Skocz do zawartości

Bmw e90 330d kilka pytań o automat


darek17bb

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze kolega rasta temat opisał. Ja dodam, ze podobnie jest przy wyprzedzaniu. W praktyce człowiek nie redukuje do najszybszego biegu przy danej prędkości tylko o jeden wyżej żeby sie przy manewrze wyprzedzania obroty nie skończyły. Przyspieszenie wtedy jest gorsze a automat zawsze wrzuci optymalny bieg i bez ryzyka zmieni go jeszcze raz w razie potrzeby. Dla mnie automat to w praktyce tak jakby miec silnik o pól oczka mocniejszy. Przy dieslu to wyposażenie obowiązkowe. Można miec absolutnego golasa, ale z automatem.

 

Byc moze dobry, wytrenowany kierowca pojedzie na torze minimalnie szybciej ze skrzynia ręczna , ale codzienność na drodze to nie tor.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smochod napewno będę sprawdzał w serwisie przed zakupem. Co do navi to nie podoba mi się deska bez niej i głównie dlatego chciałbym żeby była :) W przyszłości napewno łatwiej będzie sprzedać taki samochód niż golasa, większość ludzi kupuje niestety albo na szczęście oczami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smochod napewno będę sprawdzał w serwisie przed zakupem. Co do navi to nie podoba mi się deska bez niej i głównie dlatego chciałbym żeby była :) W przyszłości napewno łatwiej będzie sprzedać taki samochód niż golasa, większość ludzi kupuje niestety albo na szczęście oczami.

 

o przyszłośc to Ty się nie martw bo jak nakulasz ponad 200 tys to i tak go będzie ciężko sprzedać przy tych perełkach z ogłoszeń co wszystkie mają po 160 tys przebiegu i wtedy nawet navi ci nie pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie ciut .... Ja np z navi korzystałem, może mapy macie stare ?, w obecnym aucie też korzystam, nie mam natomiast automatu bo nie dało się go kupić nad czym trochę ubolewam, ale to nie znaczy, że manualenm się ciężko jeździ... bo też jest ok. W Aucie potrzeba mi tak naprawdę, skórę, może w lato się [BAD] trochę mocniej poci ALE nie czarujmy się utrzymanie tego w czystości jest banalne przy dostepnej chemii i artykułach do pielęgnacji, a wylanie czegoś na zwykła tapicerkę kończy się w specjalistycznej myjni i na praniu, w E90 raz łososia przewoziłem od znajomego świeżego i gdzieś tam była dziurka w folii i miałem z tyłu normalne tłuste mazy na pół siedzenia z tyłu, mam zestaw do czyszczenia i pielęgnacji skór co tutaj na forum jest reklamowany w dziale podpiętych ogłoszeń i samym tylko czyścikiem doczyściłem to IDEALNIE bez najmniejszego śladu, przy welurze to nie wiem czy na 1 praniu by się skończyło, i jeszcze zapach ryby pewnie długo by się trzymał, przy skórze akcja trwała nawet nie 10 min. I uważam to za najwygodniejszą RZECZ na świecie.

Fotele sportowe fajna rzecz ;).

 

Tak to klima, BT, lusterko fotochromatyczne, NAVI no ja korzystam, wszelkie info z kompa, z tel, radia itp no jakoś lepiej to widać na ekranie niż na wąskim paseczku na radiu... potocznie nazywana przez wszystkich NAVI to nie tylko navi ale szereg innych rzeczy na monitorze ... Ja korzystam i sobie chwalę, grunt to mieć mapy na czasie, srajfon może i ma navi mapy itp, mam nawet kupione mapy niby działa ok itp, ale to trzeba do ładowania telefon dać przyczepić go gdzieś no upierdliwe to jest, choć nie mówię, że nie jest skuteczne bo jest...

 

Automat jak najbardziej jestem ZA, tylko w używce to trzeba by kupić albo od kogoś kto zmienia OLEJ albo auto co ma do 100kkm PEWNEGO przebiegu, i samemu zmieniać olej, bo inaczej to loteria ciut .... Miałem E90 z automatem ze śmierznym PEWNYM przebiegiem i skrzynia chodziła jak nowa + aktualizacja softu i naprawdę BAJKA sprawa, trochę tęsknię ;), ale 33kkm w rok 3.0l benz to poszło dobrze ponad 20tysi na wachę w ROK, trochę za dużo na takie roczne przebiegi, jak bym robił 10-15k to dalej bym tym jeździł :).

 

TEMPOMAT - no nie wyobrażam sobie auta BEZ TEGO.....

 

CZujniki parkowania chociaż z tyłu.... niby pierdoła, niby człowiek się obchodził BEZ tego większość kariery kierowcy, ale jak jest trochę ułatwia lepsze wpasowanie się na parkingach, ale ich brach jest do przeżycia.

 

To dla mnie takie minimum które musi być w aucie, pominę szyby lusterka itp bo to ma juz teraz praktycznie każde auto, ale jakieś sterowania głosem, szybrdachy inne pierdoły są zbędne, przy zakupie używki jak są to są ok, ale w nowym aucie w życiuuuu .....

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge mieć nawet szyby na korbki, ale automat być musi. Szyby otwieram raz na jakiś czas, a bieg zmienia sie setki razy w czasie każdej podróży. Człowiek robi za murzyna we własnym aucie. Nie dość ze ręczna skrzynia jest niewygodna to jeszcze mniej skuteczna jesli idzie o codzienna jazdę. O ile jeszcze rozumiem skrzynie ręczna w sportowym aucie benzynowym to przy dieslu jest to dramat.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamować biegami tez można. Na niskich obrotach hamuje słabo ale można ręcznie wymusić redukcje i wtedy hamuje mocno silnikiem.

Bujanie automatem zdecydowanie nie jest zalecane ale na upartego do zrobienia. Lepiej kupic dobre opony i myślec przy parkowaniu.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek ja Ci proponuję żebyś znalazł kogoś z forum z Twojej okolicy i żeby Cię przewiózł i żeby dał Ci się przejechać :). Tak na szybko to wszyscy, moi znajomi którzy mieli manual a teraz mają automat mówią że już nigdy nie chcą manuala - ja też się do nich zaliczam. K8v8M ma 100% racji, manual tylko do benzyny w sporcie; ja bym jeszcze wybrał manual w malutkim słabiutkim aucie, wszędzie indziej automat - tym bardziej w dieslu.
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się wypowie jak wygląda jazda w zimie automatem? W manualu wiadomo można trochę wyhamowac biegami, jak się zakopie można go rozbujac w automacie chyba już gorzej?

 

 

Powiem ci tak, ŁATWIEJ niż na manualu ;), przykład z życia, Daj żonie/dziweczynie auto w automacie zimą ;), moja całą zimę swego czasu przejeździła bez problemu z niczym... on najbardziej płacze za automatem u nas w domu xD, bo z automatem i 3.0 pod maską podjeżdżała do krzyżówki, bez czajenia hamulec zwalnia puszcza, but na gaz i poszła, w trasie, wyprzedzanie ( pominę moc ) ale sama redukcja, gaz w podłogę 2 biegi niżej i POSZŁA...... w manualu się wyraźnie czai i boi takich redukcji ;). Nie obrażając nikogo dobry automat to skrzynia dla idiotów :), kto nie wsiądzie, to pojedzie skutecznie w 100%, w zależności od potrzeb.

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.