Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego co już było na pisane do bym dopowiedział że ważnym kryterium jest moc przerobowa rafinerii aby potrafili zaopatrzyć w olej wszystkie BMW na całym świecie, oraz posiadali nowoczesne laboratoria do opracowania nowych generacji.

Czy kierowali się najniższymi kosztami aby tylko spełnić minimalne normy do danego silnika ? Tego nie wiemy i wątpię aby takie sprawy były znane sprzedawcom czy dostawcom olei .

Generalnie producent (konstruktor) BMW stara się dobierać najwyższej jakości podzespoły i materiały do produkcji czym już nie jednego zaskoczyło że 10 letnie auta wyglądają jak inne marki po 2-3 latach. jak mają jakieś wpadki to starają się to zmienić.

Na tej podstawie sądzę że jak zalecają jakiś olej to nam nie wciskają minimalnej jakości byle spełniły normę.

Ja sam nie potrafię ocenić i porównać wszystkich parametrów oleju silnikowego i jak będzie smarował dany silnik więc w tej dziedzinie jak fabryka poleca shell to na ich wyszukiwarce sprawdzam jaki ma być olej do danego silnika.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak,pracuje w branży motoryzacyjnej dokładniej produkcja podzespołów do nowych samochodów kilku marek powiedzmy z średniej półki

i to co się dzieje od kilku lat to masakra jeżeli chodzi o jakość komponentów,kraje z jakich pochodzą itp

wszystko to jest niestety biznes i ma być jak najwięcej za jak najmniejsze pieniądze i najlepiej na wczoraj

także kolega z postu wyżej niestety ma rację,castrolowi skończył się kontrakt na dostawy oleju,bmw ogłosiło przetarg a shell po prostu go wygrał bo zaproponował lepszą cenę za oleje,a co do jakości to zobaczymy co czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jakość wszystkiego spada na łeb na szyję, skoro nawet jemy g*wno to się nie ma co dziwić że do samochodów ląduje też to samo... z olei to jak leje albo Totala albo Motula (z naciskiem na to drugie bardziej). Raczej nie patrzę co leją w aso, bo tam to leją to co im dyrektor nakazuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie jeżdżę na Castrol 5/30 (wymiana była lipiec 2016) zrobiłem 10tys ale gdy przyszła zima to zauważyłem że po nocy jak odpalam smarowanie pali się 2-3sekundy. Pomyślałem że może wcześniej wymienię olej i zastanawiam się nad zmianą na innego producenta bo słyszałem nie ciekawe opinie o castrolu.

Jaki olej będzie lepszy niż Castrol ? Kolega poleca MOTUL 8100 X-clean, co sądzicie będzie dużo lepszy niż castrol ?

320D 2.0d 136km 270tys. od wymiany nie ubyło nic oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul jak najbardziej tylko nie polecam Ci wlewać x-cleana bo to olej do silników z dpf i ma mniej dodatków żeby nie zapychało dpf

kup motula ale x-cess z normą bmw ll-01 powinieneś zauważyć różnicę w pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul jak najbardziej tylko nie polecam Ci wlewać x-cleana bo to olej do silników z dpf i ma mniej dodatków żeby nie zapychało dpf

kup motula ale x-cess z normą bmw ll-01 powinieneś zauważyć różnicę w pracy silnika

 

na stronie motula w doborze oleju wyskoczyło mi to :

Zastosowanie : Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Częstotliwość : Wymiana 20000 km/ 24 mies.

Produkty : 8100 X-CLEAN EFE 5W-30 (cały rok)

: 8100 X-CLEAN+ 5W-30 (cały rok)

: 8100 X-CLEAN 5W-30 (cały rok)

: 8100 X-CLEAN 5W-40 (cały rok)

: 8100 X-MAX 0W-40 (cały rok)

: 8100 X-CESS 5W-40 (cały rok)

: SPECIFIC LL-04 5W-40 (cały rok)

faktycznie te x-clean są dedykowane do samochodów z dpf. Dopiero teraz doczytałem się że moja bunia go nie posiada :) sądziłem że "pewnie mam dpf"

Czyli wybiorę tego x-cessa. Tylko że on 5w40 no może to lepiej będzie dla tego mojego długo palącego się smarowania po odpaleniu...

Wchodzi mi jakieś 5.5litra, pytanie mam takie czy moge zmieszać oleje ? kupić tylko 5l tego motula i reszte dolać Castrola co mi został z poprzedniej wymiany ? mam prawie całego litra 5w30 edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to wszystkie oleje są mieszalne ale nikt przy wymianie nie radzi mieszać dwie różne marki.

Inaczej bym powiedział gdyby był nuż na karku i nagle trzeba dolać bo za niski poziom a tu trzeba jechać i niema innego oleju.

Jak bardzo chcesz po kosztach to chyba najtańszym olejem spełniającym współczesne normy LL04 jest GULF

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega chyba raczej chce zadbać o silnik bo chce zmienić z castrola,za późno gasnącą kontrolkę może być odpowiedzialny słabej jakości filtr oleju

mi przy zmianie z motula x-clean ll-04 na x-cess ll-01 znacząco spadło zużycie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, na oleju się nie oszczędza. Macie racje nie będę się bawił w mieszanie... wybiore ten : http://allegro.pl/motul-x-cess-5w40-5w-40-5l-1l-6l-filtry-do-40-i6012250442.html

z 3tys temu dodałem uszlachetniacz metalu MOTOR-LIFE. Jakie macie zdanie co do dodatków uszlachetniaczy itp ? zalewać przy tej wymianie jeszcze raz ten dodatek czy nie ma sensu ? bo zalecany jest dodadwać go co drugą wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do oleju żadnych uszlachetniaczy nie leję bo wychodzę z założenia że rafineria już to zrobiła. Jedynie co to czasem płukankę robię przed wymianą oleju.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Australijski olej mało znany na naszym rynku np HPR 5 SAE 5W-40 ma specyfikację LL01 BMW. Jak tego się mało sprzedaje to można trafić na stary olej.

 

Czy lepszy ? hmm... może na zasadzie : u sąsiada trawa się bardziej zieleni .

Podobno jest bardziej znany na rynku motocyklowym.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak bym miał do wyboru tylko te dwa to bym wybrał ten pierwszy to nie znaczy że zobaczysz jakąś znaczącą różnicę .

Jak wybierzesz sobie jakiejś marki opony to po 12 miesiącach i przejechaniu powiedzmy 15 tys to o tej oponie możesz coś powiedzieć a olej ? hmm... to wychodzi po latach.

Wybrać uznaną markę z specyfikacją do danego silnika i z pewnego źródła.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo millers :lol: kup w hurtowni motoryzacyjnej i będzie dobrze, a nie najtańszy na alledrogo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zima 5w30, lato 5w40.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek zapytam co miałeś na myśli pisząc powyżej o oleju na zimę i lato , bo z tego co pamiętam pierwsza cyfra w oznaczeniu się tyczy to pracy na zimnym silniku.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewien cytat:

"Klasyfikacja lepkościowa to tzw. klasyfikacja SAE, która określa lepkość oleju w stosunku do temperatury otoczenia. (...) Tak więc liczba przed literą "W" to wskaźnik temperatury płynięcia (wskaźnik lepkości w niskich temperaturach), a druga za literą "W" to lepkość w wysokich temperaturach. Sama litera "W" oznacza że olej jest olejem zimowym (od "winter"). Na przykład oznaczenie SUPEROL 10W oznacza typowy jednosezonowy olej zimowy. Jeżeli za literą "W" pojawi się oznaczenie liczbowe oznacza to, że olej jest olejem wielosezonowym (do stosowania zarówno w warunkach zimowych jak i letnich). Im niższa cyfra przed literą "W" tym olej jest bardziej płynny w niskich temperaturach. Z kolei im wyższa cyfra po literze "W" tym olej jest bardziej lepki w wyższej temperaturze."

 

Gdyby kolega dał do wyboru 0w30 i 5w40 to odpowiedź byłaby taka:

Zima 0w30, lato 5w40.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek ładnie to wytłumaczyłeś co jest zgodne z moją wiedzą ale moje pytanie dotyczyło wpisu

Zima 5w30, lato 5w40.

Przy tym wpisie to chyba Ci palec przeskoczył ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.