Skocz do zawartości

Rozbudowa tylnego oświetlenia w kabinie w E91


Przem777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś może podzielić się wiedzą odnośnie rozbudowy tylnego oświetlenia kabiny z wersji sama żarówka, na wersję taką jaka jest z przodu. Czyli indywidualnie włączane lampki do czytania (sztuk dwie) oraz niezależne włączanie oświetlenia tylko z tyłu. Mam już kompletną lampę podsufitową, kostkę z pinami i co dalej...? Podpięcie równolegle do przedniej lampy raczej odpada. Na ten moment do lampki dochodzą trzy przewody, a nowa wymaga ośmiu. Ustaliłem już, że mam moduł dachu, ale to wszystko co wiem na ten temat (o ile to przydatna wiedza :) )

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może czy jest na to jakiś schemat? Jakiej kostki potrzeba do modułu dachu? Chyba, że tylko piny należy wcisnąć w już wpiętą kostkę. Tak czy siak, schemat nie wyjęty :)
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mimo jako takiego pojęcia o schematach elektronicznych, nie znalazłem właściwego. To znaczy, znalazłem ten co mam teraz, ale nie znalazłem tego, który opisuje rozwiązanie z pełniejszym oświetleniem z tyłu. Nadal proszę o pomoc, zwłaszcza, że już blisko. :)
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest sukces, no może w 75% sukces :cool2:

Działa niezależnie oświetlenie włączane klawiszem środkowym, działają "top-light", czyli diody, ale nie działają w ogóle lampki do czytania. Są wpięte zgodnie ze schematem, ale nie świecą niestety. Czy istnieje taka możliwość, że jednak trzeba kodować coś w module dachu? Czy może to jakiś feler z tym modułem. Styczniki mierzyłem, zamykają obwód bez problemu, żarówki pewne.

Bez schematów, temat nie do ruszenia, także bardzo dziękuję za pomoc.

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawe, że trzeba coś kodować.

Ja dokładałem u siebie tylną lampkę z niezależnym oświetleniem i nic nie musiałem kodować (opis TUTAJ).

Być może zależy to od wersji modułów.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.