Skocz do zawartości

(E91) SPADAJĄCY PASEK WSPOMAGANIA_M47N2


kazielony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

proszę o pomoc w następującej kwestii: w lipcu ubiegłym roku profilaktycznie wymieniłem wszystkie paski i rolkę itd. Paski kupiłem Conti. Na początku bieżącego roku w trakcie jazdy żona nie mogła skręcić kierownicą i okazało się, że został zerwany/porwany pasek wspomagania. Założyłem stary i zakupiłem oryginalny (zresztą też był Conti). Nowy założyłem i wczoraj wyjeżdżając z garażu znowu nie mogłem ruszyć kierownicą. Okazało się, że pasek spadł, ale był cały. Wiem, że do założenia tego paska w ASO używają specjalnego narzędzia, gdyż nie ma napinacza.

Moje pytanie brzmi czy winą jest któreś z dwóch kół pasowych?? Na innym forum wyczytałem, że jak na osłonie dolnej widać było opiłki, to jest walnięte koło pasowe. Faktycznie takie opiłki widziałem kiedy pasek był całkowicie rozerwany. Od tamtego czasu oglądałem osłonę, ale niczego niepokojącego nie widziałem.

Proszę o jakieś sugestie i ewentualnie nr części. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - nie warto inwestowac w podrobki. Odpusc sobie chinczyka, bo kupisz za chwile nowy pasek i kolo :cool2: .

Kolo pasowe - tlumik drgan po prostu sie zlurzylo i juz nie tlumi. Pewnie rozwarstwilo sie na 2 czesci i w zaleznosci ja sie ustawi nie wykonuje juz ruchu po okregu tylko po elipsie, dlatego zrzuca i niszczy pasek.

Wymien i po sprawie.

U mnie padlo po ok 160kkm. Co prawda nie bylo problemow z paskami , ale trzeslo motorem i piszczalo niemilosiernie. A pasek tez wymienilem profilaktycznie :cool2: :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

zgodnie z sugestią viman-a poddałem badaniu koło pasowe i miał rację. Koło było "wywalone". Jeszcze nie jeżdżę autem, gdyż postanowiłem zregenerować jeden wtrysk, który miał wysoką korekcję.

Dzięki viman za podpowiedź. Teraz przy odpalaniu nic nie trzaska - podobno. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.