Skocz do zawartości

[e39] Rozładowywuje akumulator, bezpiecznik 56 i DSP


kasa458

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie.

Mam mały problem z rozładowywującym się akumulatorem w e39 touring 528 z 97r.

Sprawdzałem dziś miernikiem jaki jest pobór prądu i... po odczekaniu ok 10-15min gdy już powyłączają się wszystkie komputery pobór wyszedł 3.6A :shock:

Póki co doszedłem do tego że jednym z winowajców jest bezpiecznik numer 56, po jego odpięciu wyszło 0.03a lecz co dziwne po jego ponownym wpięciu pobór wzrósł do 2.6 i po kolejnym wypięciu ok 1.5 (wydaje mi się że obudził jakiś sterownik dlatego pobór wzrósł ale pewności nie mam).

No i tak ryłem co to może być i okazało się że wzmacniacz od DSP pobiera prąd :(

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego? Czemu się nie usypia? Czy może coś mu się stało? Dodam że działa i gra bez problemu.

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że wiatraczek od klimy odpala się już po samym odryglowaniu drzwi. Prawdopodobnie dlatego, żeby od samego początku sprawdzać jaka jest temperatura w kabinie i dzięki temu żeby klima dużo szybciej oszacowała ile schłodzić/ogrzać zeby szybko osiągnąć żądaną temperaturę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiatraczek w panelu chodzi cały czas gdy auto jest wybudzone, wystarczy otworzyć bagażnik, drzwi, zapalić lampkę.

Tak ma być, niweluje to zwłoki w odczycie temperatury wnętrza, i przez to klimatronik nie ma laga w działaniu.

Wyłączy się dopiero jak auto się uśpi (w automacie zgaśnie kontrolka przy lewarku obok pozycji "P").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc nie jest to wentylatorek w panelu klimy gdyż iż ponieważ wyciągnąłem wczoraj wieczorem bezpiecznik nr. 56 i dziś bez niego odpaliłem auto bez problemu (wcześniej potrafiło rozładować aku w pół godziny) Czyli jednak tak jak pisałem wyżej "coś" nie usypia wzmaka od DSP :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Pisałem to już wyżej... Po bezpieczniku 56 sprawdzałem dalej co może być przyczyną... A więc wsadziłem go z powrotem i odpiąłem kostkę zasilającą wzmaka po czym pobór prądu spadł do tej samej wartości co wyciągnięcie bezpiecznika :(

Ale możesz też mieć trochę racji... Może gdzieś leży coś na ibusie i nie usypia wzmaka... Bo nie sądzę żeby było z nim coś nie tak bo gra normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może gdzieś leży coś na ibusie i nie usypia wzmaka

I to mam na myśli.

Może inna część audio wybudza wzmacniacz, lub uniemożliwia jego uśpienie.

Hmm, może wzmaka podmiana na sprawny?

Tylko nie wiem czy bez kodowania się obejdzie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo mam gdzie to sprawdzić.. :(

Chociaż jak kiedyś miałem zware na ibusie to wariowały kierunkowskazy etc więc sam już nie wiem ;(

A powiedz mi kolego czy jak podłączę pod kompa to nie wyświetli błędu albo nie ma jakichś ustawień? Dodam że zmieniałem LCM na 4 (ledy z tyłu) i o ile dobrze pamiętam to było troszkę zabawy z komputerem, może tam się coś gdzieś jakoś przestawiło ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow69

Mam problem ;( Podłączyłem wczoraj inny wzmacniacz od DSP na próbę (prawdopodobnie zepsuty) usłyszałem tylko brzęczenie w głośnikach, podłączyłem z powrotem swój iiii.... Nie gra :( Ja już nie wiem co mam robić :(

 

Edit: teraz nawet po wciśnięciu DSP na midzie nic nie pokazuje... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Podepnę się pod temat. Od niedawna mam e39 touring z podobnym problemem. Po zgaszeniu auta radio gaśnie, ale wyświetlacz ciągle świeci i muszę przed każdym dłuższym postojem wyciągać bezpieczniki 56 i 58 (radio). W przeciwnym wypadku po kilku godzinach aku jest wypompowany niemal do zera.

Dodatkowo kilka dni temu padł pilot, tzn. dioda w kluczyku reaguje na przyciski, ale samochód muszę otwierać z kluczyka. Pilot nie działa, kodowanie kluczyka nic nie dało, wciskanie przycisków przy pilocie zbliżonym do lewego tylnego słupka (tam jest odbiornik centralnego?) też nie daje rezultatów. Może to być powiązane z usterką radia?

 

Auto to 530d touring '99, radio fabryczne BMW Professional ze zmieniarką i nawigacją 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
co do kluczyka: miałem podobny problem. nagle przestał działać i koniec, walczyłem z tym pare dni i dałem spokój. Któregoś dnia czekajac pod na mame na zakupach z nudów zacząłem wyciągać bezpieczniki i w każdym czyścić papierem i "kontakt sprayem" nóżki. Ku mojemu zdziwieniu po tym zabiegu (w tym bezpieczniki w bagażniku) kluczyk udało sie zaprogramować i działa po dzień dzisiejszy.Czy to było przyczyną ? nie wiem już sam ale zawsze możesz sprawdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Ja miałem podobny problem z pożeraniem prądu przez audio, jak wsadziłem stację multimedialną zamiast ori radia - stacja na uśpieni ubierze 0,3A. Niby nie dużo, ale jak auto na niedoładowanym aku postało tydzień, to musiałem prostownika używać przed jazdą.

Z problemem poradziłem sobie tak, że wstawiłem przekaźnik ze zwłoką czasową (ustawioną na 25 min, ale można krócej) odpalany po stacyjce. Jak auto stoi dłużej, to po prostu odcina prąd do stacji multimedialnej i po kłopocie. Jedyny mankament jest taki, że zapomina godzinę i datę, ale po kilkudziesięciu sekundach ustawia ją wg GPS, więc nie jest to jakieś uciążliwe.

U Was jest jakaś usterka, którą być może będzie trudno zdiagnozować, ale dla własnego bezpieczeństwa (i aku) załóżcie po prostu przekaźnik, który odepnie DSP od prądu po zgaszeniu stacyjki. Proste i pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.