Skocz do zawartości

BMW 520i 1999 STAG 300


siejuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam założoną nową instalacje LPG STAG 300 wtryski HANA i na drugi dzień auto zaczeło szarpać po rozgrzaniu na niskich obrotach. Szczególnie przy ruszaniu lub zmiany biegu z 1 na 2. A teraz sie tak zrobiło,że jade puszczam gaz na chwile i znowu dodaje to też szarpie jakby gdzieś nie dostawał gazu jak potrzeba. Na benzynie na zimnym silniku też szarpie przy zmianie biegu z 1 na 2. Na ciepłym jest wszystko ok. Jade dziś do gazownika niech to poprawia ale może kotoś z Was podpowie co to może być? Dzięki serdeczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przed założeniem też szarpał na benzynie?

Jaki masz terownik? Bo stag 300 jest kilka - premium, isa2?

 

Podłącz kompa jak możesz, może to czujnik wału być. Ogólnie to jeśli przed założeniem gazu było ok, to po też powinno być i tego wymagaj od gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmień świece obowiązkowo, NGK albo Bosh irigium naprzykład. Po zmianie jak nadal będzie problem to może cewka jest do wymiany.

 

Dowiedz się jaki, jak isa2 to całkiem niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW jest świetny dostęp. Odkręcasz nasadką bodajże 10 osłonę plastikową odkręcasz cewki (każda na dwie śruby jest z tego co pamiętam, odpinasz wtyczki z cewek wszystko jest na wierzchu i ładnie widać. Potem szarpiesz cewki do góry i masz otwór na świece. Czasami cewka z fajką się zassa w otworze dlatego trzeba szarpnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedni właściciel nie wymieniał kilka lat świec i były zapieczone. Na przedłużce 1/2" miałem założone pokrętło (oczywiście nasadka do świecy najpierw)

I zrywałem po kolei dość gwałtownym ruchem. Czy lepiej jest powoli? Tego nie wie. Na szczęście z gwintami nic się nie stało i udało się przeprowadzić wymianę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.