Skocz do zawartości

E46 Kontrolka oleju...


Wujoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem, choć nie wiem czy to problem czy też nie. Po wyłączeniu silnika już całkiem pokazuje mi się kontrolka oleju i po chwili znika. Olej był wymieniany 7600km temu i nie wiem o czym to może świadczyć?

 

Poniżej wrzucę zdjęcie może ktoś coś mi powie ?

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e545b24f8121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze swiadczyc o tym, ze padl Ci czujnik poziomu oleju. Sprawdz czy masz odpowiedni poziom jak tak to jest to wlasnie to. Da sie z tym jezdzic tylko kontrolka wkurza. Ja u siebie przy nastepnej wymianie oleju zakladam jakis dobry zamiennik bo ponoc te za 100zl sa ch... warte...

 

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I ten komentarz kolegi wyżej jest nie potrzebny..

 

Ja myśle, że komentarz kolegi jest jak najbardziej na miejscu. Na każdej stronie jest taki temat, jak Ci się nie chce użyć świetnie działającej opcji szukaj. Minimum zaangażowania i wiedział byś wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest oczywiste, że jeśli zapala się kontrolka oleju, to chyba pierwszą rzeczą idzie się sprawdzić stan oleju na bagnecie? Jeśli poziom jest w porządku, to szukać problemu dalej, komputer, cokolwiek. Niektórzy porobili się naprawdę wygodniccy i bezczelni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To teraz przed dluzsza trasa sobie olej sprawdzaj na wszelki wypadek, a przy nastepnej zmianie oleju kup nowy czujnik. Koszt dobrego zamiennika to okolo 300zl.

 

 

Nie ma dobrego zamiennika tego czujnika, lepsza dobra używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju jest w porządku. Sprawdzałem. I ten komentarz kolegi wyżej jest nie potrzebny..

 

Ten kolega jest zapewne wielkim fachowcem tego forum :D

Na pewno za takiego się nie uważam, ale podstawowe pojęcia mam, ale niektórzy się z dupą rozumem pozamieniali, bo takich rzeczy pełno w internecie. Ja zanim założe jakikolwiek wątek, to przegogluję większość stron polskich jak i angielskich. Jeżeli nie znajdę odpowiedzi na pytanie, to dopiero zakładam w ostateczności wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.