Skocz do zawartości

Ciemne szyby a lusterka fotochromatyczne


Mr_M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam nietypowe pytanie odnośnie ciemnych szyb w aucie...

Czy po przyciemnieniu szyb lusterka będą działały prawidłowo, tzn. jadąc w nocy będą się normalnie ściemniać?

Pytam ponieważ mam obawy, że przestanie to prawidłowo działać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że czujnik jest w środkowym lusterku i będzie on dostawał mniej światła dzięki ciemniejszej tylnej szybie, lusterka mogą się nie ściemniać.

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego

Czyli tak jak przypuszczałem, może to przestać działać prawidłowo.

Swoją drogą ciekawe jak to jest, bo niektóre samochody mają fabrycznie ściemnione szyby i lusterka działają normalnie, u mnie roleta też nie przeszkadza...być może jest tam inny czujnik bardziej czuły.

Nie pozostaje nic innego jak zaryzykować i przyciemnić, tym bardziej że chcę ściemnić wszystkie szyby... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież jak szyba będzie mocno ciemna to po co ma się lusterko ściemniać???/

 

I myślę , że ściemniać się będzie nadal bo ono się ściemnia tym bardziej im bardziej jest oświetlane.

Czyli dla ciebie pozostanie bez zmian.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość posiadaczy E39 nie ma ściemnianych lusterek bocznych, nie wspomnę o użytkownikach innych marek. I żyją...

Więc po co to kombinowanie?

Męska decyzja: albo przyciemnione szyby, albo ściemniające się lusterka. Innego wyjścia nie ma

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o większość czy mniejszość, jeżeli coś już takiego jest na wyposażeniu to niech funkcjonuje prawidłowo.

Właśnie o to cały ten ambaras by mieć szyby ciemne i lusterka działające.

Może by tak lekko przyciemnić lusterka?

Nie polecam takiej operacji, gdyż w nocy będzie się ciężko parkować, dlatego rozjaśnianie i ściemnianie jest takie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale DIS albo ISTA mi sie wydaje mozna by zmienic parametry tego cujnika do sciemy-aby byl bardziej wrazliwy. :cry2:

pech chcial ze mam juz wszystkie w kombi na czarnucha-black level5.

i teraz jak zerwe to foliasz möwil ze mozna zepsuc druty od podgrzewania szyby no i antene od fm i autoalarmu-bo tam sä wlasnie zintegrowane.

ale interesuje mnie bardzo pomysl przeskoczenia tego w jakis sposöb?

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Fa mam fabrycznie przyciemnione szyby i fotochrom jak najbardziej działa, także nie ma co się obawiać :)

ale nie wiesz jakie masz wartosci tego czujnkia .musialbym wygrzebac gdzie przeprogramawac czulosc tego czujnika .i zmienic wartosc :duh:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa mam fabrycznie przyciemnione szyby i fotochrom jak najbardziej działa, także nie ma co się obawiać :)

ale nie wiesz jakie masz wartosci tego czujnkia .musialbym wygrzebac gdzie przeprogramawac czulosc tego czujnika .i zmienic wartosc :duh:

 

Racja, ja mam przyciemnione fabrycznie i czujnik również fabryczny, także zapewne jest ustawiony inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jest tu jakas madra glowa i by nakierowala kolege gdzie szukac i na jakie wartosci zmienic.,moze ncs ,em .bo kiedys na yt ogladalem jak gosc zmienial wartosci w plikach track data wlasnie ncs i tak przeprogramowywal wartosci ...ale czy to mozliwe by byl jezeli chodzi o ten czujnik sciemniania
z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.