Skocz do zawartości

Klimatyzacja-nietypowy halas


metafizyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam drobny problem z moją Żabcią (e91). Od jakiegoś czasu raz na jakiś czas spod maski wydobywał się dźwięk jakby ocierania metalu o metal,który narastał wraz z obrotami silnika i najbardziej słychać go było na niskich biegach przy około 1500-2000 obrotów.

Ostanieo objawy się nasilają.Początkowo obawiałem się problemów z rozrządem,ale dzisiaj się zorientowałem,że na pewno za irytujący dźwięk odpowiada klima (automatyczna).

Co ciekawe,dźwięk słychać niemal wyłącznie przy wyłączonej klimatyzacji i głównie przy obrotach powyżej obrotów biegu jałowego.Włączenie klimy powoduje ciszę.

Przeczytałem sporo tematów ale wszędzie przewija się problem hałasu przy włączonej,a nie wyłączonej klimatyzacji.

Macie pomysł co dolega mojemu bmw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprzeglo od klimy ?

Jak panie to czasem piszczy na wlaczonej , czasem na wylaczonej a czasem podczas wlaczania-wylaczania.

nie ma ryguly.

Bylo juz na forum .. szukaj sprzeglo klimatyzacji :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prorokowac nie zamierzam ale miałem podobnie i okazała się winna spręzarka klimatyzacji. Dokładnie sprzęgło jak kolega wyżej mówi. Jak juz słyszysz to wyraznie to biegiem do serwisu, mi sie rozleciała dzień przed wizytą, zapaliła się od niej dolna pokrywa silnika :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, wczorajsze przeglądanie tematów trochę mnie na sprzęgło ukierunkowało,ale dobrze mieć potwierdzenie. Postaram się ogarnąć temat w ciągu najbliższych dni.

 

A orientujecie się, które konkretnie sprzęgło pasuje do mojego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać,od wczoraj się próbuję umówić z zaufanym mechanikiem,pewnie do końca tygodnia temat będzie ogarnięty. Wrażenia dźwiękowe są kiepskie,po prostu jakby się coś kończyło i koniec zwiastowało okropnym ocieraniem.I tak dobrze,że to klima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !

 

Także mam problem z piszczeniem po włączeniu klimatyzacji. Wymieniłem już napinacz, rolkę, pasek (ori), a problem nadal istnieje. Co dziwne po wymianie paska problem na parę godzin znikł ale znowu się pojawił. Piszczeć zaczyna po około 5 min od włączenia klimy, kiedy ją wyłączam pisk natychmiast ustaje. Jest jeszcze parę opcji do sprawdzenia ale szkoda mi w ciemno pakować, może ktoś miał podobny problem i mnie naprowadzi ? :cry: BMW e92 320d N47 :cry:

 

Poniżej zamieszczam filmik z wyżej wymienionym problemem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.