Skocz do zawartości

e46 - Problem z Vanosem


BorewiczbNN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Na początek napisze że w mechanice jestem zupełnym lajkiem więc przepraszam za ewentualny bełkot.

 

Jakiś czas temu na konsoli wyskoczył mi żółty silniczek, a po kilku dniach żółte EML. Zacząłem czytać forum okazało się że powodów takiego stanu rzeczy może być kilka więc pojechałem na komputer. Po skasowaniu wszystkich błędów i przejechaniu parudziesięciu metrów kontrolki zapaliły się ponownie, więc znowu komputer i pokazało błędy VANOSA wylotowego i wlotowego plus EML. Mechanik powiedział że drogi interes bo regeneracja wraz z zamontowaniem około 2 tyś zł. A nowe części z montażem około 4 tyś zł. A i dodał że nie gwarantuje że to to :)

 

Moje pytania:

 

1.Czy to naprawdę tyle kosztuję?

2.Czy miał ktoś z was podobny problem i jak go rozwiązał?

3.I czy wystarczyło by zakupić np: te częsci ( http://www.ebay.pl/itm/BMW-DUAL-VANOS-REPAIR-SET-KIT-FOR-E46-E39-E60-E61-E38-E65-E66-E36-E85-E83-E53-/221312248354?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item33873cea22 lub http://www.ebay.pl/itm/BMW-E46-E39-E60-325-328-330-525-530-M52TU-M54-Rebuilt-Dual-Vanos-Unit-98-05-/181145059213?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2a2d163f8d ) ??

 

Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanosa da się regenerować.

1 tys zł to dużo, a 2 tys. to prawdziwe zdzierstwo.

Normalne ceny wahają się w przedziale 700..800zł z częściami i robocizną, zakładając, że elektrozawory vanosa są ok.

Dodatkowo dojdzie koszt uszczelki pod pokrywę zaworów, około 100zł. Oczywiście jeśli nie była ostatnio wymieniana.

Skąd jesteś?

Może ktoś doradzi jakiegoś mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Pabianic tuż pod Łodzią.

 

Dokładnie to mechanik powiedział że regeneracja to 600 zł za wlotowy i 600 zł za wylotowy i robocizna. Razem wyszło mu około 2 tyś. I to jeszcze nie zapewnił mnie czy w ogóle się za to weźmie bo to dużo skomplikowanej roboty. Jestem lajkiem ale chyba jak na mechanika to nie powinno być skomplikowane z tego co widziałem z filmów na youtube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zduńskiej Woli mieszka kolega o nicku elmo0104, który naprawia vanosy.

Skontaktuj się z nim i zapytaj czy zweryfikuje Ci poprawność ustawienia rozrządu przy pomocy blokad i czy ma możliwość ponownego założenia vanosa przy pomocy specjalnej pryzmy.

Jeśli tak, to śmiało wal do niego. Jeśli nie, to zostaje chyba tylko Leo w Wrocławia.

Elmo0104 znajdziesz tutaj i na bmw-sport.

Leo tylko na bmw-sport.

Innych specjalistów od vanosa nie "testowałem".

Piszę o weryfikacji rozrządu, bo łańcuch niestety lubi się rozciągać przy większych przebiegach.

 

Zapomniałem

Ktoś, kto wie jak naprawić vanosa wyrobi się spokojnie w 1 dniówce. U mnie trwało to 4..5 godzin z rozmowami na różne tematy.

Ceny o których pisałem dotyczą regeneracji całego vanosa.

Edytowane przez 330i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nom ok. Ale nigdzie tu w temacie ani w postach nie można doszukać się jaki to silnik. Jak masz n40/n42/n46 to zapomnij o regeneracji. Nikt czegoś takiego niestety nie robi. Jak masz silnik np. m52 to zestaw zamawiany z USA to około 200zł, Jest gość na allegro co za pojedynczy vanos bierze około 300 zł a za podwójny 500zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już sprawa praktycznie załatwiona ale wyjaśniam.

 

Silnik N42 i racja że nie do regeneracji. Wydatek około 400 - 500 zł za vanos ssący ( bo ten jest do wymiany ) plus robocizna, więc nie jest tak źle.

 

Dziękuje wszystkim za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jak stwierdzili, że ssący? Pierwszy raz spotkałem się z tym że ssący. Zawsze we wszystkich autach na forum i ogólnie w necie wszyscy mówili ze wydechowy, sam miałem wydechowy, znajomy też a w zaprzyjaźnionym warsztacie też tylko wydechowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.