Skocz do zawartości

[e39, 520i, 2001] Rozkodowujący się kluczyk


konradex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio zmagam się z problemem rozkodowywania się kluczyka. Problem polega na tym, że zdalne otwieranie auta z kluczyka przestaje działać, więc koduję kluczyk w stacyjce na nowo i problem znika na parę tygodni, a potem znowu powraca. Zawsze udaje mi się zdalnie zamknąć auto, zaś czy je otworzę, czy nie, to już różnie bywa. Czasami jest tak, że muszę nacisnąć przycisk w kluczyku parę razy i zaskoczy, a czasem muszę odryglować auto z poziomu kluczyk w drzwi, wtedy auto otwieram i czym prędzej wkładam kluczyk do stacyjki, aby wyłączyć alarm, bo auto po otworzeniu drzwi wyje jak przy kradzieży. Dodam, że kluczyki są typu nierozbieralnego (przynajmniej teoretycznie) i jak już nie działa otwieranie to na wszystkich kluczach jednocześnie. Według mnie jest to mało prawdopodobne, że bateria w każdym kluczyku jest posadzona, chociaż kto wie. Swoje lata mają, więc może rzeczywiście ogniwa są już posadzone i wymiana kluczyka na nowy rozwiąże problem, ale coś mi się wydaje, że tutaj problemem jest antena odbierająca sygnał z kluczyka.

 

Przerabiał ktoś z Was taki problem kiedykolwiek? Jakieś sugestie? Postaram się w poniedziałek oddać auto do mechanika, aby szukał usterki, ale może akurat ktoś z Was miał już taki problem kiedyś.

 

Dzisiaj miałem lipę na całego. :duh: Kluczyk otwierania nie otworzył mi auta, więc otworzyłem auto przez zamek w drzwiach, po czym włożyłem kluczyk do stacyjki, aby wyłączyć alarm, a tu lipa. Alarm nie przestał wyć. Tak, więc odjechałem z parkingu wyjącym autem, na włączonych awaryjnych światłach jak bym je dopiero co ukradł. :mad2: Po około 5 minutach auto przestało wyć i awarie się wyłączyły.

 

Teraz, gdy auto stoi pod domem to znowu wszystko jest ok. Mam nadzieję, że w komputer pokaże w czym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkodowuje tylko kluczyk, czy masz np. reset godziny albo nagle nawiew Ci się przy włączeniu chodzi?

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jest to kluczyk klejony i teoretycznie akumulator się w nim nie wymienia, tylko cały kluczyk.

To tak jak według producenta/ASO żarówkę od ringów wymienia się tylko z całą oprawką - za jedyne 60pln (czy nawet więcej). :mrgreen:

Większość użytkowników jednak wie, że można to zrobić za KILKA pln. :cool2:

Z kluczykiem jest tak samo. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat: wymien aku w kluczyku, będzie działać (miałem podobny problem w e46).

Nie na temat: @Manolito77 mógłbyś podać jakiegoś linka do żarówek do ringów e39 ? Te co mam świecą strasznie na żółto i bardzo odróżniają się od xenonów. Chciałbym wymienić na jakieś ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat: @Manolito77 mógłbyś podać jakiegoś linka do żarówek do ringów e39 ? Te co mam świecą strasznie na żółto i bardzo odróżniają się od xenonów. Chciałbym wymienić na jakieś ledy.

Żeby za bardzo nie śmiecić tematu - wejdź na poniższe linki. Tam jest sporo napisane odnośnie LED markerów do ringów bo same żarówki ze wstawionymi LEDami to niezbyt dobre rozwiązanie (z reguły błędy spalonej żarówki się pojawiają).

viewtopic.php?f=72&t=249635&p=1867833&hilit=led+markery#p1867833

viewtopic.php?f=72&t=150281&hilit=led+markery

 

Na koniec tylko taka porada w kwestii rozkodowujących się kluczyków - nie można nosić kluczyka w dość ciasnej kieszeni bo wystarczy, że będzie wciśnięty któryś przycisk i kluczyk dość łatwo się wtedy rozkodowuje.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - posiadam komplet kluczy w 1 pilot nie działa pewnie bateria padla.

Wiem ze tam są Akku I trzeba choć raz na rok użyć kluczyków.

Śmigalem trochę z tym kluczykiem który nie działa i zero reakcji.

Pytanie możliwe ze sie bateria naładowala ale przez to ze była rozładowana trzeba na nowo kalibrowac go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - posiadam komplet kluczy w 1 pilot nie działa pewnie bateria padla.

Wiem ze tam są Akku I trzeba choć raz na rok użyć kluczyków.

Śmigalem trochę z tym kluczykiem który nie działa i zero reakcji.

Pytanie możliwe ze sie bateria naładowala ale przez to ze była rozładowana trzeba na nowo kalibrowac go?

Tak.

Możliwe też jest, że szlag trafił akumulatorek po głębokim rozładowaniu w wyniku długiego czasu nieużywania.

Szkoda, że poliftowe kluczyki nie mają LED'a sygnalizującego aktywność kluczyka. Można sprawdzić, czy cokolwiek wysyła za pomocą skanera dostrojonego do częstotliwości pracy nadajnika kluczyka.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Odświeżę kotleta.

Posiadam 2 kluczyki z czego jeden używałem bo drugi nie działał, myślałem że jest rozładowany akumulatorek aż do dzisiejszego dnia gdzie odbierałem auto z serwisu. Wizyta była konieczna ze względu na kluczyk nr 1 który raz otwieral a raz nie. Diagnoza uszkodzony pilot który naprawili i po odbiór auta zgłosiłem się z tym drugim niby nie działającym kluczykiem. Elektryk wsiadł do auta powciskaj kombinacje przycisków do otwierania/zamykania auta i drugi kluczyk zaczął działać...

Pytanie do Was czy wiecie jaka kombinacja tych przycisków jest? Czy pilot się rozkodowal/zdezaktywowal/wyłączył?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.