Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za cenne info, co do tego 2.0d to było serwisowane w ASO przez pierwsze 3lata później natomiast przez warsztat specjalizujący się w naprawach BMW. Wg. sprzedającego poprzedni właściciel podchodził do auta mocno pedantycznie i wszystko było robione na czas, podobno jest mega zadbane. W tym roku wymieniony akumulator i olej na którym jest zrobione 5tys km. Auto oczywiście przejrzę dokładnie, jadę z kompem i miernikiem lakieru, mam zamiar zabrać go na ścieżkę diagnostyczna. Co do tego 3.0i to info mam następujące. Jeździło rok w DE, później kupił jakiś Włoch i jeździł do końca. Kupione z pod domu, jeden kluczyk, szyberdach się zacina, malowany tylny zderzak strukturą, reszta podobno ori, po sprowadzeniu falowanie obrotów, wymienione świece, uszczelka pokrywy zaworów oraz odma. Gaz od 2008r podobno działa jak należy, napędy sprawne nic nie strzela nic się nie świeci, po pytaniu o skrzynie sprzedający stwierdził że trochę przyciąga biegi ale nie zawsze, sprawdziłem że to skrzynia Gm i odpuszczę chyba temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Poszukuję X3 dla żony na pewno benzyna najlepiej 3.0. Jest jeden egzemplarz który wpadł mi w oko http://otomoto.pl/oferta/bmw-x3-3-0i-xdrive-231km-skory-tempomat-alu-idealny-stan-bezwypadek-ID6yckin.html

Auto sprowadzone z Niemiec ale widzę po Vinie że wyprodukowane na Włochy skąd zostało sprowadzone do Niemiec i później do Polski co potwierdza obecny właściciel. Książki serwisowej brak przebieg podejrzanie niski.

Może ktoś z forum oglądał ten samochód i może się o nim wypowiedzieć ?bo chce jechać zobaczyć a trochę km jest :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vehicle Identification Number WBAPA91030WA01087

Type PA91

Model X3 3.0i - EUR

Development Code E83

Chassis GEFZG

Steering LL

Doors 5

Engine M54

Displacement 3.00

Power 170

Drivetrain ALLR

Transmission MECH

Color Black Sapphire Metallic - 475

Upholstery Leder Ambiente/sandbeige Hell - LGBZ

Production Plant GRAZ

Production Date 2003-12-02

LA Lt/aly Wheels Y-spoke 114 W. Mixed Tyres Lm Raeder Y-speiche 114 M. Misch.

226 Sports Suspension Settings Sportliche Fahrwerksabstimmung

249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad

255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad

330 Sports Package Sportpaket

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

439 Interior Trim Finishers Interieurleisten

441 Smokers Package Raucherpaket

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

521 Rain Sensor Regensensor

522 Xenon Light Xenon-licht

524 Adaptive Headlights Adaptives Kurvenlicht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

662 Radio Bmw Business Cd Radio Bmw Business Cd

760 Individual High-gloss Satin Chrome Individual Hochglanz Shadow Line

775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit

785 White Direction Indicator Lights Weisse Blinkleuchten

8SP Cop Control Cop Steuerung

818 Main Battery Switch Batteriehauptschalter

840 High Speed Synchronisation Hochgeschwindigkeitsabstimmung

855 Language Version Italian Sprachversion Italienisch

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

884 Italian / On-board Documentation Italienisch / Bordliteratur

915 No Outer Skin Protection Aussenhautschutz Entfall

999 Order Control First Dealer Cars Auftragssteuerung Hea

rok produkcji 2003 jasna tapicerka inne felgi niz były w fabrycznym wyposazeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne tak od tyłu.

Mam 208 cm wzrostu zawsze miałem auta z grupy vw tdi. Teraz mam nowe kia venge 1.6 xl automat dałem 3 lata temu za auto 75 tys.zł auto ma przejechane 47 tys.km serwisowane w kia. Diler kia mi daje po 3 latach 28 tys.zł smiech na sali. Zawsze chciałem miec bmw ale x1 lub x3. Z zawodu jestem kierowcy lory. Wożę nowe auta za granice a z powrotem wożę auta rozwalone lub po przejsciach np z Francji. Jak widzę w jakim są samochody stanie to odechciewa mi sie zakupu aut używanych bez wypadkowych z zagranicy. Dlatego szukam auta z 2009 -2010 automat benzyna diesel,tempomat,klimatyzacja automatyczna do 120 tys.om serwisowane w bmw. Nie chce żadnych pseudo mechaników alo szpeców .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam samochodu dla rodziców, wyprowadzają się za miasto i zaistaniała potrzeba na serie X3... Póki co biorę pod uwagę dwa egzemplarze z allegro:

1: http://allegro.pl/bmw-x3-3-0i-lpg-xenon-panorama-navi-pdc-skora-full-i5767110485.html

 

2: http://allegro.pl/bmw-x3-salon-polska-m-pakiet-panorama-xenon-i5769841948.html

 

Osobiście brał bym nr.1 ze względu na silnik, miałem e46 i e39 z tym silnikiem i byłem zadowolony, blokuje mnie w tym przypadku import z Włoch( pisze ze jest książka ale wątpie czy ori) oraz gaz zakładany przez Włocha i dziwnie mały przebieg jak na połączenie m54b30 automatu i gazu.... Nr. bardzo mi się podoba zewnętrznie, jest dwa lata młodszy ale... czy m57 w tej budzie nawet po tym rzekomym programie na 185ps da sobie rade? Druga sprawa to auto krajowe, czy przy przebiegu 188000 nie będzie jakoś mocno wytłuczone, nie chodzi oczywiście o zawieszenie ale o trzeszczące plastiki itd...

 

Proszę o jakies porady oraz tzw trzeźwą myśl w/w aukcje ponieważ zakup tego auta ciąży na mnie... i nie chciał bym umoczyć ;)

 

Nawiązując do maila z poprzedniego tygodnia, podzielę się z wami moimi postrzeżeniami co do zakupu X3. Mianowicie po wszystkich za i przeciw postawiłem wszystko na auto z drugiego linku, rocznik, mniejsze spalanie, mpakiet, potwierdzony przebieg. Cała noc z piątku na sobotę do tyłu bo zamiast spać, myślałem co sprawdzić, gdzie zaglądać i czego spodziewać się po aucie krajowym w mpakiecie w dodatku po programie. 7:45 sobota, szybki prysznic i w trasę. Dojeżdżam do Warszawy sms od sprzedającego samochód rozbity ogłoszenie nie aktualne, gdzie prosiłem zeby rano nigdzie nie jeździł bo chce uruchomić z kompem zimny silnik po nocy. Na usta cisnely mi się różne słowa na temat właściciela który nawet nie raczył odebrać telefonu, uwierzcie mi że chcialem zapytać przedewszystkim jak się czuje, oraz jak mocno uwalił samochód ale olał temat. Zdołowany całą tą akcja stwierdziłem że może akurat szukam Xa na siłę, na szybko i temat zakupu przeszedł na Toyotę RAV4, postój na stacji szybkie wygrzebanie kilku sztuk i jedziemy oglądać pierwszą, przejeżdżam w sumie 400km od domu i pierwszy zonk :/ sprzedający(komis głównie auta z Belgii) zachwalał przez telefon o stanie wręcz salonowym a to co ukazało sie naszym oczom zniszczyło mi wyobraźnie, cały samochód może po za dachem i tylna klapą umalowany(świadomie to piszę ponieważ tak spierd.... lakieru nigdy nie widziałem), mimo mojego zniechęcenia do czegokolwiek sprzedający na siłę odpada 2.2 D-cat 177km i uwaga, zimny silnik faluje obrotami generując przy tym zasłonę dymną w kolorze biało niebieskim. Tarcz i klocków brak, środek obciekał plakiem więc kulturalnie żegnam się z Panem sprzedającym który mimo tej całej szopki pyta się co mi nie pasuje w jego aucie... No nic wsiadamy, okolice Płocka ładne X3 3.0D manual, przebieg 217tyś oczywiście brak jakiegokolwiek potwierdzenia import Francja, no nic jesteśmy w okolicy trzeba obejrzeć. Będąc u celu wita nas właściciel owego podwórka z różnymi gruzami z FR, oczywiście Sobota godzina 15sta Pan w stanie wskazującym, koledzy Pana również. Podchodzę do auta, nie otwiera się pilota, wiadomo pewnie rozładowany pilot otwieram więc kluczykiem, środek ładny, czysty skóry zadbane, kierownica błyszczy, gałka do biegów wytarta ale te elementy można sobie wymienić jednak 217tyś zaczyna śmierdzieć, otwieram maskę a tam ciekawostka :D kartka z wymiany oleju 2014.04.22 i przebieg 328tyś km :D no nic jak już jestem to uruchomię ten piec przejadę się po placu, i kolejny zonk rozładowane aku, rozrusznik cyka bendiksem :D Pan widząc sytuacje biegnie u urządzeniem rozruchowym, podłącza i mówi pal to ;) więc odpalam, strzał w bendiks i chodzi ale coś jakoś tak kulaw patrze w lusterko czarno z tyłu, ok gasze bo i tak licznik kręcony i szału nie robi, kluczyk w tył i nagle piękny dźwięk dwumasy i takie telepnięcie budą jak by nie było poduszek pod silnikiem, skrzynią itd. Mówię rodzicom no nic trudno, najwidoczniej to nie jest nasz dzień, w tym momencie przychodzi smsa od Pana z X3 3.0i i z pierwszego linka że miałem się odzywać w sprawie oględzin, ok odpisuję mu prawdę że boje sie skrzyni biegów GM która jest tam zamontowana, bo miałem z podobną przejścia i ze odpuszczam, na co Pan odpisuje że daje gwarancje na 3mc która można rozszerzyć do 12mc. Gwarancja na silnik, skrzynie, zawiszenie, przeniesienie napędu w tym skrzynka rozdzielcza. Pojechałem obejrzałem i zabrałem :) całe auto w ori lakierze, kierownica, gałka, fotele jak w nowym aucie, w przebieg jestem w stanie uwierzyć. Oczywiście jak to włoch obcierka na zderzaku z przodu, klapka popielniczki działa manualnie, przyciski od otwierania szyb i reg lusterek siedzą sobie luźno oraz uszkodzona panorama, do wymiany klocki przód tył, tarcze zdrowe, bez rantu dość grube. Silnik pracuje poprawnie, wymieniona, odma świece oraz uszczelka pokrywy zaworów jak i podstawy filtra oleju. Na gazie przy bucie w podłogę potrafi wyrzucić checka, po podłączeniu pod kompa, błąd mieszanki więc gazownik powinnien się tym zająć, z wyposażenia ma wszystko co wychodzi z vin, DSP również robi robote ;) to chyba na tyle, jak już odbierzemy samochód z naprawy dachu dam znać co i jak ;)

 

Jeśli komuś chciało się to czytać to szacun ;) i jeśli ktoś zauważy gdzieś auto z drugiego linku bądź je kupił to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to auto i jego wypadek to pewnie sciema jakas.Zawsze tłumaczę każdemu ze szukanie tych rodzynkow nie jest łatwe a i czasami trzeba coś odpuścić z wyposażenia ,usterek itp ale chociaż przebieg potwiedzic i bezwypadkowosc.Gratuluję cierpliwości i dobrze że Rav odpusciles w ogóle :)-)
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień przed wyjazdem tj. piątek wieczorem, napisałem mu sms-a czy zgadza się na kompa i miernik lakieru... Odpisał że ok, więc nie wiem. Mam nadzieje że faktycznie takiego zdarzenia nie było bo szkoda człowieka, ale mogło również być tak że ktoś zadzwonił i np. przebił moją cenę... Mimo że nie negocjowałem przez telefon bo sam tego nie lubię, jak tylko odbiorę X-a z naprawy dachu biorę się za pakiet startowy, łącznie z olejem w xdrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartka była wciśnięta obok zbiornika płynu sprysków dość głęboko ;) jak mu pokazałem to powiedział że to nie z tego auta bo francuz nie cofa a on tym bardziej ;). Najgorzej ze w Sobotę miał być jeszcze jeden kupiec i a otomoto zniknęła aukcja wczoraj rano...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

W tych okolicznościach debiutuję. Po wielu różnych furmankach wzięło mnie na X3 z 2006 roku z 2 litrowym benzyniakiem.

Muszę do dziś wieczora podjąć decyzję, nie jestem w stanie tego wszystkiego przeczytać , zrozumieć i rozważyć.

Warto to kupić ?? Jakie tematy całkowicie dyskwalifikuja zakup??

Nawiązująć do napędu x-drive, czy słynna plastikowa zębatka dotyczy każdej skrzyni ?? Tu jest manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wracalem z Francji z prawie nowymi autami na pace ( większość po powodziowych) w jednym z salonów znalazłem BMW x3 z 2010 benzyna .

Auto z ksiązka serwisową , orginalny przebieg , nie bite. BIte było na 100% w tył , przebieg w ksiązce i liczniku 140 tys.km na kartce oleju schowanej z smieciami w schowku było 325 tys.km

Facet nagle który byl miły w d uprzejmy , zachowywał sie jak nie z tej planety , nagle powiedział żę pomylil sie że auto jest sprzedane itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli awaryjność plastikowej zębatki za 80 zeta ( którą można kupic na ALL ) jest wg Ciebie najważniejszym czynnikiem do tego aby nie kupować X3...to nie kupuj tego auta...po co masz sie zatruwać przez kilka lat :)

Chyba nie czytasz ze zrozumieniem ??!!! osobne zdanie i pytanie dotyczy tylko i wyłącznie tematu wspomnianej , wystepujacej usterki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

W tych okolicznościach debiutuję. Po wielu różnych furmankach wzięło mnie na X3 z 2006 roku z 2 litrowym benzyniakiem.

Muszę do dziś wieczora podjąć decyzję, nie jestem w stanie tego wszystkiego przeczytać , zrozumieć i rozważyć.

Warto to kupić ?? Jakie tematy całkowicie dyskwalifikuja zakup??

Nawiązująć do napędu x-drive, czy słynna plastikowa zębatka dotyczy każdej skrzyni ?? Tu jest manual.

 

Jako użytkownik X3 i wlelu innych aut z pełnym przekonaniem uważam,ze za równowartośc ceny uzywanej X3 na rynku można wybierac w wielu innych autach,bardziej komfortowych,mniej awaryjnych -po prostu lepszych.

Osobiście czuje sie bardzo rozczarowany X3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich!!

W tych okolicznościach debiutuję. Po wielu różnych furmankach wzięło mnie na X3 z 2006 roku z 2 litrowym benzyniakiem.

Muszę do dziś wieczora podjąć decyzję, nie jestem w stanie tego wszystkiego przeczytać , zrozumieć i rozważyć.

Warto to kupić ?? Jakie tematy całkowicie dyskwalifikuja zakup??

Nawiązująć do napędu x-drive, czy słynna plastikowa zębatka dotyczy każdej skrzyni ?? Tu jest manual.

 

Jako użytkownik X3 i wlelu innych aut z pełnym przekonaniem uważam,ze za równowartośc ceny uzywanej X3 na rynku można wybierac w wielu innych autach,bardziej komfortowych,mniej awaryjnych -po prostu lepszych.

Osobiście czuje sie bardzo rozczarowany X3...

To jakie auto proponujesz?Jako alternatywe dla bmw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.