Skocz do zawartości

Zakup 428i xDrive Cabrio


code

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku informacja do Administratorów - dział serii 4 jest zablokowany (nie można założyć nowego wątku ani skomentować nic w wątkach już istniejących), brakuje również działu dla F33 - dlatego piszę w tym dziale (F30, F31)

 

Jestem na etapie zakupu 428i xDrive w cabrio

Chciałbym prosić kolegów o ocenienie konfiguracji i może zwrócenie uwagi czy czegoś ważnego nie pominąłem.

https://www.dropbox.com/s/7slipztzqdsgm4x/Specyfikacja%20428xi.pdf

 

Może jest na forum jakiś właściciel serii 4 w cabrio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem nad takim cabrio, ale osobiście uważam ze cena jest przynajmniej o 100k za duża dla mnie jak za takie auto. Plusem jest to ze można łatwo zamienić w coupe :mrgreen:

 

Co do konfiguracji:

 

Wywalił bym te wszystkie connected drivy, concierge itd. moim zdaniem zbędnie totalne

Dodatkowo masz czujniki cofania z 3k, wiec już z kamery bym zrezygnował - no chyba ze autem ma jezdzić jeszcze twoja kobieta to i tak bedzie za mało :wink:

 

Pomyśl jeszcze nad kolorem skóry - biel alpejska fajnie wyglada z czarną tabicerką, ale to jest cabrio - cała przyjemność z jazdy z otwartym dachem pryśnie jak wsiadziesz przy pełnym słońcu na czarną skóre.

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem nad takim cabrio, ale osobiście uważam ze cena jest przynajmniej o 100k za duża dla mnie jak za takie auto. Plusem jest to ze można łatwo zamienić w coupe :mrgreen:

 

Co do konfiguracji:

 

Wywalił bym te wszystkie connected drivy, concierge itd. moim zdaniem zbędnie totalne

Dodatkowo masz czujniki cofania z 3k, wiec już z kamery bym zrezygnował - no chyba ze autem ma jezdzić jeszcze twoja kobieta to i tak bedzie za mało :wink:

 

Pomyśl jeszcze nad kolorem skóry - biel alpejska fajnie wyglada z czarną tabicerką, ale to jest cabrio - cała przyjemność z jazdy z otwartym dachem pryśnie jak wsiadziesz przy pełnym słońcu na czarną skóre.

Connected Drive dla mnie jest ważny - jestem technologicznym geekiem i to są rzeczy, które mnie jarają :)

Dach będę otwierał już siedząc w aucie więc nie powinna czarna skóra stanowić problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie będziesz nim jeździł? Brakuje mi wielu rzeczy, które sprawiają, że daleka podróż staje się prostsza, przyjemniejsza i bezpieczniejsza ale jeżeli planujesz bujać się tylko po mieście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jw odpuściłbym kamerę cofania.

 

Podgrzewanie foteli przydałoby się.

 

Mam czarną skórę w E93 i mniej się nagrzewa niż bezowa jak miałem w E91.

Taka zaleta skóry montowanej w kabrio.

 

No i wiatrochron/windschot to mus w kabrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie będziesz nim jeździł? Brakuje mi wielu rzeczy, które sprawiają, że daleka podróż staje się prostsza, przyjemniejsza i bezpieczniejsza ale jeżeli planujesz bujać się tylko po mieście...

Czego jej brakuje na dłuższą podróż?

Zazwyczaj jeżdżę po mieście + raz na tydzień/dwa wyjazd taki 200km w jedną stronę.

 

Btw. Dla mnie do białego cabrio pasuje czerwona/wiśnia skóra

Wiesz ze mamy lipiec? Jak zamówisz teraz to odbierzesz w pazdzierniku :roll: może zobacz stockowe

Auto do odbioru w sierpniu.

 

Jw odpuściłbym kamerę cofania.

Nie da rady - mogę albo brać tę sztukę z rabatem albo zamawiać w normalnej cenie i czekać do października

 

Podgrzewanie foteli przydałoby się.

j.w.

 

Mam czarną skórę w E93 i mniej się nagrzewa niż bezowa jak miałem w E91.

Taka zaleta skóry montowanej w kabrio.

To pocieszające bo się martwiłem o tę skórę.

 

No i wiatrochron/windschot to mus w kabrio.

Pewnie da się dokupić bo chyba miejsce za kanapą tylną jest na niego w standardzie (mam nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoita konfiguracja ale brakuje moim zdaniem bardzo przydatnych rzeczy:

 

Adaptacyjnych reflektorów

Asystenta świateł długich

Komfortowego dostępu

 

Ostatnio jeździłem tydzień samochodem zastępczym bez tych funkcji i strasznie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że będzie jeździł głownie po mieście więc w tym konkretnym przypadku adaptacyjne reflektory czy asystent długich zdecydowanie nie są niezbędne. Będą wręcz kosztownym i w 95% czasu zbędnym bajerem.

Keyless fajna i przydatna rzecz, jednak z racji, że w standardzie i tak auto uruchamia się bez kluczyka to klucz będzie potrzebny tylko do otwierania i zamykania. Nie tak komfortowo jak z keyless ale zdecydowanie da się z tym żyć bo jest o niebo lepiej niż w autach z klasycznym kluczem.

Jak rozumiem to jest konfiguracja auta ze stock'u więc trzeba patrzeć pod tym kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na długą podróż zdecydowanie brakuje aktywnego tempomatu, ostrzegania o zmianie pasa ruchu, adaptacyjnych reflektorów no i asystenta świateł. Zaraz będzie, że to zbędne bajery ale każdy kto to ma wie, że bez tych opcji dalsza podróż jest zdecydowanie gorsza. Przy maksymalnym przelocie 200 km darowałbym sobie jednak wszystkie te funkcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będę musiał żyć bez tych dodatków :)

Konfigurowanie nowego wiąże się z oczekiwaniem 3 miesiące.

A tą sztukę będę miał 15 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny okres oczekiwania to niecałe 2 miesiące. Mówie to na podstawie własnych doświadczeń... Szczerze mówiąc, poczekać 1 miesiac i 3 tygodnie na samochód taki jak się chce dokładnie to czasami jednak warto ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.