Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masz rację też te szachownice widzę chociaż że mnie laik. Ale też racjonalnie podchodzę i bezszkodowe auto kilkunasto letnie to raczej traktuje na zasadzie białego kruka. Daleko nie mam, bo ja z Warszawy, a auto w Ostrowi Mazowieckiej. Ale magików nie znam, tu na forum wiesz czy kogoś polecają ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. auto jak rozumiem bite 4 razy w tym raz konkret bo 15.000 EUR ??

Co jak co ale handlarz kupił je uszkodzone ( źle palące i z uszkodzonym Xdrive ) .. do tego po mocnych przygodach blacharskich i pomalowane w kilka kolorów ( nie przyglądałem się bo na telefonie patrzyłem ) i takie auto które kupił za mniej niż 20.000 zł teraz wystawia za 40.000 ???? No ja bym jednak szukał dalej ;) ..


Ja kupiłem strucla do naprawy ale dałem nieco ponad 20.000 zł za ori Mpakiet i auto naprawiane raz > zderzak, lampa błotnik - w ASO .. ogarnę silnik i tyle ...

Laweta to koszt ok. 350 zł na dobę .. nie zabija ale trzeba mieć wprawę w zapinaniu i wjeżdżaniu >> do tego jedna WAŻNA sprawa >>>>

- X3 E83 waży blisko 1800 KG !!! Nie ma takiej autolawety na kategorię PJ "B" która łącznie z X3 na pace ważyłaby 3500 KG ...

Może być tak jak u mnie ;) .. że było-minęło .. a może być tak że zostaniesz zatrzymany i oprócz mandatu to kupa smrodu i zakaz dalszej jazdy .. Tak że ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ich na prawdę dość sporo .. te patrzyłeś :


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-3-0-diesel-m-pakiet-klimatyzacja-lift-218-km-nawigacja-xenon-panorama-ID6Du7f8.html#310afc743f


Ta jak moja ;)


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-ID6DuAN6.html#310afc743f


i ta


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-bmw-x3-m-pakiet-ID6DtZm7.html#8491ccf215


Gdybyś był zaintersowany tą .. to sporo o niej wiem bo VIN w ASO sprawdzałem .. sprzedający to "@#$%^" .. ale może warto ją zobaczyć ;) .. gdyby mnie nie wku...ł to pewnie bym ją kupił ;) bo ma wypass konkret ..


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-3-0sd-286km-m-pakiet-ID6D7RXo.html#3f7387ef69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest to prawda, ta "jak twoja" :-) najfajniejsza jak dla mnie, ale ja szukam 30d o mocy 218 km.


Na olx znalazłem taką: https://www.olx.pl/oferta/bmw-x3-m-pakiet-full-opcja-panorama-navi-xenon-skora-CID5-IDHhJOV.html#694c386a87


No taka jak bym chciał, ten silnik, to wyposażenie, ten kolor tapicerki, więc zadzwoniłem, sprzedający powiedział, że wymieniony był błotnik przedni i lampa, plus jakaś zaprawka za błotniku. Nie mam problemu z blacharskimi szkodami jeśli nie są jakieś kosmiczne i naprawa jest zrobiona dobrze. Poprosiłem więc o VIN, sprawdziłem i co...no kur...zgłoszona szkoda całkowita, a odnotowana w kwocie 7000-10000 tys euro. wszystko w 2018 r. czyli w tedy kiedy go sprowadził. Ja się jakoś bardzo nie znam i wiem, że części do BMW nie są tanie, ale ni jak nie mogę opisanych wymian powiązać z tak dużą kwotą szkody. Przynajmniej przebieg wydaje się z raportu autentyczny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest to prawda, ta "jak twoja" :-) najfajniejsza jak dla mnie, ale ja szukam 30d o mocy 218 km.


Na olx znalazłem taką: https://www.olx.pl/oferta/bmw-x3-m-pakiet-full-opcja-panorama-navi-xenon-skora-CID5-IDHhJOV.html#694c386a87


No taka jak bym chciał, ten silnik, to wyposażenie, ten kolor tapicerki, więc zadzwoniłem, sprzedający powiedział, że wymieniony był błotnik przedni i lampa, plus jakaś zaprawka za błotniku. Nie mam problemu z blacharskimi szkodami jeśli nie są jakieś kosmiczne i naprawa jest zrobiona dobrze. Poprosiłem więc o VIN, sprawdziłem i co...no kur...zgłoszona szkoda całkowita, a odnotowana w kwocie 7000-10000 tys euro. wszystko w 2018 r. czyli w tedy kiedy go sprowadził. Ja się jakoś bardzo nie znam i wiem, że części do BMW nie są tanie, ale ni jak nie mogę opisanych wymian powiązać z tak dużą kwotą szkody. Przynajmniej przebieg wydaje się z raportu autentyczny ;-)

 

Trzeba uzbroić się w cierpliwość, poważnie. Ja swoją kupiłem tydzień temu, czyli w ostatni weekend listopada a szukałem jej od...marca :duh: Obejrzałem fizycznie około 10 sztuk, drugie tyle odpadło po weryfikacji VINu i nawet nie jechałem ich oglądać wiedząc że były bite lub dość grubo kręcone. Szczególnie uważać należy na auta wystawione w Radomiu oraz Ostrowi mazowieckiej, tu zawsze coś było nie tak :mad2: jedną ładną sztukę którą mogę polecić widziałem w Zwoleniu, z tego co pamiętam wszystko było ok, tyle tylko że w manualu. Życzę ci w każdym razie odrobiny szczęścia i dużo cierpliwości, w końcu się uda znaleźć właściwy egzemplarz :D przed zakupem i tak polecam skorzystać z usług kogoś kto kompleksowo sprawdzi auto. Zawsze to jakiś argument do zbicia ceny jak wiadomo co jest w aucie zużyte a jeśli auto jest ogólnie ok to czasem warto kupić i zadbać o nie samodzielnie, idealnej sztuki i tak się nie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary co za cierpliwość !!! Ale myślę, że to najbardziej rozsądna droga. Jeśli ta na zdjęciu, w twoim awatarze, to twoja, to powiem, że wyjątkowo godna i warto było czekać :-) Ja już na same raporty wydałem z 500 zeta (żonie nawet nie mówię :D ) a nawet jednej nie chciało mi się po takiej lekturze jechać i zobaczyć. Chociaż ta wskazana w linku przez kolegę X3SDBMW określona "taka jak moja" wydaje się interesująca, raport nie wykazał żadnej szkody, sprzedawca powiedział że ma faktury wymian między innymi biturbo więc wydaje się ciekawie, ma mi przesłać zdjęcia tych faktur, wszystko w języku naszego zachodniego "sąsiada", ale małżonka szczęśliwe zna ten język to pomoże rozszyfrować co było robione. Gorzej, że nie jest opłacona z cłem to już ponad 40 tys. trochę sporo nie mówiąc już o zabawie z urzędami w tych czasach. Ale jeśli będzie warta to się potarguję i się pomęczę w urzędach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem więc o VIN, sprawdziłem i co...no kur...zgłoszona szkoda całkowita, a odnotowana w kwocie 7000-10000 tys euro. wszystko w 2018 r. czyli w tedy kiedy go sprowadził. Ja się jakoś bardzo nie znam i wiem, że części do BMW nie są tanie, ale ni jak nie mogę opisanych wymian powiązać z tak dużą kwotą szkody.

 

Na przełomie 2019/2020 moja żona w ciągu miesiąca zaliczyła naszym BMW dwie stłuczki (obie nie ze swojej winy).

Raz Clio wjechało w tył (w mieście, zabrakło drogi hamowania) - w BMW szkoda to pęknięcie zderzaka na długości może 5 cm.

Drugi raz Twingo wyjechało z podporządkowanej waląc w lewy przedni narożnik: uszkodzony zderzak, błotnik, nadkole plastikowe i zarysowana felga (lampa ocalała).


Obie szkody likwidowane w ASO BMW Sikora, koszt łączny 23 700 zł, czyli po kursie EUR z lutego 2020 jakieś 5600 EUR. Auto cały czas jeździło, policja nie zabrała dowodu. Tak więc kwota 7000 EUR jakoś mnie nie powala, a całka wynikała z przeliczenia kosztu naprawy do wartości rynkowej samochodu.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm, czyli może nie jest to zupełnie stracone auto. Co prawda z oświadczenia sprzedającego wynika, że poza wymianą olejów (bez oleju w skrzyni biegów) i tymi naprawami blacharskimi plus zakupem felg (ciekawe jakie były oryginalne), które są na zdjęciu i obszycia kierownicy, to nic nie robił, ale może warto pojechać zobaczyć. Przebieg ma moim zdaniem symboliczny jak na ten silnik i rok, a z raportu wynika, że jest on prawdziwy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm, czyli może nie jest to zupełnie stracone auto. Co prawda z oświadczenia sprzedającego wynika, że poza wymianą olejów (bez oleju w skrzyni biegów) i tymi naprawami blacharskimi plus zakupem felg (ciekawe jakie były oryginalne), które są na zdjęciu i obszycia kierownicy, to nic nie robił, ale może warto pojechać zobaczyć. Przebieg ma moim zdaniem symboliczny jak na ten silnik i rok, a z raportu wynika, że jest on prawdziwy...

 

Dla mnie to auto dyskwalifikuje kolor tapicerki - wygląda, jakby pawian z rozwolnieniem narobił przez szyberdach... :)

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ... a 286KM to nie 218 ;) .. spalanie to samo a zupełnie inna jazda :mrgreen:


Ja ją odrzuciłem właśnie przez cenę i dzisiaj .. i dzisiaj wiedząc co wiem, dałbym i 45.000 byle mieć spokój i się cieszyć ...

Co z tego że dałem 37 jak dołożyłem 7 a nadal mam dużo detali do poprawki .. nadal mam upierdliwe bicie na kierownic kilka sekund przy hamowaniu powyżej 120 km/h .. nadal mam lekkie luzy na kierownicy ( chyba krzyżaki albo ta śruba nad kolanami ) .. itd, itp .. itd.. itp ...

Felgi to temat rzeka .. kupienie dobrych, prostych felg M ( takie jak ma ta z ogłoszenia ) to CUD .. w tym kraju jeszcze nie spotkałem handlarza który nie jest OSZUSTEM ... dwa razy odsyłałem .. mnóstwo czasu i kasy i nerwów .. same bezmózgie debile sprzedają te części .. no MASAKRA ;) ...

Tak że mocno się zastanów czy warto te 2 czy 3 tysiaki taniej kupić a potem wrzucić 7 albo i 10.000 zł i nadal mieć problem z tym czy tamtym bo to nie jest tak że >> Panie, bije bo to tarcze .. w każdej BIJE .. kupisz Pan i będzie ok .. " .. kał prawda .. kupiłem, wymieniłem wszystko + pół zawieszenia + felgi .. i nadal lipa .. więc .... :evil:


Inna sprawa jak kupujesz gniota za małą kasę na zasadzie >> ryzyk-fizyk .. uruchomię silnik to ok ... jak nie to będzie dawca części a potem sprzedam co zostanie .. tak jak zaryzykowałem z 2.0d .. no ale to inna para kaloszy :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm, czyli może nie jest to zupełnie stracone auto. Co prawda z oświadczenia sprzedającego wynika, że poza wymianą olejów (bez oleju w skrzyni biegów) i tymi naprawami blacharskimi plus zakupem felg (ciekawe jakie były oryginalne), które są na zdjęciu i obszycia kierownicy, to nic nie robił, ale może warto pojechać zobaczyć. Przebieg ma moim zdaniem symboliczny jak na ten silnik i rok, a z raportu wynika, że jest on prawdziwy...

 

Dla mnie to auto dyskwalifikuje kolor tapicerki - wygląda, jakby pawian z rozwolnieniem narobił przez szyberdach... :)

 


Buahahah rozumiem Deebee, mi się tam podobają te odchody pawiana, zresztą uważam także, że fiat multipla ma coś w sobie, więc jak mówią starożytni: de gustibus non est disputandum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ... a 286KM to nie 218 ;) .. spalanie to samo a zupełnie inna jazda :mrgreen:


Ja ją odrzuciłem właśnie przez cenę i dzisiaj .. i dzisiaj wiedząc co wiem, dałbym i 45.000 byle mieć spokój i się cieszyć ...

Co z tego że dałem 37 jak dołożyłem 7 a nadal mam dużo detali do poprawki .. nadal mam upierdliwe bicie na kierownic kilka sekund przy hamowaniu powyżej 120 km/h .. nadal mam lekkie luzy na kierownicy ( chyba krzyżaki albo ta śruba nad kolanami ) .. itd, itp .. itd.. itp ...

Felgi to temat rzeka .. kupienie dobrych, prostych felg M ( takie jak ma ta z ogłoszenia ) to CUD .. w tym kraju jeszcze nie spotkałem handlarza który nie jest OSZUSTEM ... dwa razy odsyłałem .. mnóstwo czasu i kasy i nerwów .. same bezmózgie debile sprzedają te części .. no MASAKRA ;) ...

Tak że mocno się zastanów czy warto te 2 czy 3 tysiaki taniej kupić a potem wrzucić 7 albo i 10.000 zł i nadal mieć problem z tym czy tamtym bo to nie jest tak że >> Panie, bije bo to tarcze .. w każdej BIJE .. kupisz Pan i będzie ok .. " .. kał prawda .. kupiłem, wymieniłem wszystko + pół zawieszenia + felgi .. i nadal lipa .. więc .... :evil:


Inna sprawa jak kupujesz gniota za małą kasę na zasadzie >> ryzyk-fizyk .. uruchomię silnik to ok ... jak nie to będzie dawca części a potem sprzedam co zostanie .. tak jak zaryzykowałem z 2.0d .. no ale to inna para kaloszy :D ...

 


Piszesz o odrzuceniu przez Ciebie tej srebrnej z 286 km ? No jest ciekawa, wydaje się po raporcie, że bez historii wypadkowe , jak dostanę w końcu te faktury to dam znać co i jak z nich wychodzi. No i co najważniejsze nie miała nieprzyjemności z Pawianem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z Piły jest po zerwaniu łańcucha rozrządu na autobanie :mrgreen: ...

Piec był remontowany .. niestety nie dowiedziałem się jak i przez kogo .. Kiedy zacząłem drążyć czy jakaś gwarancja na silnik, albo kontakt z majstrem czy cokolwiek to Panu Mirosławowi Handlarzynkowi pękła żyłka w dupci i temat się urwał ;) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!


Przymierzam się do zakupu E83 stąd pozwoliłem sobie tutaj o wpis :D :8)

Temat ma od groma postów i ciężko się dokopać do interesujących mnie informacji, może ktoś z Was podrzuci linkiem bądź w skrócie odpowie na moje pytania :)

W jaki motor celować? Chodzi o najbardziej bezobsługową wersję, ale też, aby nie był mułem (myślałem o dieslu 204-218KM) Chyba, że któraś z benzyn + LPG? - rocznie robię około 25k km

Stylistycznie bardziej pasowałby mi model po liftingu.


Ile realnie kasy trzeba szykować na zadbany egzemplarz, z jakimś w miarę sensownym przebiegiem? Autem będę planował jeździć kolejne 5 lat co da około 150 tys. km przebiegu i nie chciałbym po jakimś czasie co chwile odwiedzać serwisu i wymieniać zmęczonych podzespołów.


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczera, rzeczowa i kompetentna odpowiedź zajmie tyle stron co ten wątek ..


Ja mam 3.0sd połowa 2008 roku ( ok. dwa miechy ) i 2.0d grudzień 2005 ( model 2006 ) około miesiąc.. i przez ten czas na oba auta czy raczej na doprowadzenie ich do porządku ( W MIARĘ ) wydałem więcej niż na Kangoo przez 12 lat ( mając w nim ponoć najgorszy silnik i układ wtryskowy Świata czyli 1.5dci na układzie Delphi ) ...

Przygotuj się na serię TYPOWYCH awarii, jak świece, termostaty, przeróbki kolektora, koronki ABS, itd .. OBY nie problemy z Xdrive ..


Z tego co tu na forum wynika to najlepszy zestaw to 3.0d ( Silnik M57 ) na jednym turbo ( ok. 200 KM ) i ręczna skrzynia ( NIGDY przedlift z automatyczną skrzynią GM ) jeśli automat to polift z ZF ...


Ceny określić się nie da ale patrząc na stan aut z ogłoszeń to poniżej 25.000 to nie warto nawet oglądać .. okolice 28-37.000 zł to przedział gdzie można trafić zadbane auto z mała ilością rzeczy do naprawy .. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.