Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam....

Ostatnio naczytałem się o tych olejach trochę ... ( bo właśnie na dniach będę wymiał - a wymieniam co rok choć moje przebiegi nie przekraczają 10 tyś km )...

Ogólnie jeśli tyczy się firmy zauważyłem, że najwięcej zwolenników jest firm: Liqui Moly, Motul, Valvoline, Millers Oils. Jeśli chodzi o parametry to przeważnie 5W-30, 5W-40, ze wskazaniem na 5W-30.

 

Jeszcze mam w silniku Motula 8100 X-Cess 5W-40, minimalnie zmieniłem i zakupiłem już 8100 X-Clean+ 5W-30 ... zobaczymy jak to będzie... pewnie dużo się nie różni i silnikowi nie zaszkodzi ... Miałem iść w stronę Millersa - jednak zostałem przy motulu.

 

Przepraszam za małego Offa: Czy przy wymienia oleju dobrym pomysłem jest aby wymienić napinacz łańcucha rozrządu przy N42B20 ?

 

pozdrawiam

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

Czy przy wymienia oleju dobrym pomysłem jest aby wymienić napinacz łańcucha rozrządu

Jak jest tego potrzeba to nie czekaj na wymianę oleju.

Profilaktycznie ? Hmm... stara zasada : bez potrzeby to nic nie ruszaj bo coś przy okazji zepsujesz.

Te łańcuchy niby są na wieczność ale wszyscy słyszeliśmy o naciągniętym łańcuchu i połamanym prowadniku.Jak masz nalatane sporo km i spać nie daje to wymień bo koszt jest nie wielki a będziesz spał spokojnie.

Podam Ci linka

viewtopic.php?f=68&t=17441

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

Kupiłem 320Ci 2.2 (M54 B22), 174 tyś. i chcę wymienić olej...

Problemik w tym, że nie wiem co było lane wcześniej. Czym przepłukać silnik i co polecacie wlać? Tyle tematów się oczytałem, że już sam nie wiem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy olej będzie syntetyk z uznanej marki to te oleje sa mieszalne i nie wymagana jest płukanka ale jak nie wiemy co za syfy są po poprzedniku to często nowy użytkownik robi tz płukankę dolewając preparat do starego oleju i przed wymianą pozostawia na 15 minut na wolnych obrotach .Ja nie wymieniam z nazwy żadnego preparatu ale jak ktoś się zdecydował na płukankę to kupować należy uznane marki .

Jak robiłem płukankę ale nowym syntetycznym olejem i po 1000 km zmieniłem na nowy olej.

Ale jak już zauważyłeś tu jest sporo napisane ale każdy to robi inaczej

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pare dni temu zakupiłem e46 cabrio 330ci z 11.2003 roku. Nie wiem jaki byl olej lany do silnika. Chciałbym go wymienić ale przeczytałem na forum wszystkie posty i juz sam nie wiem jaki kupić. Mam przejechane kolo 240k km. Przy okazji chciałbym wymienić olej w skrzyni (6biegów manual) i w dyfrze. Co polecacie i ile? Przy wymianie oleju w silniku wiadomo wszystkie filtry plus odma i coś jeszcze wymienić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalany mam olej 5w30 Castrola nie wiem dokladnie jaki. Planuje mzienic olej i chcialbym zalac dobry poniewaz naczytalem sie natemat tego silnika (n42b20) i o tym jak wazny jest olej do tego motoru.

 

Pytanei brzmi jaki najelpszy olej do tego silnika biorac pod uwage przebieg +180tys km.

 

Vavoline 5w30 i robic plukanke czy ole CASTROL EDGE 5W30 z specyfikacja BMW longlife 04?

A moze cos innego? Bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi.

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry mechanik na zdawkowe pytanie jaki olej do BMW to odpowie ; taki jak zalecea producent auta a w tym wypadku CASTROL i proszę wejść na stronę Castrola i tam jest wyszukiwarka co dopasuje olej do twojej jednostki.

http://www.castrol.com/pl_pl/poland/services/ekspert-radzi/jaki-olej-silnikowy-wybrac.html

To nie znaczy że to tylko jedyny olej co spełnia normy BMW

 

Przebieg 200-300 tys km ? jak nie był zajechany to traktować go jako prawie nowy silnik.

Nie lać gęstych olejów bo będzie złe smarowanie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten olej będzie dobry :BMW Longlife-04 , co znaczy że już spełnia normy spalin EURO-4 i przewyższa poprzednie normy.

Jak masz EURO-3 to możesz lać Longlife-01

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój silnik jakie normy spalin spełnia ? Euro-03 ? jak tak to ten olej może być.

 

Aby Ci jeszcze bardziej namieszać o olejach to może to przeczytaj :

http://motoroils.pl/dlaczego.html

Co prawda to jest artykuł sponsorowany ale sporo prawdy w nim jest.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku jestem posiadaczem BMW e46 318 Ci 2001 :) gość wspominał, że już czas wymienić olej i faktycznie, dziś zapaliła się lampeczka więc po pracy mam zamiar podjechać dokupić nawet 1l oleju. Niestety nie mam nigdzie info jaki mógłby być lany( jedynie pod maską napisane, że Castrol) bo on mówił, że mechanik mu lał.

 

Czy Castrol Esdge Titanium FST C3 5W-30 będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntetyki są mieszalne , tak jak już pisałem

Tak ten olej będzie dobry :BMW Longlife-04 , co znaczy że już spełnia normy spalin EURO-4 i przewyższa poprzednie normy.

Jak masz EURO-3 to możesz lać Longlife-01

 

Castrol jest zalecany przez BMW ale to nie jedyny olej spełniający normy bmw.

Należy pamiętać że oleje też są podrabiane, więc brać z pewnego źródła.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niedawno wymienialem olej na Valvoline 5w30 , był zalany do MAX. Przejechalem ok. 2,5tys kilometrow sprawdzilem bagnet a tam stan oleju jest już na połowie, słyszalem ze roznica miedzy min a max na bagnecie to 1L czyli wychodziloby na to że moja betunia wszamała mi już jakieś 500ml/2500km, czy możemy to zaliczyć jako normalną ilość?? Stopa nie należy do lekkich (malo bylo spokojnej jazdy), cisnąłem nawet dłuższe dystanse na banach w niemczech z tempomatem na 180km/h, a po mieście też dynamiczna jazda oczywiście tylko i wyłącznie na rozgrzanym silniku i oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niedawno kupiłem e46 330i i zalałem olej Millersa XF 5W40 Longlife. Po jakimś czasie użytkowania zauważyłem, że ubywa oleju i to nie mało (jakieś pół litra na tysiąc kilometrów). Silnik wydaję się zdrowy,nie jest ulany, nie kopci i pracuje na prawdę ładnie (ciągnie mocno i równo od początku do końca). W/w oleju nie mogę nigdzie dostać na miejscu (jedynie zakup przez internet a z wysyłką wychodzi mi 50 za litr) a te dolewki to dość drogi interes. Jaki olej mogę zapodać mu na dolewki? Przy kolejnej wymianie przejdę na jakiś tańszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie czytałeś przed kupnem że twój silnik uwielbia olej jak reksio szynke ? :) ten stan się nie poprawi a może jedynie pogorszyć.

 

Jak godzisz się na dolewanie oleju to po prostu kupuj jakiń tańszy, np. valvoline 5w30 czy 5w40. Dolanie litra za 23zł jest troche lepsze niż dolanie litra za 50zł.

 

a co do ubytków oleju to poczytaj co trzeba zrobić przy m54 żeby troche mu ograniczyć apetyt. Coś tam można walczyć ale i tak będzie ubywać i tak, można troche ograniczyc.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewki nie sa szkodliwe. Kwestia ile jestes w stanie znieść dolewania. Litr na tysiąc? Silniki spoko bo malo pala ale nie trzymaja mocy bo rzadko który ma chociaz 220 koni no i branie oleju. Jedni dolewaja, inni walczą z tym. Zalezy od podejścia.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.