Skocz do zawartości

bmw e46 problemy ze sprzeglem prosze o pomoc.


czarnyts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nastepujacy problem z moim bmw jest to model e46 kombi 320d 2001r. Sprawa wyglada nastepujaco: Okolo tydzien temu zaczely sie dziwne problemy ze sprzeglem raz bieg wchodzily a raz nie, aby nie pakowac sie odrazu w koszty mechanik sprawdzil wysprzeglik i pomke sprzegla, odpowietrzyl i niby bylo troche lepiej jakies dwa dni pozniej biegi przestaly zupelnie wchodzic, diagnoza padla na pompke sprzegla, zamowilem uzywana zostala wymieniona jednak i to nic nie pomoglo. skrzynia zostala zdjeta i okazalo sie ze tarcz jest zupelnie starta az do nitow, docisk rowniez zostal uszkodzony, a ze narazie nie chce wywalac kasy w nowe sprzeglo kupilem uzywany docisk(wiem ze mnie zjecie :oops: ) oraz wymienilem okladziny na tarczy, zostalo rowniez wymienione lozysko oporowe. mechanik wszystko zlozyl odebralem samochod jednak nie chodzi tak jak powinien, sprzeglo chodzi bardzo krotko nie dochodzi do podlogi jest wysoko,jest bardzo ktotki skok tak jakby nie wysprzeglalo do konca,i slizga sie nie idzie przyspieszyc ponad 100km/h. w poniedzialek jade do mechanika i nie chce byc zielony, macie jakies pomysly co moze byc przyczyna tego? Moze winna jest pompka sprzegla, i wyminic ja na ta co mialem wczesniej, a moze jakies inne sugestie. Z gory dziekuje za pomoc bede wdzieczny pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego taka robota to jak podcieranie du.py szkłem..jak to ma działać? Robisz sobie dodatkowe koszta..nie masz kasy to odstaw auto na miesiąc/dwa i jeździj autobusem, zrób raz a porządnie a tak płacisz tylko mechanikowi za robotę a i tak nic z tego nie będzie, on w ogóle zgodził się na taką robotę? Czy powiedział, że to na Twoją odpowiedzialność?

 

ps. nie pisz w tytule bmw, bo to forum bmw..nie pisz e46, bo to dział e46..wystarczy 320d m47 lub m47n zależy co masz pod maską.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze z grubej rury dostalem odpowiedz "kolego". Jezeli nie chcesz mi pomoc to swoje madrosci zostaw dla siebie. Poprostu przegladam to forum od czasu do czasu i pomyslalem ze moge zasiegnac porady,z tego co widze zazwyczaj sobie forumowiczej pomagaja. mozesz tez wziasc pod uwage ze nie kazdego stac na wywalenie 2000k zlotych na remont sprzgla odrazu(wiem ze wymienia sie caly komplet), jest to 13 lwrni samochod nie bede nim jezdzil kolejne 250tys km. wiec nie musze odrazu ladowac kupe kasy. Zrobilem jak zrobilem, moze i zle, ale teraz staram sie jakos z tego wyjsc, oprostu liczylem na pomoc kogos znajacego sie w temacie.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny, co to ma bmw ale nie ma na utrzymanie...

 

Ale chcesz odpowiedzi merytorycznej rozumiem, a nie z "grubej rury" - to masz:

 

Masz do wymiany układ sprzęgła. Który jego element? Każdy, który po weryfikacji wizualnej może wzbudzać podejrzenia. Jakiej spodziewasz się odpowiedzi po forum zapaleńców? Zrobiłeś najgłupszą możliwą rzecz na świecie - dałeś minimum 200 pln na demontaż i montaż skrzyni, gdzie koszt zestawu sprzęgła to +/- 450 pln nowego. I co, teraz rozumiem chcesz ustalić co wymienić, żeby tylko oszczędzić jeszcze bardziej. Gratuluję pomyślunku, zwłaszcza w sytuacji, gdzie raz już zrobiłeś "tanio".

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyszedłem na gbura.. :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i jeśli nawet mechanik schrzanił robotę, bo te sprzęgło trzeba umieć wymienić i nastawić, to się nie przyzna i Ci powie, że to wina używanych części, że jakby były nowe, to by wszystko działało. Ze swojego doświadczenia wiem, że taniej i lepiej kupić nowy komplet i mieć spokojny sen..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Krzysiek jesteś bee, bo nie napisałeś, żeby się nie martwił, bo jakoś to się poskłada do kupy :wink: tylko wyjeżdżasz z kupnem nowych części :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przechodzilem sprzegło jakieś dwa miesiące temu. Dwa razy ściągana skrzynia, zła tarcza, słaby docisk, załatwianie innego itd. Tyle samo wyszłoby kupienie na początku nowego zestawu.. Teraz jestem po wymianie silnika i znowu zamiast od razu zaciągnąć do dobrego mechanika, to poszło kilka stów na jakieś czujniki i inne części, które może padły..

Jak to ostatnio słyszałem, zamienniki i używki są dla bogatych ludzi...

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli sprzęgło nie rozłącza, to z dużą dozą prawdopodobieństwa mechanik nie cofnął samoregulacji na docisku, a jeśli nie da się deptać mocniej w gaz i silnik wchodzi w obroty a auto nie przyspiesza to winny słaby docisk.

 

 

Witam bylo Tak jak mowisz mechanik nie cofnal docisku, bylo to spowodowane jego niewiedza, ale juz naprawil cofnal docisk i sprzeglo przestalo sie slizgac a pedal sprzegla wchodzil normalnie do podlogi i lapal tak jak powinien. szkoda ze nie mamy wszedzie takich madrych mechanikow jak co niektorzy "koledzy na tym forum. Btw Tomek1983asd dzieki za ludzka odpowiedz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanik nie miał wiedzy ,to również nie miał przyrządu by cofnąć docisk.Bez przyrządu nawet nie można go zdemontować,tym bardziej zamontować.

Robił to na prasie ,lub innymi dziwnymi narzędziami.

Obawiam się kolego ,że to nie koniec twoich problemów ze sprzęgłem.

Przy odrobinie szczęści będzie dobrze,ale może również pojawić się szarpanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak mechanik ma pojęcie i zna się na rzeczy, to poradzi sobie bez tego "specjalnego klucza". Przechodziłem to ostatnio dwa razy na własnej skórze, z tym cholerstwem (system SAC) można sobie poradzić.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mechanik ma pojęcie i zna się na rzeczy, to poradzi sobie bez tego "specjalnego klucza". Przechodziłem to ostatnio dwa razy na własnej skórze, z tym cholerstwem (system SAC) można sobie poradzić.

 

Od dawna wiadomo , że idzie zamontować i bez "specjalnego klucza" ale tu chodzi o poprawność wykonania naprawy (nawet jeśli na pozór jest ideał) , sporo nawet na tym forum można wyczytać , że ludzie po 10k km mają problemy ze sprzęgłem często właśnie przez niepoprawny montaż sprzęgła typu sac, chociaż teoretyczne nowe niby jest "wyzerowane" gotowe do montażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.