Skocz do zawartości

335i Ubywa płynu, przybywa oleju


jpwroclaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem po wymianie oleju w ASO tydzień i zauważyłem, że ubywa płynu chłodniczego, a przybywa oleju na na bagnecie elektronicznym.

Jedyne co zauważyłem, to że przepuszcza uszczelka przy chłodniczce oleju koło filtra oleju i czy to może być powodem tego czy nie? Może uszczelka puszcza gdzieś przy kanalikach olej/woda...

Czy też może być inny powód? Oby nie uszczelka pod głowicą:(

Chodzi o BMW 535i F10 z 2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrec i zobacz jaki masz kolor takiego jakby nagaru pod korkiem wlewu, jesli jest bialy albo taki kremowy to znaczy ze do oleju raczej dostaje sie plyn, moze to byc uszkodzona uszczelka pod glowica, badz chlodnica oleju pod filtrem ( przez nia jest obieg plynu chlodniczego ), badz tej uszczelki pod podstawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem jeszcze na gniazda świec czy są suche, świecy nie wykręcaj, zdejmij tylko cewkę.

Jeśli nie ma budyniu pod korkiem to nie ma strachu. Czujnik elektroniczny nie jest idealny, poziom potrafi wzrosnąć po wymianie, kiedyś w aso tłumaczyli mi dlaczego ale nie pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem jeszcze na gniazda świec czy są suche, świecy nie wykręcaj, zdejmij tylko cewkę.

Jeśli nie ma budyniu pod korkiem to nie ma strachu. Czujnik elektroniczny nie jest idealny, poziom potrafi wzrosnąć po wymianie, kiedyś w aso tłumaczyli mi dlaczego ale nie pamiętam ;)

 

ok, a co mam myśleć na temat ubywania płynu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju już nie przybywa, W ASO umyli podstawę filtra i po kilkudziesięciu km znowu była brudna od oleju, powiedzieli, że chłodniczka z podstawą się nie rozkręcają i trzeba wymienić całość tylko po co są śruby między chłodniczką, a podstawą filtra, rozkręcał ktoś może już taką chłodniczke? hmmm

Test Co2 zrobiłem i nie wykazało nic w płynie chłodzącym więc chyba uszczelka pod chłodnica nie jest walnięta, tylko dalej nie ma śladu gdzie ubywa ten płyn:(

Kolejna rzecz jaką dziś zauważyłem gdy chciałem dolać płynu chłodzącego. Po całej nocy nieodpalania auta odkręcam korek w zbiorniczku wyrównawczym, a tu duże ciśnienie i gdy już odkręciłem strasznie zaczęło śmierdzieć benzyną:(

Czy może miał ktoś podobny problem lub może mi coś doradzić?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Już chyba wszystko mam naprawione.

W ASO stwierdzili podstawe filtru oleju, a ja mówie ok tylko co w niej jest uszkodzone bo z tego co wiem tam nie moze nic sie uszkodzic oprocz zaworku zwrotnego, a to nie bylby taki objaw, a oni mowia, ze uszczelka łącząca podstawe z chłodniczką, to ja mówię, że wymiencie uszczelke sama, a oni, że uszczelka sama nie wystepuje i trzeba kupic podstawe za 850 zl i wymiana jej 35 jednostek roboczych to jakies 1540 zl czyli w sumie okolo 2500zl. Wysmialem ich i zabrałem auto do znajomego warsztatu i wyciągnelismy podstawe i zamówilismy uszczelke w tym samym ASO za 70 zl... Teraz wszystko jak narazie jest ok i mysle, ze to koniec promlemów.

Zbieg okolicznosci czy chcieli naciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NIE napewno NIE.

 

Czlowiek w ASO moze i nie ale kierownik i cala swita u gory maja nakaz sprzedazy czesci oryginalnych i limity kwartalne tj. BMW, Fiat, SKODA itp bez zrobienia obrotu nie ma premi wyplacanej ASO, kwoty w tym biznesie znaczace dla wlasciela ASO.

 

Moje zdanie o ASO jest jedno, mowiac doslownie tam czlowiek jest dym.ny i patrza ci w oczy z usmiechem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.