Skocz do zawartości

[E90 320i] Skąd wyciek oleju


Dawidzio83

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie odkopać temat, bo mam podobne problemy.

Objawy typowe czyli zapach palonego oleju, do tego co jakiś szas woła o dolewkę (raczej rzadko). Rozebrałem plastiki i ogólnie silnik jest cały zasyfiony, więc trudno powiedzieć gdzie dokładnie cieknie.

 

Planuję od razu więc zabrać się za wymianę uszczelke pompy jak i pokrywy zarówów, przeczyścić wszystko i zobaczyć czy pomogło, czy większe problemy.

 

Z tego co widzę to potrzebuję

11668626471 do środka pompy

11667509080 do podłączenia pompy

11120032224 do pokrywy zaworów

do tego jakiś uszczelniacz jeszcze do aplikacji rogach (Reinzosil może być?)

 

Jeśli chodzi o pierwsze dwie uszczelki to wielkiego wyboru nie ma, ale pod pokrywy zaworów to już pełny asorytmenet zamienników widzę od 100 zł do 400 za oryginał. Co wybrać? Czy coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz silnik N46 to kup jeszcze pozycję 7 na tym diagramie https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_3179-pokrywa-glowicy/vVA75452#part07

 

Tylko czasem jest ta uszczelka w zestawie uszczelek do pokrywy zaworów więc dobrze zapytać sprzedawcę co jest w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to w zestawie od Elringa jest od razu ta uszczelka (i parę mniejszych to tulejek świec?).

 

Przy korku uszczelek jakiś dodatkowych nie ma specjalnych, czy od razu w zestawie z klapką jest?

 

Reinzosil do uszczelnienia będzie ok, czy szukać Loctite 574 którego też widziałem polecanego (jego 155 stopni wydaje mi się trochę za niskie) albo Drei Bond 1209?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, czuć było spalony olej po rozgrzaniu silnik. Wymiana dwóch oringów pompy vacum pomogą(pompa próżniowa). W ASO bmw mają komplet za około 50zl.

 

Czym wyczyściłeś pompę w miejscu starej uszczelki? Wieko jest płaskie to łatwo idzie resztki syfu usunąć, ale w korpusie jest kanalik na uszczlke i tam trochę brązu u mnie zalega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam.Nie będę zakładał nowego tematu.Dzisiaj włożyłem lusterko w okolice pompy vaccum pompa niby sucha ale na prawo(stałem twarzą do maski)troche mokro od oleju nie umiem zlokalizować wycieku :| .czy jest jakiś słaby punkt patrząc na prawo od pompy vaccum w stronę kolektora wlotowego?
never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.