Skocz do zawartości

bmw e90 wymiana podłokietnika


Tomek_mazury

Rekomendowane odpowiedzi

ok. wszystko ładnie pieknie. Rozebrałem tak jak w filmiku ale tych dwóch drucików to ja nie mogę wypchnąc. nie wiem czemu. Na filmiku tak mu ładnie i zgrabnie z tym poszło a ja pcham to z całej siły srubokętem, kontruje blastik rekaą zeby nie sprężynował a on siedzi jak przyklejony....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. wszystko ładnie pieknie. Rozebrałem tak jak w filmiku ale tych dwóch drucików to ja nie mogę wypchnąc. nie wiem czemu. Na filmiku tak mu ładnie i zgrabnie z tym poszło a ja pcham to z całej siły srubokętem, kontruje blastik rekaą zeby nie sprężynował a on siedzi jak przyklejony....

 

 

I jak udało się Tobie ogarnąć ten podłokietnik, bo sam się zastanawiam nad wymianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku bolce łatwo udało się wysunąć, pewnie dlatego że były wysuwane nie pierwszy raz. Gdy wymieniałem u siebie też miałem z tym problem bo nie chciały się wysunąć.

Najlepiej jest wykorzystać do tego jakąś dłuższą drewnianą listewkę i zaprzeć jednym końcem o tunel w pobliżu bolca a z drugiej strony o próg bądź słupek boczny (aby usztywnić tunel) po czym uderzyć czymś cienkim (np cienki śrubokręt i młotek) w końcówkę bolca, aby się wysunął.

Ciężko też zakłada się później sprężynę na swoje miejsce, ale wszystko da się zrobić.

Polecam zabieg bo przesuwany podłokietnik jest dużo wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bolce rzeczywiście ciężko wychodzą. Ja użyłem dłuższego punktaka, tak żeby móc dobrze "wgryźć się" w czoło bolca i powoli napierając ciałem wypchnąłem obydwa bolce.

Załączony powyżej film dotyczy wymiany w przedlifcie, jeżeli chodzi o wymianę w wersji LCI to trzeba najpierw zdjąć nawiewy, a przynajmniej je odchylić.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.