Skocz do zawartości

Przedluzenie gwarancji


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktos mial podobny problem do mojego tj chcialem przedluzyc gwarancje w BMW i okazalo sie ze spoznielem sie 2 dni ?

Wypieli sie ze przez te 2 dni juz jest po ptakach.

Mam teraz spory problem bo autem chce pojezdzic 1-1,5 r i bede z dusza na ramieniu jezdzil jak cos sie popsuje.

Jestem tym dosc zirytowany tym bardziej ze o kazdej rzeczy potrafia dzwonic i przypominac np ubezpieczeniu albo po kazdej wizycie w aso dzwonia i pytaja czy bylem zadowolony z centrali a o gwarnacji nawet mnie nie poinfromowali ze jest mozliwosc przedluzenia dopiero sam po jakims czasie na to wpadlem 2 miesiace przed koncem gwarancji ale w aso mi powiedzieli zebym pozniej przyjechal bo jest jeszcze sporo czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mówili ze jeżeli mam pakiet service inclusive to gwarancji czyli BMW repair cos tam mogę przedłużyć nawet po wygaśnięciu śle będę miał 3 miesięczny okres karencji. Może przejedz sie / przedzwonił do innego Bmw . Ja polecam sikore w mikolowie bo z nimi jakoś idzie wszystko załatwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem nawet na stronie bylo tak napisane...

ale wesoly Pan z BMW powiedzial ze juz tak od lipca nie ma (mimo tego ze na stronie jest inaczej napisane)

bylem i rozmawialem w salonie oraz w centrali i wypieli sie rowno na mnie...

I tym systemem moje pierwsze bmw auto za tyle kasy ma 2 letnia gwarancje tylko dlatego ze zostalem wprowadzony w blad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Heyka,

Podepnę się pod temat.

Pod koniec kwietnia kończy mi się standardowa gwarancja (po dwóch latach). Za parę dni jadę na przegląd weryfikujący stan samochodu (kontrola najważniejszych podzespołów).

Mam propozycję przedłużenia na kolejne lata...Interesuje mnie (jak na razie na rok) W zasadzie cena śmieszna bo ok. 1100 zł (brutto) na rok lecz ciekawi mnie jak wygląda sytuacja jak trzeba z niej skorzystać? Dostałem zakres prac co nie obejmuje ale czy ktoś z tego korzystał?

Cena wykupu nie duża ale jak mam płacić za nic to wolę przeznaczyć tą kwotę na coś innego :D

Autem planuje jeździć max 2,5 roku.

Mam pakiet inclusive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet naprawczy obejmuje prawo do naprawy usterek pojazdu. Jest szereg obostrzeń.

Przede wszystkim należy wykonywać przeglądy auta w ASO. Przestrzegać terminów (limitów) serwisowych.

Pakiet naprawczy nie obejmuje normalnego zużycia podzespołów, uszkodzeń lakieru, korozji powierzchniowej, zużycia akumulatora, itp. Pakiet nie obejmuje również uszkodzeń na skutek niewłaściwego użytkowania pojazdu niezgodnego z instrukcją, z powodu wypadków komunikacyjnych i losowych, uszkodzeń silnika z powodu braku oleju, z powodu niewłaściwego paliwa.

Generalnie pakiet naprawczy należy rozumieć jako ochronę finansową po wykryciu ukrytej wady (poważnej wady) która nie została ujawniona w okresie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet naprawczy obejmuje prawo do naprawy usterek pojazdu. Jest szereg obostrzeń.

Przede wszystkim należy wykonywać przeglądy auta w ASO. Przestrzegać terminów (limitów) serwisowych.

Pakiet naprawczy nie obejmuje normalnego zużycia podzespołów, uszkodzeń lakieru, korozji powierzchniowej, zużycia akumulatora, itp. Pakiet nie obejmuje również uszkodzeń na skutek niewłaściwego użytkowania pojazdu niezgodnego z instrukcją, z powodu wypadków komunikacyjnych i losowych, uszkodzeń silnika z powodu braku oleju, z powodu niewłaściwego paliwa.

Generalnie pakiet naprawczy należy rozumieć jako ochronę finansową po wykryciu ukrytej wady (poważnej wady) która nie została ujawniona w okresie gwarancji.

 

Te zagadnienia dostałem na maila.

Jest napisane czego nie dotyczy ale nie jest czego dotyczy. Jak to wygląda w praktyce? Np. podpięcie kompa jest bezpłatne? itp. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otrzymałeś mailem wzór umowy to powinieneś przeczytać taki oto zapis:

 

Pakiet naprawczy NIE obejmuje:

 

kosztów standardowej obsługi przeprowadzanej przez dealera BMW, czynności regulacyjnych i programowania sterowników wykonywanych zgodnie z systemem

przeglądów technicznych producenta pojazdu, jak również kosztów materiałów eksploatacyjnych.

 

Czyli podłączenie kompa należy rozumieć, że jest płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.