Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szukam auta trwałego w trasy dziennie 200 km, w miesiącu ok 5 tys km, rocznie 60 tys km wybór padł na X3 bądź X5 w budżecie do 30 tys zł. Teraz pytanie czy jest to wykonalne? zależy mi na trwałości, bezpieczeństwie i dobrym napędzie. Czy kupując X3 mogę na to liczyć? przebiegi będą dość spore dlatego myślałem o pb+lpg silnik 3.0 w X3 bądź 4.4 X5. Czy temat warty uwagi? czy lepiej inną serie? z napędem na 4 koła? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

X3 n47 177ps w automacie.

Dzięki. Będę szukał właśnie takiej konfiguracji. A co myślisz o przebiegu? Za 30 tys. widziałem auto z przebiegiem 242 tys km, za 36 tys. auto miało 160 tyś. Czy biorąc pod uwagę wytrzymałość silników warto dopłacać za mniejszy przebieg? (Oba auta miały już wymieniany rozrząd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zle pytanie. Na idealnym rynku, im mniejszy przebieg, tym lepiej. W realu, widzialem zajechane x3 z przebiegiem 160k i idealne z przebiegiem 400tys.

 

Też racja... Szczerze mówiąc nigdy nie kupowałem auta z przebiegiem +190 tys. i nie wiem na jakie wydatki w przypadku silnika, skrzyni biegów w e83 muszę się przygotować w ciągu 5 lat użytkowania. Szukam tylko wersji z automatem.

Twoim zdaniem diesel czy benzyna? Spotkałem się z opiniami, że diesel w mieście nie ma sensu, bo oszczędności na paliwie trzeba będzie zostawić z nawiązką w warsztacie (rozrząd, dwumasa, filtr czastek, wytryski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Zależy mi na ekonomii i w miarę tanich naprawach, nie na biciu rekordów prędkości.


I chcesz kupić X3 ? :)

 

:) pisząc "w miarę tanie" miałem na myśli "w miarę tanie jak na bmw x3" :) Wiem, że do e83 są i droższe i tańsze w użytkowaniu/naprawie jednostki. I dla mnie priorytetem są właśnie tańsze naprawy i mniejsze spalanie a nie osiągi, jakie można uzyskać np. z silnikiem bi turbo 3 litry na pokładzie :) Zdaje sobie sprawę, że wizyty w warsztacie będą bardziej kosztowne w przypadku 15 letniego bmw niż Fiata czy Forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To zle pytanie. Na idealnym rynku, im mniejszy przebieg, tym lepiej. W realu, widzialem zajechane x3 z przebiegiem 160k i idealne z przebiegiem 400tys.

 

Też racja... Szczerze mówiąc nigdy nie kupowałem auta z przebiegiem +190 tys. i nie wiem na jakie wydatki w przypadku silnika, skrzyni biegów w e83 muszę się przygotować w ciągu 5 lat użytkowania. Szukam tylko wersji z automatem.

Twoim zdaniem diesel czy benzyna? Spotkałem się z opiniami, że diesel w mieście nie ma sensu, bo oszczędności na paliwie trzeba będzie zostawić z nawiązką w warsztacie (rozrząd, dwumasa, filtr czastek, wytryski).

Diesel. Jezdzilem kazda mozliwa wersja e83. Benzyny sa slabe, pala duzo i calkowicie nie pasuja do tego auta. Tam gdzie potrzebujesz momentu obrotowego, w benzynie go nie ma i konczy sie deptaniem w podloge. Jak automat to nie ma dwumasy, reszta obaw typu dpf/wtryski itp, bez pokrycia w realu, obiegowe opinie latajace po necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odwieczny dylemat ;) ...


Wiem że ta jedna to nowszy model .. ale kurcze dwa tematy zakładać :( ..

Jak już pisałem w temacie o rozmiarze kół w xdrive, mam zamiar kupić X3 .. ma to być takie małe autko do pracy i czasem gdzieś wyskoczyć szybko po części ... Ogólnie zajmuje się konserwacją TVK+INT a w wolnym czasie naprawą motocykli sportowych ( 10 lat ścigałem się po torach i tak mi zostało zamiłowanie ) .. tak czy inaczej dwa wpadły mi w oko ..

Pierwszy, ten nowszy :


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-2-0-diesel-184kmxdrivenavigacjazadbany-ID6DjxD2.html#edb58b45ca


Drugi ( nie zdziwiłbym się gdyby właściciel był tu na forum bo swoje wie, albo ma kogoś kto wie ;) ) ...


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-prywatna-bmw-x3-e83-3-0sd-m-pakiet-ID6Dl2iF.html#aa8105ce16


Do E83 mam 30 km więc jutro jadę obejrzeć .. ale może macie jakieś sugestie ;) ... co wybrać, co może być nie tak itp..

Ogólnie autko będzie pracowało trochę i po mieście i po A1 czy A4 będzie fruwać .. czy taka 3.0 SD z modami nadaje się na daily car w ogóle :mrgreen: ?? Tych nowszych silników 2.0D to się boję deko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze .. to nie jest tak że nie spodobało .. Cały czas biorę ją pod uwagę :) ..

Jest tam kilka rzeczy (kosmetycznych pierdół) które musiałbym zrobić jak jakieś skorodowane listwy czy relingi .. coś tam przy uszczelkach, jakaś tam roleczka na pasku, czy spaliny przy turbinach... ogólnie detale więc pomijam .. Szyber w pełni sprawny, środek całkiem spoko, spód bez zastrzeżeń .. fele robią piorunujące wrażenie na żywo ... ALE >> bardziej zastanawia mnie czy modyfikacje na samej elektronice do 700 Nm nie skrócą żywotności silnika a tym bardziej skrzyni i oglądałem 3 ( łącznie z tą ) .. w każdej piec pracował inaczej .. co do motocykli w których siedzę 10 lat to znam każdy szmer i każdy zakamarek ( szczególnie RN22 czy GSXR1000 K8 ) więc i tutaj chce pojeździć i pooglądać jeszcze kilka sztuk ;) ..

Wiem co z człowiekiem robi 350 koni i 700 Nm na dodatek w dislu więc broniłem się całymi siłami żeby nie wsiąść i nie zrobić kilku km .. bo bym kupił ;P .... ale chociaż raz chce kupić rozumem a nie jak to mówią "jarając się jak zapałka" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz w okolicy zielonej góry to zapraszam do oglądnięcia mojej x3 sd. Auto z czysta historia, oryginalnym przebiegiem i nie malowane. W tej chwili nie sprzedaje, ale chętnie udostępnię Ci do porównania.
"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponta >> no trzeba .. kwota taka jakiś mega duża nie jest ale potem ciągle od warsztatu do warsztatu to czasu mało i tylko kłopot ..


Masterhard >> jest jedna w twojej okolicy ... ale reszta raczej nad Wawą, albo Piła albo Puławy ... ale często jeżdżę na tor kartingowy w Starym Kisielinie a tam to już kamieniem dorzucić :) .. to pewnie jakiegoś spota zrobimy ;) ..


W sobotę część dalsza zwiedzania Polski i poszukiwań ..


A duża różnica jest między :

0676System głośników HiFi

a

0677System HiFi Professional DSP

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Szukam bmw x3 i znalazłam coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-ladne-bmw-x3-2010r-xdrive-4x4-automat-177km-ID6DcwzG.html#gallery-open

Silnik 2.0 i dosyć duży przebieg. Co myślicie?

Kurde teraz dopiero zauważyłam, wczoraj było za 28,900 a teraz 35,500 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W białym wygląda jeszcze nowocześnie. Podstawowa kierownica i felgi. Plus za sportowe fotele. Cena - ponegocjować i będzie znośniejsza, jeżeli auto rzeczywiście bezwypadkowe.

Przebieg, cóż, auto ma 10 lat już.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już mam z głowy :) .. dzisiaj 700 km zrobione, wtsaliśmy z żoną o 4 rano żeby być na miejscu o 9.00 .. a potem mieliśmy jechać dalej oglądać ale sensu zero... wjechałem na plac i już wiedziałem że to ta jedyna >>>> zakup dokonany !!! :lol:

Moja jest marzec 2008 więc też już kilka lat mięło ale póki co wygląda że wsio OK .. Podpięcie pod kompa pokazało :

- brak komunikacji z czujnikiem "smrodu"

- brak komunikacji z alternatorem - ładowanie jest, błędów na desce brak ale ecu to zgłasza - alternator nowy z hologramem BMW więc muszę dojść co to za problem ..

- zużyty olej w skrzynce x-drive

Przegląd pierwszy w kraju bardzo skrupulatny .. nawet ciśnienie w kołach :shock: .. autko w oryginale, jedne drzwi były przegnicione i błotnik - oba elementy wymienione na oryginalne w kolorze .. No i tyle przez te 12 lat ...

Historia serwisowa z ASO do 2016 roku ...

DPF świerzynka, klima po serwisie ... 286 koni robi robotę a spalanie jeżdżąc w okolicy prędkości przepisowych na dystansie 340 km ( Siedlce - Siewierz ) 7.8 litra/100km !!!!! :mrgreen: :cool2: ..


Nie będę się rozpisywał bo mógłbym 5 godzin pisać .. dla mnie >> szpice klasse .. i audio tez kosmos ... mam niby te bez DSP a rąbie to jak w Manieczkach swego czasu .. więc nie rozumiem jeśli ktoś ma jakieś ale ;) ..

Mody będą, kodowanie będzie ... ale to powoli ;) ..


PS.

Ktoś się zastanawia czy takie autko warte jest dziś okolice 40.000 zł ??? No to szkoda życia na głupoty >> WARTE :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić off topu .. ale w sumie mieści się w ramach tematu ...


Nie dziwię się że zostało i że masz tych autek kilka i miałeś też nie mało ... Ja mam już swoje lata i deko tych wozidełek było i chociaż mój świat to motocykle i tory jak Brno, Hungaro czy SlovakiaRing to nie pamiętam sytuacji kiedy po zakupie auta całą noc czekałem aż będzie rano, polecę do garażu czyścić podłączyć OBD i ogólnie znowu wsiądę do X3 ...

I nie jest to jakaś szczeniacka podnieta, ostatnio kupowałem żonie Mokke ( 2014 ) .. biała. full wypas .. 95k km .. no auto na prawdę z zewnątrz i w środku bardzo dobrze wykonane bardzo dużo gadżetów i to już nie jest ten Opel co kiedyś ... ale no fajnie że jest, fajnie to 1.7 cdti chodzi ... ale żebym coś tam w głowie sobie zapisał .. no bez przesady :P ...

Już wczoraj kiedy zobaczyłem na navi że zostało 34 km do domu to zacząłem kombinować gdzie to skręcić żeby jeszcze ze 100 było :mrgreen: - a przejechałem już 300 w X3 a łącznie miałem za sobą ponad 600 km i ZERO .. ZERO zmęczenia .. tylko uśmiech na gębie .. W końcu tak zwolniłem ( chcąc się dłużej cieszyć ) że moja Luba mnie wyprzedziła i pognała do domu bo miała dość życia na ten dzień a ja wrzuciłem kolejny utwór z płyty i relaksik !!!!!

Co ważne - jeśli czyta to ktoś kto szuka >> na prawdę DOŁÓŻCIE te pary tysiaków i kupcie wersje z bogatszym wyposażeniem .. z tego słyną marki premium i to jest to co potem cieszy z każdym kilometrem .. te podstawy też są OK .. ale kurcze macie dylemat czy rok młodszy np. 2009 w golasie albo 2008 na fulll to nawet sekundę się nie zastanawiajcie :) !!! 2008 na wypasie i z auta będą was na siłę wyciągać :) !!!

Tak że... so far so good ... a o prowadzeniu w porównaniu do francuskich aut to już w ogóle nie wspomnę .. bo to ma z BMW tyle wspólnego że oba auta mają koła i kierownicę :mrgreen: ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI .. to w sumie (jak tak przejrzałem temat z problemami :twisted: ) to chyba najważniejsze :mrgreen: ....

Teraz muszę się lekko odkuć po zakupie .. ale słoik z napisem X3 już stoi obok pozostałych :lol: i podstawowy serwis powoli zaczynam .. Pewnie coś tam wyjdzie więcej, autko ma 12 lat więc cudów nie ma .... ale małymi kroczkami do celu. Na szczęście jeszcze jakiś czas mogę jeździć innym i X3 stoi i czeka na koniec prac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,


jestem na etapie kupna samochodu.

Będę się przesiadać z BMW e34 525tds :P

Marzy mi się x3 e83 :D

z zasięgniętych opinii i obczytaniu się Internetu skłaniam się ku 3.0i z początków lat produkcji z silnikiem m54 (planuję założyć gaz :duh: ).

Zastanawiam się co wy forumowicze moglibyście mi doradzić.

Głównie jeżdzę po mieście (Kraków), weekendowe wypady za miasto, raz do roku wyjazdy nad morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.