Skocz do zawartości

E92 Regeneracja twin turbo 335i


redzio55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wiem ze temat oklepany ale otswieze temacik :norty: polecicie kogos kto zregeneruje moje turbinki ? , chodzi mi o jakis namiar bo moge tylko pocztom turbo wyslac . Mam klienta ktory wola 450euro za regeneracje jednej sztuki ale nie znam typa co i jak robi , a moze macie jakiegos oklepanego speca co wklada dobre graty..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie , i odpowiedzieli mi tak:

Oferta na 18.09.2014r

 

Cena podstawowej regeneracji wymienionej przez Pana turbosprężarki to od 1200 zł netto + VAT (sztuka) przy założeniu, że turbina nie ma uszkodzeń mechanicznych. Procedura wygląda następująco: musi Pan dostarczyć do nas zdemontowaną z silnika turbosprężarkę (można wysłać kurierem) w celu weryfikacji jej stanu technicznego i ewentualnych uszkodzeń mechanicznych (taka weryfikacja trwa do około 2 godzin od momentu dostarczenia turbosprężarki). Po weryfikacji jesteśmy w stanie przedstawić Panu kompleksowy kosztorys naprawy i wtedy Pan podejmuje decyzję czy regenerujemy Pańską turbosprężarkę w zaproponowanej przez nas kwocie, jeśli nie zgadza się pan z nasza wyceną, z Pana strony nie ponosi Pan żadnych kosztów za weryfikację.

 

Jeśli chodzi o proces regeneracji jest on przeprowadzany w ciągu jednego do dwóch dni roboczych od momentu weryfikacji; na regenerowany produkt udzielamy 2 letniej gwarancji.

 

Jeżeli regenerujemy turbosprężarki to jedynie na seryjnie ustawienia danego modelu.

 

Pytanie czy cena regeneracji nie wyniesie tyle co nowe :think:

 

Oferta na 11.09.2014r od BMW to 5.450zl z vat , za 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia nastu turbawek w turbotec (w 100% zadowolenia różnych klientów, również spora grupa aut po programie) pewnie wyjdzie ok. 1500 netto. Zawsze ich polecam, bo robią najlepiej w PL, jednak w przypadku tak małej różnicy chyba bym się pokusił o nówki, bo cena za 2 jest świetna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki , dostalem tez oferte z BMW.de

oferta na 19.09.2014r

 

Wynosi 1.272 euro z vatem ( kazdy serwis ma swoje ceny ) , po kursie dzisiejszym ( 4.15zl ) wyszlo 5.278zl :)

do Polski wysylka to tez plus jakies 100zl w jednom strone , no i te stare moge tez odsprzedac wiec wybor jest prosty :D .

Podziekowania za propozycje azp i innym za wypowiedzi.

Ps. ciekawe ile wezme za stare uzywki turbo ? wie ktos moze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie , zostawilem dzis moje bmw w servisie by upewnic sie czy to naprawde turbo do wymiany , po 4 godz. dzwoni do mnie pan i gada ze zeczywiscie blad wyskakuje od turbo ale turbiny jak najbardziej w porzadku i ze blad siedzi w wiazce gdzies.. bo sprawdzali turbo i wszystko jest oki. Pytanie brzmi o jakom wiazke im chodzi bo chca za znalezienie przyczyny i ktora to wiazka 300 euro :cry: wie ktos cos na ten temat ? tam za wiele kabli nie ma , dwa zaworki ktore steruja domykaniem klap w 2 turbo i moze gdzies jakis czujnik , wiecej tam nic nie widze. Te zaworki sprawdzalem na szczelnosc zasysanego powietrza ( odlaczone od instalacji ) i przepuszczaja ale nie wiem czy to ma tak byc czy dopiero pod napieciem dziala prawidlowo. :cry:

 

Foto

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7feb1679148cdb8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wiec tak , na dzien dzisiejszy wymienilem elektro zawory i git majonez smiga i nie wywala bledu. Turbinki okazaly sie dobre a i przy okazji dowiedzialem sie wszystko o altku co bylo robione :D , temat do zamkniecia.

ps. Ktos chetny na nowe dwie turbinki z pakietem uszczelek i wezykow ? plus rachunki i pfand 200e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
moze ktoś przerabiał temat , wyskakuje mi błąd niskiego ciśnienia doładowania , gdy auto jest zimne od turba z przodu wychodzi bardzo nie przyjemny dźwięk taki metaliczny czy turbo nadaje sie do wymiany ? Wyciągał ktoś sam te turba ? Wózek trzeba zdemontować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś przerabiał temat , wyskakuje mi błąd niskiego ciśnienia doładowania , gdy auto jest zimne od turba z przodu wychodzi bardzo nie przyjemny dźwięk taki metaliczny czy turbo nadaje sie do wymiany ? Wyciągał ktoś sam te turba ? Wózek trzeba zdemontować ?

 

Mogą być dwie przyczyny:

a) luźne wastegate'y - bardzo częsta awaria, objęta akcją serwisową w USA (w Polsce nie ma szans żeby wymienili za darmo). ASO w Polsce podobno jest w stanie wymienić sam wastegate - pomimo, iż taka część nie występuje samodzielnie do kupienia. Żeby dostać się do turbo należy zdjąć cały "wózek"

b) sparciałe węże podciśnienia - również powszechna awaria w samochodach powyżej 5 lat. Jeżeli wężyk będzie przepuszczał to wastegate'y również będą wpadać w wibracje i będzie wyskakiwał powyższy błąd niskiego ciśnienia (najczęściej przy obrotach 3.600-4.000). U mnie dokładnie się to działo. Najczęściej przepuszczają wężyki w okolicy podstawy filtra oleju. Polecam zmienić je w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.