Skocz do zawartości

M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 856
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
nie warto pokazywac na polskim internecie galerii auta, bo nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi, kogos zawistnego

 

 

... tez mam takie odczucie - w moim przypadku młody policjant jak obchodził auto i jak zobaczył co i jak z tyłu to od razu -zabieramy........ Natomiast drugi starszy wiekiem aspirant spokojnie by puścił bo nawet zaczął z nim rozmawiać aby zmienić zdanie. Mam już wiedze co i jak z zatrzymaniem prawo jazd - jestem po konsultacjach z policjantami z drogówki ( nie Warszawa) i prawnikami

 

Panowie nie jest tak źle, tylko jest dodatkowe zamieszanie które jest kosztowne i tzw. strach przed utrata Prawka

 

Dla waszej informacji i ewentualnych podobnych problemów na drodze:

 

Policjant zatrzymuje prawko z zapisem kodeksu wykroczeń Art. 86: $ 1,2,3 ( najgorszy jest paragraf 2 - to pod wpływem alkoholu ) Ja ma 1 i 3 a więc:

 

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

 

podlega karze grzywny.

§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,

 

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Po pierwsze należy więc wskazać, że orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów przez sąd (a więc owe potoczne "zabranie prawa jazdy) jest jedynie fakultatywne. To, że policja skieruje wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego nie znaczy jeszcze, że sąd orzeknie taki zakaz.

 

Okoliczności czynu wydają się na tyle mało klarowne, że moim zdaniem sąd nie zdecyduje się orzekać tutaj nakazem karnym, bez Twojego udziału w postępowaniu. Nawet gdyby się tak stało pamiętaj, że masz prawo wnieść sprzeciw.

 

Na razie to zatrzymali ci tylko blankiet PJ a nie uprawnienia. Popełnisz wykroczenie z art. 95 kw a nie z art. 94 kw. A jak dostaniesz zakaz sądowy do kierowania pojazdami a będziesz jeździł to popełniasz przestępstwo z art. 244 kk.

 

 

DLA NASZEJ WIEDZY:

 

Prowadzenie samochodu bez dokumentu prawa jazdy stanowi wykroczenie z art. 95 k.w.

Zgodnie z tym przepisem „Kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów, podlega karze grzywny do 250 zł. albo karze nagany.”

Jeżeli zatem zostaniesz zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji do kontroli drogowej i nie posiadasz przy sobie dokumentu prawa jazdy, to popełniasz wykroczenie z art. 95 k.w.Za popełnienie tego wykroczenia stosowany przez Policję taryfikator przewiduje mandat w wysokości 50 zł.

 

Zatrzymanie dokumentu prawa jazdy przez Policję, np. w związku z popełnieniem przestepstwa lub wykroczenia prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu nie oznacza utraty uprawnienia do prowadzenia samochodu w rozumieniu art.94 k.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie ,że to dwie rożne rzeczy jak sadowy zakaz prowadznia pojazdów ,a zatrzymanie prawo jazdy na czas do rozprawy.

Jak masz sądowy zakaz i cie złapią to mogą ci zabrac dożywotnio prawo jazdy.

Teraz jak masz zatrzymane prawko ,a nie było jeszcze rozprawy to fakt mozesz jechac , ale mandat to nie wszystko. Oni mają kompa w aucie i blyskawicznie dojda do tego ,że miałeś zatrzymane prawko , a dodatkowo zanotują ,że miałeś na to zlewke i jeżdziłeś . Ta wzmianka trafi na wokande i wierz mi nie spodoba się sedziemu co dodatkowo wpłynie na zaostrzenie kary.

 

A teraz gwóźdz programu czyli moje zdanie. Prawko Ci zabrali bo masz za dobra furę i jak to sie mówi mlodemu Panu policjantowi się załączyła zazdrość , która jak wiadomo prowadzi do nienawiści. Tak juz jest - nie wolno sie chwalic kasą bo to prowadzi do kłopotów.

Wcale ci nie musiał brac prawka. Jadąc na autostradzie guzik ,żeś zagrorzenia narobił.

Słuchaj sam miałem kiedyś M5 i to w czasie gdy ludziska się zbierali wkolo popatrzeć. To nie najgorszy minus... Najgorszy minus to brak litości podczas zatrzymań przez policję.

Mlody koleś w emie za iles kasy i na paliwko pewno mu kasy nie braknie podczas gdy ja biedny funkcjonariusz ledwo na zupe zarabiam....

Nigdy nie było litości podczas zatrzymań i to jest minus drogich i odjechanych fur. W twoim przypadku gdy masz taaaak odjechaną rakiete to juz wogóle.

ten brak litości objawi sie tez na wokandzie... Przykro mi ...

 

Raz miałem nie przyjąć mandatu . Miałem sie stawic na posterunek ,żeby wyjasnic donos telefoniczny .

Akurat w tedy bez kitu poszło o sprzeczkę na temat sraj*ącego psa pewnej babki , po zwróceniu uwagi ,ze ma posprzatac pojechała mi od guwniarza to ruszyłem z piskiem opon i tyle było akcji. Ale wredna baba zapamietała nr rejstracji i mi dowaliła donos ,że jechałem jak wariat chyba 80

Policjant mi powiedział po zaznajomieniu sie z sytuacją ,że ok on rozumie , ale mandat musi dać chyba ,że chce sie klucić w sądzie razem z ta babką.

Powiedziałem to dobra idziemy do sądu bo czułem sie nie winny...

Policjant w tym momencie chyba uznal ,ze faktycznie jestem bez winy i zapalał do mnie jakąś sympatią radząc- chłopie przegrasz na 100% bo raz jestes mlody koles w BMW to 2 masz 400 koni pod maska i sąd jak tylko zobaczy te dwa aspekty to jestes pozamiatany .

 

Jeszcze teraz po tej zagrywce tego debila Froga nie dośc ,że wielce prawdopodobne iz ta afera wplynela na zaostrzenie kar to każde bmw jest traktowane jak recydywa...

A twoje białe w emie to juz pewno jest traktowane jak lis w okolicy kurnika

 

Wkurza mnie to i to bardzo bo na autostradach polują jak głupie te psy gończe , a na trasach to przecież faktycznie niebezpieczne szaleć i weź tu znajdz kawałek miejsa do zycia dla siebie

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej szukając wrażeń kupie sobie paralotnię :mrgreen: gry juz mnie nie bawią :8) Albo ten strój wiewiórki :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale skoro Wojtkowi zatrzymali prawo jazdy na x miesiecy (czytaj zabrali uprawnienia do prowadzenia pojazdu kat. B) to nastepne spotkanie z policjantami nie skoczy sie 50 zl mandatu, bo przy sprawdzaniu wyjdzie ze ma zatrzymane prawko a nie ze zostalo w domu na stole.

 

 

Wyslane z iPada

 

Zabranie dokumentu a zabranie uprawnień do kierowania pojazdami (co może zrobić tylko urząd wydający dokument, na wniosek policji) to dwie różne rzeczy ;)

 

 

..... zapominiałem dodać od 17 maja wchodzą zmiany w kodeksie drogowym - jest jeden zapis:

 

- prowadzenie pojazdu bez uprawnień po ich odebraniu przez sąd jest przestępstwem! (przed nowelizacją kwalifikowano jako wykroczenie)**

 

- w moim przypadku jeśli sąd odbierze uprawnienia to wtedy jestem gorzej traktowany niż ten co ma odebrane prawko za przekroczeni o ponad 50km/h w mieście na 3 m-ce.

Do czasu orzeczenia mojej sprawy przez sąd jestem pozbawiony dokumentu a nie uprawnień.

Prawnik twierdzi iż można jeździć autem bez dokumentu do czasu orzeczenia mi winy przez sąd ( można trafić na wrednego policjanta który dodatkowo nie zna prawa wtedy będę miał niepotrzebne problemy) - po tym okresie odradza mi prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Maja, to w tej chwili przy kolejnej kontroli dostaniesz mandat max. 50 zł za brak dokumentu przy sobie czy max 250 zł?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

maja22 Gdzieś pisałeś, że dostałeś rabat za dodatkowy opis na klapie, należało by wybrać się do tunnera po dodatkowy zwrot kosztów za problemy z tym związane :mrgreen:

Bardzo mnie ciekawi czy znaczek M3 tak działa na władzę.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no ale głupoty gadacie. Ostatnio mnie zatrzymała drogówka, nagrali mnie oznakowaną alfą jak leciałem autostradą. Panowie byli zachwyceni moim autem (650ix wtedy), potraktowali mnie bardzo polubownie, bez żadnej spinki i zgrywania ważniaków. Dłużej oglądali auto niż wypisywali papiery. A byli własnie dosyć młodzi (moze 30 lat).

 

Z doświadczenia wiem, że dużo większe znaczenie niż fura ma nastawienie do policjantów. Oczywiście można trafić młodego dupka, który musi się wykazać, ale bez przesady. Mnie policja zatrzymuje kilka razy w roku w całym kraju, choć najczęściej na śląsku i niezwykle rzadko się zdarza, żebym miał poważne problemy z tego powodu. Trzeba pamiętać tylko, że przed policjantem wypada z siebie zrobić uniżonego skruszonego kierowce i absolutnie nigdy przenigdy nie udowadniać policjantowi, że nie ma racji, chyba że faktycznie chcemy na sądzie skończyć, bo mamy np. nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Sławomir pisze. Trzeba mieć pecha i trafić na dupka.

Moje spotkania z policją to też na ogół oglądanie auta (Z4). Nie jest to już wielkie woow ale zawsze popytają, pooglądają i po ludzku potraktują.

Jedno spotkanie miałem z dupkiem ale przekroczenie było o 44 km/h i z pięć lat temu (Porsche Boxster). Więc po prostu mandat bez odpuszczenia.

Ale zdarzały się sytuacje i po 70 za dużo i szło się jakoś dogadać.

Natomiast kosmiczne M3 mogło spowodować ból dupska u "pana władzy"...

Współczuję Wojtek, mam nadzieję, że kara będzie jak najniższa.

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie zatrzymała drogówka, nagrali mnie oznakowaną alfą jak leciałem autostradą. Panowie byli zachwyceni moim autem (650ix wtedy), potraktowali mnie bardzo polubownie, bez żadnej spinki i zgrywania ważniaków. Dłużej oglądali auto niż wypisywali papiery. A byli własnie dosyć młodzi (moze 30 lat).

 

Z doświadczenia wiem, że dużo większe znaczenie niż fura ma nastawienie do policjantów. Oczywiście można trafić młodego dupka, który musi się wykazać, ale bez przesady. Mnie policja zatrzymuje kilka razy w roku w całym kraju, choć najczęściej na śląsku i niezwykle rzadko się zdarza, żebym miał poważne problemy z tego powodu. Trzeba pamiętać tylko, że przed policjantem wypada z siebie zrobić uniżonego skruszonego kierowce i absolutnie nigdy przenigdy nie udowadniać policjantowi, że nie ma racji, chyba że faktycznie chcemy na sądzie skończyć, bo mamy np. nagranie.

 

 

Łe no masz 100|% racji > wierz mi ja jestem mistrzem podlizywania d*py. Ale to działa tym gożej im bardziej świecisz blaskiem bogatego burżuja. Na to wszystko sie składa wiele czynników a im masz lepsze auto tym gożej i na łaske ciezej sobie zasłuzyć. jak miałem m5 to na łaske sie nigdy nie załapałem ...Wrecz na odwrót jak puszczałem błagalna rykse o zmniejszenie wymiaru kary to wzubdzałem jedynie agresje z pogardą słysząc - nie skoml mi tu tymi berdniami ,że nie masz na mandat :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto pokazywac na polskim internecie galerii auta, bo nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi, kogos zawistnego

 

 

... tez mam takie odczucie - w moim przypadku młody policjant jak obchodził auto i jak zobaczył co i jak z tyłu to od razu -zabieramy........ Natomiast drugi starszy wiekiem aspirant spokojnie by puścił bo nawet zaczął z nim rozmawiać aby zmienić zdanie. Mam już wiedze co i jak z zatrzymaniem prawo jazd - jestem po konsultacjach z policjantami z drogówki ( nie Warszawa) i prawnikami

 

 

 

moze jest czytaczem tego forum

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę demonizujecie policjantów. Ja tam zawsze mowie, ze auto nie moje(zawsze jakiś leasing wpisany w dowodzie) i większych problemow nie ma. raz za malolata straszyli mnie odebraniem prawka(faktycznie zrobilem glupia akcje), ale pokajalem sie i puscili tylko z duzym mandatem;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

... słuchaj nawet moja gatka.... że obok siedzi zona w ciąży( bo jest) i jedziemy na wizytę która jest juz spóźniona do kliniki sweedmed bo ciąża zagrożona ( badania )- wiesz jaka reakcja była młodego policjanta - proszę oddać dokument - mój szwagier policjant.... ja to opowiedziałem o tym to mi powiedział ....że jest mu smutno i przeprasza za takie zachowanie kolegi po fachu ...... w takich sytuacjach to nie ma żadnego gadania - po prostu kawał skurwysyna mimo że wiem że mają ciężką prace.

 

.panowie samo życie:) ... będę opisywał co i jak dalej w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... słuchaj nawet moja gatka.... że obok siedzi zona w ciąży( bo jest) i jedziemy na wizytę która jest juz spóźniona do kliniki sweedmed bo ciąża zagrożona ( badania )- wiesz jaka reakcja była młodego policjanta - proszę oddać dokument - mój szwagier policjant.... ja to opowiedziałem o tym to mi powiedział ....że jest mu smutno i przeprasza za takie zachowanie kolegi po fachu ...... w takich sytuacjach to nie ma żadnego gadania - po prostu kawał [bAD] mimo że wiem że mają ciężką prace.

 

.panowie samo życie:) ... będę opisywał co i jak dalej w tej sprawie...

 

jesli tak, to faktycznie skurw*syn :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy zabierałem głos w tym wątku, jak nie, to powiem że auto zaj..biste (tak w skrócie, bo wszyscy to wiedzą), ale w ostatnim tygodniu miałem okazję posłuchać M3 a wczoraj M4 w Fusie/Warszawa i nie mogę się otrząsnąć - jak BMW mogło wypuścić taki chłam :mad2:

Mówię tutaj o wydechu. Jak posłuchałem tego na biegu jałowym czy manewrowaniu na parkingu, to myślałem, że mi serce pęknie z rozpaczy.

Tego się słuchać nie da po prostu.

 

Sorry, ale musiałem się wyżalić komuś (Żona tego nie rozumie) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.