Skocz do zawartości

e90 zgasła - nie zapali


szaroopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po lekkim dzwonie moje BMW stało ponad 2 miesiace, sprawy z ubezpieczalnia itd itd.. w koncu ja zlozyłem zapaliłem pieknie ladnie, pojechałem sie przejechac zgasła nagle na drodze i nie mogłem jej odpalić podpiąłem komputer i wyszły nastepujące błedy: 4B90 Sterowanie cisnieniem common raill przy starcie silnika oraz 483D siłownik przepustnicy, dodam ze sprawdzałem parametry na kompie jezeli chodzi o cisnienie paliwa powinno być około 400 bar a jak krece pokazuje cały czas 0.0 ..sprawdzałem czujnik cisnienia, pompe paliwa itd. Po prostu jakby paliwo nie dochodziło tylko było elektronicznie zablokowane... ma ktos jakis pomysł? e90 LCI n47 2.0d
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee nie ma opcji łancuch sie nic nie tłuk mam przejechane 160tkm oryginalnie, no jak mowie nie było żadnych wczesniej oznak że z łancuchem cos nie tak. I nie wiem czy takie objawy mialyby sie do łancucha, raczej nie.
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee nie ma opcji łancuch sie nic nie tłuk mam przejechane 160tkm oryginalnie, no jak mowie nie było żadnych wczesniej oznak że z łancuchem cos nie tak. I nie wiem czy takie objawy mialyby sie do łancucha, raczej nie.

 

To nie słyszałeś pewnie :wink:

 

jak ma 160 tyś to łańcuch na pewno już był wyeksploatowany.

 

Stawiam również na strzelony łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jeszcze raz pompe paliwa która mi nie dawała spokoju, okazalo sie ze jest nie stabilna tzn zerwala sie z plastikowych uchwytów i pływała wiec powietrze zaciagalo caly czas i nie bylo paliwa, poluzowałem wtryski zaciagnelo paliwa i smiga pieknie ładnie, pozdrawiam.
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja tak miałem. Na trasie mi zgasła bez wcześniejszysz objawów. Okazało się, że pompa paliwa zatarta, opiłki z pompy uszkodziły wszystkie wtryski. No i remont mnie wyszedł około 13000zl. Wymieniłaem dodatkowo łąńcuch rozrządu bo i tak silnik był na wieszchu. Za to teraz pali bardzo mało 5,4 średnie :) może kiedyś się zwróci heheh

 

 

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jeszcze raz pompe paliwa która mi nie dawała spokoju, okazalo sie ze jest nie stabilna tzn zerwala sie z plastikowych uchwytów i pływała wiec powietrze zaciagalo caly czas i nie bylo paliwa, poluzowałem wtryski zaciagnelo paliwa i smiga pieknie ładnie, pozdrawiam.

Napisz może dla potomnych dokładnie o którą pompę paliwa chodzi :?:

Pompę paliwa w zbiorniku :?:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja tak miałem. Na trasie mi zgasła bez wcześniejszysz objawów. Okazało się, że pompa paliwa zatarta, opiłki z pompy uszkodziły wszystkie wtryski. No i remont mnie wyszedł około 13000zl. Wymieniłaem dodatkowo łąńcuch rozrządu bo i tak silnik był na wieszchu. Za to teraz pali bardzo mało 5,4 średnie :) może kiedyś się zwróci heheh

 

 

Pozdro

Bartek

 

A tam nie ma filtra po drodze? Normalnie jak podnie cokolwiek w ukladzie podrowadzania paliwa to i tak zostaje na filtrze, takaxjest idea filtru :mrgreen: ale moze sie nie znam...

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jeszcze raz pompe paliwa która mi nie dawała spokoju, okazalo sie ze jest nie stabilna tzn zerwala sie z plastikowych uchwytów i pływała wiec powietrze zaciagalo caly czas i nie bylo paliwa, poluzowałem wtryski zaciagnelo paliwa i smiga pieknie ładnie, pozdrawiam.

Napisz może dla potomnych dokładnie o którą pompę paliwa chodzi :?:

Pompę paliwa w zbiorniku :?:

aaa, no tak.. Oczywiście chodzi o pompę paliwa w baku.

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 

 

Pozdro

Bartek

 

A tam nie ma filtra po drodze? Normalnie jak podnie cokolwiek w ukladzie podrowadzania paliwa to i tak zostaje na filtrze, takaxjest idea filtru :mrgreen: ale moze sie nie znam...

 

 

Mi padła pompa wtryskowa, która znajduje się juz za filtrem. Powodem zatarcia wtryskowej pompy paliwa była woda w paliwe. Tankowałem na shellu :) jeszcze to droższe paliwo.

 

Jak by mi padła pompa paliwa która znajduje się w baku, to bym nawet nie zapłakał, bo ona koztuje grosze :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

jesten nowy na forum ale mam taki problem w bmw 325d ze nie odpala na zimnym i jest bład 4b90 czyli za niskie cisnienie paliwa kreci i nie pali po dłuższym kreceniu włączają się wycieraczki i wyskakuje kierownica z wykrzyknikiem, ale po podłączeni przez kable rozruchowe pali i chodzi normalnie i pali za każdym razem do ostygnięcia. Myślałem że to akumulator jest słaby ale był sprawdzany i trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jesten nowy na forum ale mam taki problem w bmw 325d ze nie odpala na zimnym i jest bład 4b90 czyli za niskie cisnienie paliwa kreci i nie pali po dłuższym kreceniu włączają się wycieraczki i wyskakuje kierownica z wykrzyknikiem, ale po podłączeni przez kable rozruchowe pali i chodzi normalnie i pali za każdym razem do ostygnięcia. Myślałem że to akumulator jest słaby ale był sprawdzany i trzyma.

Jeżeli masz problem z niskim ciśnieniem paliwa to prawdopodobnie pompa paliwa w zbiorniku jest uszkodzona lub kilka innych rzeczy ale zacząłbym od sprawdzenia jakie ciśnienie daje pompa w zbiorniku bo jeżeli jest uwalona to pompa WC nie potrafi zbudować ciśnienia na listwie CR i dlatego auto nie potrafi odpalić, tylko trzeba długiego rozruchu by to ciśnienie zbudować i przez to pada akumulator.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.