Skocz do zawartości

Zawyżona temperatura silnika 330d


T0Mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Możliwe, że jestem przewrażliwiony ale tego nigdy za wiele, dbam o swój sprzęt. Wskazówka od temperatury silnika nie jest idealnie na środku tak jak występuje to u mojego kolegi który ma 330xd a także jego taty który również taką samą, u mnie jest nieco wyższa aczkolwiek na plus jest to, że nie ważne jak jeżdżę temperatura jest stała. Mechanik twierdzi, że nie ma sie co martwić natomiast drugi (ponoć specjalista tylko od BMW) mówi, że nie powinno tak być. Jestem po wymianie termostatu (140zł nie pamietam firmy ale jakaś niemiecka) bez efektów nadal to samo, dowiedziałem się od obu mechaników, że mam problem z wizkozą (wiskozą?) twierdzą, że to może być przyczyna. Chodzi im o to, że gdy silnik pracuje mogą zatrzymać wiatrak palcami a tak być nie powinno także podczas gdy silnik nie pracuje można wiatrakiem swobodnie kręcić a powinien stawiać opór. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia, nie jestem znawcą dlatego zwracam się o pomoc do was. Posiadam auto miesiąc. Chętnie odpowiem jeśli ktoś ma dodatkowe pytania.

 

http://i58.tinypic.com/5d18ww.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj temperaturę z testów zegarów i sprawdź czy oba węże od chłodnicy są gorące.

 

Co do wiskozy moja też daje się zatrzymać bez problemu ( ręką nie próbobałem i nie polacam ) jednak temp mam w normie...

Acha, termostat też znieniałem jednak z aso nie brałem - jakiej firmy musiałbym poszperać w rachunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdź chłodnicę wody (zresztą wszystkie chłodnice jakie masz) czy są drożne dla przepływu powietrza,

Ja w swojej miałem całkiem zabrudzony intercooler a wody i klimy też były zabrudzone, po czyszczeniu temperatura silnika spadła z 98 stopni do 90.

Nasze auta mają już najeżdżone kilometrów i chłodnica ma prawo być brudna od kurzu, piasku, owadów.

Mój intercooler nie miał żadnego kanału drożnego dla przepływu powietrza wszystkie kanały były zapchane przez drobny piasek, kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wskazówka zawsze ma stać w pionie, żadnych odchyleń!

Coś jest nie tak, lepiej się tym zajmij. Termostat najlepiej z ASO.

Wisko może być przyczyną zbyt wysokiej temperatury, mechanicy mają rację.

 

Mają racje ale nie do końca. Sprawnie działającą wiskozę mozna zatrzymać ręką na wolnych obrotach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys mialem problem z temp. w 330d, tak jak Ci koledzy wczesniej pisali:

- zrob test zegarow (najpierw poz. 19 zeby odblokowac, potem pozycja 7 zeby miec temp silnika). Wtedy bedziesz wiedzial czy to nie poprostu blad wskazowki

- termostat najlepiej w ASO

- wiskoze slychac czy jest zalaczona czy nie (huczy na nagrzanym silniku)

- u mnie problem byl z zawalona chlodnica robakami i syfem. Po wyczyszczeniu chemicznym z zewnatrz problem minal. Dodatkowo mialem jeszcze zawalona chlodnice oleju, ktory sie grzal (jak postalem w korku lampka od cisnienia oleju migala na zolto). Tylko u mnie temp silnika rosla pod czerwone pole jak stalem w korku. Jak u Ciebie poprostu wskazowka jest odchylona w prawo i tak stoi tzn ze termostat reguluje wyzsza temp jak powinien. Nawet jakbys mial chlodnice mniej wydajna (np przez ubrudzenie lub zakamienienie) to termostat powinien to wyregulowac, poprostu bardziej sie otwierajac. Akurat nasze bety sa wrazliwe na dobre termostaty, dlatego nie ma co kombinowac i tylko ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.