Skocz do zawartości

E36 316 stuki i wibracje po wymianie tarcz i klocków przód


BarMoto

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko,

 

sprawa wygląda tak..

wymieniłem w weekend tarcze oraz klocki na przodzie, ponieważ stare nierównomiernie się zużywały i już nadszedł ich czas.

 

pomógł mi kolega bardziej doświadczony w mechanice niż ja więc wszystko zostało założone i przygotowane odpowiednio.

 

lecz...podczas powrotu do domu zacząłem odczuwać wibracje na kierownicy, i równomierne stuki, niezbyt głośne ale zawsze, podobne do dźwięku zużytego przegubu. co dziwnego..odgłos nasila się przy lekkim skręcie w lewo..

 

gdyby nie wymiana tarcz, klockow to bralbym w ciemno przeguby, ale to nie to..

 

prosze o opinię zaznajomionych z tematem co możę być nie tak..

 

wiem że tarcze i klocki muszą się dotrzeć i pewne tarcia mogą być odczuwalne ale żeby od razu takie stuki??

 

dodam ze ostro walilismy mlodkiem w stara podstawe tarczy zeby zeszła, bo byla niezle zapieczona...moze uszkodzilismy łożysko piasty ale cus...ni wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze napisze kilka rzeczy które wg mnie mogą być tego powodem.

 

1.walilismy ostro mlotkiem w stara tarcze poniewaz byla zapieczona z piasta bo nie chciala zejsc...moze rozwalismy lozysko piasty czy cus?

 

2. byl problem z rozkreceniem zasikow...wiec wkladalismy klocki bez rozkrecania ich, trzeba bylo tylko wcisnac bardziej tloczek zaciskow( a rozne sposoby) i klocki weszly na styk..

wiec...moze ten tloczek nie wraca teraz na miejsce i jest luz?

 

3. podczas wkladanie na styk tych klockow odpadla blaszka na ktorej byla informacja o producencie itd.. moze to byc powod? to blaszka grubosci mm..

 

Dodam ze to robil fan marki, ktory ma 2 E36 w ktorych sam wymienial tarcze wiec krzywdy mi na pewno nie zrobil..czekam na info bo cos bedzie trzeba z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale nie nazywaj rzeźnika fanem marki .Kto składa zacisk bez czyszczenia prowadnic ? Kto napiernicza młotkiem w piastę ? Owszem trzeba opukać ale bez przesady .Zakładam że piasta też nie jest wyczyszczona należycie .Podziękuj koledze i zaprowadź do rozsądnego mechanika jeśli cenisz swoje zdrowie i życie innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No cóż tak najlepiej kolego.

Wszyscy by chcieli odpowiedź na już jak się coś zepsuje i jest wtedy "problem", "pomocy", a nawet ostatnio tak po nie naszemu bo "help" pisane capsem i z wykrzyknikami :mrgreen:

Zawsze tak było przyzwyczaiłem się.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.