Skocz do zawartości

umowa kupna-sprzedaży polsko-niemiecka


Wojtek635

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli ktoś z Was ma taką umowę w języku polskim i niemieckim

(chodzi o to żeby pod jednym zdaniem po niemiecku było odrazu napisane po polsku)

Jeśli ktoś z Was taką posiada poproszę na mail: [email protected]

Z góry dziękuję

Wojtek

a mam pytanie do czego to potrzebujesz?bo jesli zwozisz sobie auto z Niemiec i chcesz zaoszczedzic na tłumaczeniu umowy to nic ci to nie da bo frajerzy w urzedach i tak chca miec przetłumaczone "to co po nie naszemu",a po drugie możesz miec umowe tylko po polsku i wtedy jest git.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ktoś z Was ma taką umowę w języku polskim i niemieckim

(chodzi o to żeby pod jednym zdaniem po niemiecku było odrazu napisane po polsku)

Jeśli ktoś z Was taką posiada poproszę na mail: [email protected]

Z góry dziękuję

Wojtek

a mam pytanie do czego to potrzebujesz?bo jesli zwozisz sobie auto z Niemiec i chcesz zaoszczedzic na tłumaczeniu umowy to nic ci to nie da bo frajerzy w urzedach i tak chca miec przetłumaczone "to co po nie naszemu",a po drugie możesz miec umowe tylko po polsku i wtedy jest git.pozdro

 

Zapewne koledze chodzilo o umowe polsko-niemiecka i taka mu wyslalem , nie ma zadnego problemu w urzedach , tlumaczysz tylko wymeldowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zapewniam Cię że różne są urzędy i urzędnicy w nich pracujący......

Faktycznie w wiekszosci urzędów powinni taki dokument przyjąć bez problemów, ale może znaleść się urzędas który tego nie zaakceptuje, bo umowa została sporządzona w niemczech i On nie jest pewny czy to tłumaczenie na polski jest prawidłowe, chyba, że przy tej umowie polsko-niemieckiej jest stempel tłumacza przysięgłego tegoż jezyka.

tlumaczysz tylko wymeldowanie.
niestety nie. Niezależnie od tego z jakiego kraju sprowadzasz samochód trzeba przetłumaczyć jeszcze "dowód rejestracyjny", w niemczech tzw. brief, a to (zalerzy od tłumacza) może być pare stron.
a po drugie możesz miec umowe tylko po polsku i wtedy jest git.pozdro
Nie koniecznie, bo miejsce sporządzena umowy jest w miejscu zameldowania sprzedającego i muszi być sporządzona w języku urzędowym sprzedającego. Ale ja nie jestem prawnikem, więc mogę się mylić.
E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie możesz miec umowe tylko po polsku i wtedy jest git.pozdro
Nie koniecznie, bo miejsce sporządzena umowy jest w miejscu zameldowania sprzedającego i muszi być sporządzona w języku urzędowym sprzedającego. Ale ja nie jestem prawnikem, więc mogę się mylić.

 

No sie mylisz ,autka woze juz 9 lat i od momentu wymogu tłumaczeń(bo nie zawsze tak bylo)robie wszystkie dokumenty które mozna po polsku i podaj mi prosze przepis ktory tego zabrania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecik napisał:

No sie mylisz ,autka woze juz 9 lat i od momentu wymogu tłumaczeń(bo nie zawsze tak bylo)robie wszystkie dokumenty które mozna po polsku i podaj mi prosze przepis ktory tego zabrania

Jak już pisałem nie jestem prawnikiem a tym bardziej urzędasem, żeby Ci podawać akta prawne które się tego tyczą, ale być może konstytucja tego zabrania. Bo np. masz umowę kupna-sprzedarzy niemieckiego samochodu po POLSKU i "niemiecki" podpis sprzedającego :norty: , w takim razie ten niemiec nie był świadomy co podpisuje, chyba że zna polski.

Nie jestem tego na 100% pewny ale umowa sprzedarzy powinna być w języku sprzedającego.

 

P.S. Ale jeśli do tej pory nie miałeś z tym problemu - to tak trzymać :cool2:

Nie uważam, że robisz źle, ale jak jakiś urzędnik odmówi Ci przyjęcia papierów to się nie zdziw.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ułatwić zobywanie tej umowy innym zainteresowanym.Oto link do tej umowy http://witka.net/kaufvertrag.pdf wystarczy wydrukować.Pozdrowionka.

 

Zapodaj link Adminowi aby mogl umieścić w przydatnych linkach, bo wątek w koncu zginie na kolejnych stronach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.