Skocz do zawartości

[Retrofit] Dołożenie podgrzewania do foteli sportowych


pawel_e81

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

 

Powyższe graty to raczej do zwykłych foteli a nie sportowych. Nie widziałem doposażenia do sportowych. Dodatkowo w powyższym zestawie nie zalecają go do skór - pewnie trzeba zdobyć maty grzejne pod skóry.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Z tego co ja się dowiadywałem to właśnie można dołożyć do zwykłych foteli, a do sportowych jest problem...

 

Jak pokazano na filmie można też do sportowych tylko trzeba mieć maty pasujące do tych foteli - różnią się kształtem i dodatkiem na podparcie ud. Elektryka nie powinna się różnić - gostek na filmie podpinał tylko dwie wtyczki czyli moduły powinny być takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć podłączę się pod temat, pomoże ktoś określić czy ten fotel jest podgrzewany?

sportzise alcantara

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8412180ce8b8.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5544c265342d.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fa58573c6ea9.jpg

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza odpowiem na temat doposażenia stołków w grzanie.

Zestaw doposażeniowy z BMW to najlepsze rozwiązanie tzn. maty (grzałki) są przygotowane do klejenia na gąbki siedziska.

Oryginalne maty są wszyte w tapicerkę szmacianą lub skórzaną. (obydwa typy rozbierałem).

Problem jest w tym, że do sportów pasują maty tylko ze sportów jak do zwykłych tylko zwykłe.

Ogólnie cały proces doposażania foteli jest nieopłacalny, taniej jest kupić fotele wyposażone w grzałki.

Ja doposażałem fotele od M3 grzałkami pochodzącymi ze sportów.

Udało się to mi po wielkich przebojach.

Po tym jak zakupicie fotele na dawce części lub kupicie cały zestaw doposażeniowy, musicie dać jeszcze minimum 500 tapicerowi który wszyje lub wklei Wam matę.

Bez przyczyny BMW nie wkleja mat w żadnym oryginalnym fotelu.

Kolejna ważna informacja maty z e60 nie pasują do e90 jak również z innych modeli nie pasują - różnią się wymiarami.

 

Teraz co do fotki fotela z ww. postu nockenwelle1991 - pod fotelem masz moduł grzania - więc pewnie są to grzane stołki.

 

Ten moduł wymaga pociągnięcia sterowania jak i zasilania ze skrzynki bezpieczników znajdującej się za schowkiem na rękawiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza odpowiem na temat doposażenia stołków w grzanie.

Zestaw doposażeniowy z BMW to najlepsze rozwiązanie tzn. maty (grzałki) są przygotowane do klejenia na gąbki siedziska.

Oryginalne maty są wszyte w tapicerkę szmacianą lub skórzaną. (obydwa typy rozbierałem).

Problem jest w tym, że do sportów pasują maty tylko ze sportów jak do zwykłych tylko zwykłe.

Ogólnie cały proces doposażania foteli jest nieopłacalny, taniej jest kupić fotele wyposażone w grzałki.

Ja doposażałem fotele od M3 grzałkami pochodzącymi ze sportów.

Udało się to mi po wielkich przebojach.

Po tym jak zakupicie fotele na dawce części lub kupicie cały zestaw doposażeniowy, musicie dać jeszcze minimum 500 tapicerowi który wszyje lub wklei Wam matę.

Bez przyczyny BMW nie wkleja mat w żadnym oryginalnym fotelu.

Kolejna ważna informacja maty z e60 nie pasują do e90 jak również z innych modeli nie pasują - różnią się wymiarami.

 

Teraz co do fotki fotela z ww. postu nockenwelle1991 - pod fotelem masz moduł grzania - więc pewnie są to grzane stołki.

 

Ten moduł wymaga pociągnięcia sterowania jak i zasilania ze skrzynki bezpieczników znajdującej się za schowkiem na rękawiczki.

 

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6926435-modul-fotela- tak to jest moduł fotela, i jeżeli on występuje tj. grzanie stołków? pompowanie działa, a jak z podłączeniem grzania muszę dorobić nowe wiązki?

 

tak masz rację, to moduł grzania fotela, bo nawet na tym zdjęciu się zgadza http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VU31&mospid=48831&btnr=52_3235&hg=52&fg=95

 

tylko teraz jak to wszystko połączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio wymiana samych mat jest tam problematyczna?

Mam zwykłe, ale grzane fotele, a upatrzyłem sobie fotele sportowe - bez mat grzewczych. Sądziłem, że przełożenie mat z moich do tych sportowych to robota na godzinę max. Proszę Was jeszcze o potwierdzenie tego, czy sportowe fotele potrzebują "sportowych" mat. Czy może da się to zrobić na zasadzie szeroko rozumianego dopasowania.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie taki sam pomysł ale maty dla foteli zwykłych i sportowych różnią się. W sportowym fotelu masz jeszcze podparcie ud (nr 5) czego brakuje w zwykłych.

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/obrazek/162949/686x484

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to jest to samo, nawet na zdjeciu widać

robiłem dawno temu i nie ma problemu

 

Ja tam na schemacie widzę dwie różniące się od siebie maty. Oparcie zwykłego stołka ma dwa wcięcia, sportowego cztery. Siedzisko też wygląda inaczej.Ponadto, podparcie ud jest tak jakby oddzielną matą, nr 5 na schemacie (w sportowym fotelu jest ono ruchome z tego co wiem) więc według mojej wiedzy maty nie są takie same. Nie mówię, że nie da się upchnąć maty ze zwykłego stołka do sportowego bo skoro mówisz, że się da to pewnie tak jest ale ja tam podobieństwa w tych dwóch matach nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w przekładanie zwykłych mat w fotele sporty kończy się w najlepszym przypadku spaleniem maty a w najgorszym dziurą w fotelu i poparzoną kończyną.

W necie jest tego pełno takich przypadków, więc powodzenia życzę.

Bez przyczyny nie macie różnych mat na schemacie.

Fotele sportowe posiadają oddzielnie podudzia oraz wszystkie boczki siedzenia i oparcia (tak mam w fotelach M3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać link do opisów takich przypadków?

 

Maty do foteli sportowych i normalnych na bank się różnią. Pytanie czy można te normalne maty przyciąć do kształtu sportowej?

Ogrzewanie podudzia i boczków bym już sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przytniesz to najwyżej nie będzie działać.

Jak sobie to wyobrażasz, przecież to są różne fotele?

W sportach masz inaczej druty naciągu w siedzisku i oparciu, przecież one przetną Ci maty a to grozi pożarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.