innych autach jest to pełnoprawny analogowy sterownik, sterowanie sms można dołożyć bez najmniejszego problemu,sterownik gsm na alledrogo 150zł kosztuje

Czyli jak dobrze rozumiem to trzeba kupić taki sterownik gsm i przekodować sterownik webasto na analogowe i ma działać na telefon tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz to muszę poszukać kogoś kto był by w stanie mi to zrobić i cieszyć się niezłym bajerem i ciepełkiem w aucie kiedy tylko zadzwonie do niego :cool2:

Możesz jeszcze napisać czym to przekodować na analogowe :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz coś więcej na poparcie tezy że dis lub ncs da radę przekodować sterownik?

Przerabiałem temat webasta i nawet serwis posiadający autoryzację nie chciał się ruszyć tego sterownika, myślę że gdyby to było tak proste to więcej osób by przekodowywało sam sterownik i montowało załączanie przyciskiem czy pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, problem w tym że szukałem, nie znalazłem, dlatego rozwiązałem problem poprzez zastosowanie innego sterownika.

Jeśli znalazłeś rozwiązanie na ten sterownik to po prostu się nim podziel, a nie mów "da się", bo żadna to porada. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Jeżeli jest to faktycznie możliwe to wtedy zapewne nie zadziała sterowanie z klimatronika, który właśnie odpala webasto przez kbus... Czyli jak uda Ci się zrobić przez gsm to będzie jedyna opcja uruchamiania webasto, a więc w dodatku trzeba będzie dać przekaźnik, który po odpaleniu pieca da + na panel klimatronika, żeby ciepło ganiało po wnętrzu. Inaczej dmuchawa się nie odpali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Standardowo u nas piece są odpalane przez pin diagnostyczny, pozostałe są wolne i nie aktywne.

Jeśli faktycznie istnieje możliwość odblokowania tego pinu, to myślę że możliwe będzie nadal standardowe uruchamianie.

Chyba że jest jakiś haczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jeżeli klimatronik nie bedzie odpowiedzialny za odpalenie pieca to i dmuchawa się nie włączy bo i po co. Więc tak czy siak trzeba będzie dać przekaźnik na + panela. Zresztą to moje luźne rozmyślenia. Skoro kolega ma już to ogarnięte to opisz co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.