Skocz do zawartości

[e60] 550i WBANW53588CT48449 prosba o sprawdzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Jest ogloszone auto z USA 550i e60

http://allegro.pl/bmw-550i-v8-367km-full-opcja-m-pak-2008r-headup-i4325088497.html

 

Czy ma ktos z was juz wiecej danych z USA o tym aucie ? Glównie chodzi mi o historie wypadkową auta w USA

 

Mam juz takie informacje:

http://zalacznik.wp.pl/0/d688/odczyty%20z%20klucza.jpg?tsn=1402521495026&zalf=Nowe&wid=15885&p=3&o2=436417&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0

http://zalacznik.wp.pl/0/d688/Repair.jpg?tsn=1402521495035&zalf=Nowe&wid=15885&p=5&o2=414420&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0

 

kto umie wyjasnic ten zalacznik dot napraw?

 

foto znalezione w google nie wiem czy prawdziwe

http://st.salvagebid.com/36986/284259325-1L.jpg

 

 

WYPOSAZENIE:

 

Vehicle information

VIN long WBANW53588CT48449

Type code NW53

Type 550I (USA)

Dev. series E60 (MUE)

Line 5

Body type LIM

Steering LL

Door count 4

Engine N62/TU

Cubical capacity 4.80

Power 270

Transmision HECK

Gearbox AUT

Colour CARBONSCHWARZ METALLIC (416)

Upholstery LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)

Prod. date 2007-03-21

Order options

No. Description

2NN M LA WHEELS DOUBLESP. 172 M/MIX.TY.

2VB TYRE PRESSURE INDICATOR

205 AUTOMATIC TRANSMISSION

229 DYNAMIC DRIVE

255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL

300 EMERGENCY WHEEL

319 INTEGRATED UNIVERSAL REMOTE CONTROL

322 COMFORT ACCESS SYSTEM

339 SATIN CHROME

4BY FINE-WOOD TRIM BAMBOO GRAIN ANTHRACITE

403 GLAS ROOF, ELECTRIC

430 INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

441 SMOKERS PACKAGE

456 COMFORT SEATS, ELECTRIC. ADJUSTABLE

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

522 XENON LIGHT

524 ADAPTIVE HEADLIGHTS

6FL USB-/AUDIO INTERFACE

6UH TRAFFIC INFORMATION

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

610 HEAD UP DISPLAY

620 VOICE INPUT SYSTEM

639 COMPLETE PREP. CELLULAR PHONE USA/CDN

655 SATELLITE RADIO

677 HIFI SYSTEM PROFESSIONAL

694 PREPARATION FOR CD CHANGER

697 AREA-CODE 1

7MP PERFORMANCE PACKAGE

704 M SPORT SUSPENSION

715 M AERODYNAMICS PACKAGE

8SP COP CONTROL

818 MAIN BATTERY SWITCH

9AA EXTERNAL SKIN PROTECTION

925 SHIPPING PROTECTION PACKAGE

Series options

No. Description

302 ALARM SYSTEM

442 CUPHOLDER

473 ARMREST, FRONT

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

544 CRUISE CONTROL WITH BRAKING FUNCTION

563 LIGHTS PACKAGE

645 RADIO CONTROL US

823 HOT CLIMATE VERSION

845 ACOUSTIC BELT WARNING

850 ADD FUEL TANK FILLING FOR EXPORT

853 LANGUAGE VERSION ENGLISH

876 RADIO FREQUENCY 315 MHZ

992 NUMBER PLATE ATTACHEMENT MANAGEMENT

 

kazda informacja wiecej bardzo mile widziana

Edytowane przez -hose-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No cóż, auto nie na handel, a zrobione tym autem w PL parę km.

 

Raport:

 

Vehicle: 2008 BMW 5-Series 550i (WBANW53588CT48449)

 

Event Date Event Location Odometer Reading Data Source Event Detail

06/04/2007 CA 57 mil Motor Vehicle Dept. ODOMETER READING FROM DMV

06/08/2007 BAKERSFIELD, CA Motor Vehicle Dept. REGISTRATION EVENT/RENEWAL (Leased Vehicle)

06/17/2007 CA Motor Vehicle Dept. TITLE (Lien Reported)

11/25/2009 CA 26,622 mil Motor Vehicle Dept. ODOMETER READING FROM DMV

12/25/2009 BAKERSFIELD, CA Motor Vehicle Dept. TITLE (Lien Reported) REGISTRATION EVENT/RENEWAL

10/08/2011 PACIFIC SW REGION 45,699 mil Auto Auction REPORTED AT AUTO AUCTION

01/04/2012 CA 75,738 mil State Agency PASSED EMISSION INSPECTION

05/13/2012 CA 75,773 mil Motor Vehicle Dept. ODOMETER READING FROM DMV

05/24/2012 SAN DIMAS, CA Motor Vehicle Dept. REGISTRATION EVENT/RENEWAL

05/26/2012 SAN DIMAS, CA Motor Vehicle Dept. TITLE (Lien Reported)

06/30/2012 SAN DIMAS, CA Motor Vehicle Dept. TITLE (Lien Reported) REGISTRATION EVENT/RENEWAL

08/06/2012 CA Motor Vehicle Dept. CORRECTED TITLE

08/08/2012 SAN DIMAS, CA Motor Vehicle Dept. TITLE (Lien Reported)

08/16/2012 SAN DIMAS, CA Motor Vehicle Dept. REGISTRATION EVENT/RENEWAL

05/02/2013 SAN DIMAS, CA Motor Vehicle Dept. REGISTRATION EVENT/RENEWAL

09/05/2013 CA 100,744 mil Auto Insurance Source REPORTED AS INSURANCE LOSS - VEHICLE DISPOSED OF BY INSURER

VEHICLE LOSS CAUSED BY COLLISION

10/29/2013 SAN DIMAS, CA Motor Vehicle Dept. TITLE (Lien Reported)

11/07/2013 CA 100,743 mil Motor Vehicle Dept. TITLE SALVAGE (Leased Vehicle)

11/27/2013 LINDEN, NJ Motor Vehicle Dept. TITLE SALVAGE (Title #:ER201333100000718)

12/12/2013 LOS ANGELES, CA Independent Source VEHICLE EXPORTED TO GERMANY

04/30/2014 CA State Agency ACCIDENT REPORTED, Event Date is date reported to AutoCheck

 

Raport wykazuje jedną przygodę, we wrześniu 2013r, z przebiegiem ponad 161 tys. km

 

A tu masz opis aukcji wraz z fotkami:

http://tiny.pl/q8rcf

 

PS. Załączniki Ci się nie ładują.

 

PS2. Może zerknij na moje 535xi. W galerii i na forum masz wszystko a nawet więcej :) .

Edytowane przez KW_

Do sprzedania: - E60 535xi LCI USA 2008 MT

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=222639


Dla amatorów "rynkowych" cen E60 535i/xi taka mała przestroga:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=1983450#p1983450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17-18 l w mieście, niezbyt mocno traktowany. Od świateł do świateł mocno dociśnięty na pewno nie poniżej 20l. Co do gazu to wiadomo, spalanie rośnie nawet do 20% W trasie np. autostrada dobrze rozpędzone auto z delikatnie opartą stopą, może mieć spalanie 12-15l benzyny, ale jest to spalanie chwilowe a nie średnie. Cały czas się zastanawiam, skąd się biorą tacy mistrzowie tak małego apetytu na paliwo, auta z takim silnikiem. Niemniej jednak, takie wartości są możliwe do osiągnięcia, tylko po co komu auto o takiej mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się z daleka od 370 konnego bolida, który spala 12-13 l w mieście i 9-10 w trasie, reszta opisu na pewno też przegięta :D Nie ma wpisu bezwypadkowy, więc coś tam było, ale o tym ani słowa, nawet o "szkodzie parkingowej" Ciekawe jak wyglądał za oceanem.

 

Jak auto ze Stanów, to może o galony chodziło? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Użytkowałem 750i e65 2006r przez pół roku, na trasie Kraków-Warszawa-Kraków spaliła 9,4 przy absolutnie normalnej jeździe, kiedy trzeba było wyprzedzić szybko jakąś dyktę typu skoda jadącą 50km/h czy młodego gniewnego w hondzie civic to wyprzedzałem a nie biłem rekordu spalania, miasto max w kielcach 15,7. 20l będzie palić kiedy agregat będzie na wykończeniu albo będzie nią jeździł Robert N. :mrgreen: E65 jest sporo cięższa od e60 więc 20l spalania przy normalnej jeździe tym autem uważam ża zwykłe lanie wody... Co do auta wklejonego to po takim dzwonku jak dla mnie auto nie warte zainteresowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym się Przywitać :)

Śledzę wszystkie fora BMW od wielu lat , ale nigdy nie miałem okazji zabrać głosu :)

 

Po pierwsze chciałbym zaznaczyć , że jestem właścicielem wyżej opisywanego auta !

 

Następnie , poinformować że nie jestem żadnym handlarzem , a fanem marki BMW od wielu lat.

I tak jak Wy wszycy mam dosyć spore doświadczenia z autami BMW .

 

Czytając wypowiedzi w stylu "pali 20 L " ponizej 17L nie zejdziesz ... Zastanawiam się czy ktoś kto nie miał do czynienia z takim autem ,

nie jeździł , nie widział , a jedynie słyszał od wujka , stryjecznej ciotki ... Czy powinien w ogole wypowiadać się na ten temat ???

 

Naprawdę , nie wiem jaki ludzie mają problem w tym , że ktoś chce kupic auto z doskonałym silnikiem V8 i dużą mocą ???

 

Kolejna rzecz , to kwestia uszkodzenia ... Nikt nie wie czy to jest zdjęcie tego auta , ale już wydajecię nad nim osąd...

 

Chyba chodzi tu o zazdrość , bo inaczej tego nie jestem w stanie odebrać ...

 

Najlepszy jest kolega od 535xi - na zasadzie , ten to mina - kup ode mnie :)

 

Panowie , nie chce nikogo urazić , ale to Wy urażacie mnie , jako wlasciciela ... Nie wiecie nic o tym aucie , a piszecie głupoty ...

Przez ostatnich pare lat miałem pare różnych aut ze stajni BMW ... z różnymi silnikami , w różnych konfiguracjach ...

I mając z nimi do czynienia jestem w stanie naprawde dużo o nich powiedziec , o problemach z nich związanych , o naprawach ... dosłownie o wszystkim !

Ale tylko dlatego , że przerobiłem to na własnej skórze ... A nie jak połowa z Was "słyszała" od znajomego znajomego ...

Zastanówmy się jaki sens ma te forum , jeśli to co na nim piszemy nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości :)

 

Pana zainteresowanego tym autem zapraszam do siebie na oględziny , może Pan jechać do dowolnego serwisu i sprawdzać auto wzdłuż i wszeż :)

Nie mam nic do ukrycia , jeśli coś będzie nie tak to zwróce Panu koszt dojazdu i sprawdzenia , chociaż myślę , że jak Pan przyjedzie to raczej wróci tym autem do domu :)

 

P.S. informacje zawarte w ogłoszeniu są prawdziwe - jako Fan marki naprawdę staram się , żeby auto którym jeździ moje dziecko i żona było w 101% sprawne !!!

A to , że niestety musze auto sprzedać i zamienić je na X5 z powodu kolejnego dziecka w drodze to chyba nie jest żadne oszustwo !!!

 

Pozdrawiam wszystkich Fanów Marki BMW !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie samego wlasciciela. Wrzuc informacje wszystkie jakie masz o tym aucie z przed zakupu przez ciebie i sprawa bedzie rozwiazana. Nie wierze ze nie sprawdziles historii z USA zanim sie zdecydowales? Daj raport Carfax i wszystko jasne. Predzej czy pozniej ktos wrzuci bo to nie tajemnica. Zdjecia ktore wkleilem pokazaly mi sie w google grafika po wpisaniu Vinu twojego auta i teraz nie wiem komu juz wierzyc? Rozwiaz ten problem . Jezeli auto bylo rozbite to poprostu opisz co uleglo uszkodzeniu czego nie widac na foto i jak jest naprawione . Na zdjeciach widac ze nawet dolot od przeplywki zmiety wiec uderzenie doszlo do silnia. Mam racje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem. Dziwia mnie tylko jeszcze dyskusje sprzedajacego. Nie lepiej wziasc prawde na klate i wytlumaczyc jak bylo zeby wyjsc z twarza? Kto ma kupic to kupi i nie koniecznie musiczytac to forum natomiast wsrod nas uzytkownikow nie powinny miec miejsca takie waly i tlumaczenia co do auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniu nie zaznaczono "bezwypadkowy", więc Pan właściciciel i fan marki raczej wiedział o przygodach tego samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach dyskusji na temat spalania polecam zajrzeć tu :

 

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/38-5er.html?fueltype=2&constyear_e=2009&power_s=260&exactmodel=550&sort=1&powerunit=2

 

Myślę że jest to dość wiarygodne źródło chociażby ze względu na szczegółowe dane dotyczące warunków jazdy oraz dużą ilość punktów pomiarowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,

nigdzie w ogłoszeniu nie napisałem , że auto jest bezwypadkowe !!!

Każdemu , kto dzwonił i pytał o historię auta mówiłem o tym że miało przygodę w USA.

 

Przecież wiadomo , że to wszystko jest do sprawdzenia i tylko idiota by się upierał przy tym , że auto jest " nie bite" ...

 

Auto kupował mi znajomy , który mieszka w Californi i zajmuje się tym na codzień.

Przed zakupem był na giełdzie i oglądał je osobiście , stwierdził że uszkodzenia wyglądają gorzej na zdjęciach niż w rzeczywistości.

 

Jeśli chodzi o naprawe i wymiany :

1. Maska

2. Prawy błotnik przedni

3. Zderzak

4. Wzmocnienie przednie z belką ( chociaż były nie uszkodzone ) - zdjęcia do wglądu

5. Tylny zderzak

6. Konsola i poduszki + napinacze

7. Tylny błotnik naprawiony metoda SMART REPAIR

8. Lampy tylne wymienone na EU

 

Rurka ( dolot) powietrza była lekko wygięta , pas przedni ją przygiął - po zdemontowaniu sama się wyprostowała - nie było potrzeby , żeby ją wymieniać .

Silnik był nie tknięty !!! Chłodnice również !!!

 

Jeśli ktoś mi powie , że to był dzwon ... to chciałbym mu pokazać "DZWONA"

 

Wiadomo , że większość aut z USA ma jakieś przygody , dlatego ich ceny są znacznie niższe niż aut z europy .

Ale pozytywne w tym jest to , że auto z USA można w jaki kolwiek sprawdzić , a auta z EU nie...

 

Reasumując auto jest PROFESJONALNIE naprawione - zgodnie ze sztuką i na oryginalnych częściach, a nie przez Gienka ze stodoły - szyte bite i na klej brane, uszkodzenia naprawde nie były duże , z resztą tak jak napisałem - godzę się na sprawdzenie auta w dowolnym miejscu i przez dowolnych fachowców !!!

 

Żebym miał cokolwiek do ukrycia w tej kwestii to raczej nie zabierałbym głosu na forum ...

 

A tak poza tym , żeby nie było niedomówień - wymieniona podsufitka na CZARNĄ i kierownica na M-pakietową ( fabrycznie była SPORTOWA ) i do tego jeszcze nakładka na podstópek M , pomalowane odblaski na przednim zderzaku i to tyle z modyfikacji.

Reszta jeśli chodzi o eksploatacje , tak jak napisałem w ogłoszeniu . Wszystko jest zrobione na TIP TOP

 

-hose- proszę Cię o kontakt telefoniczny , nr masz w ogłoszeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, nie cwaniakuj i się nie ośmieszaj. W którym miejscu kolega KW pisał, że to mina i brać od niego? Napisał na maksa uczciwie co i jak, bez oceniania. Proszę podaj mi cytat gdzie napisał, że to mina.

 

Po drugie sam napisałeś "Kolejna rzecz , to kwestia uszkodzenia ... Nikt nie wie czy to jest zdjęcie tego auta , ale już wydajecię nad nim osąd..." sugerując, że to nie są zdjęcia Twojego auta. A przepraszam nie są??? Jaja sobie robisz??? Google jest okrutne i nic z tym nie zrobisz.

 

Zresztą nikt tu nie pisał, że to złom i że mocno uszkodzony. Każdy może napisać, że wg niego nie warto i nie znaczy, że napisał "o matko bosko jaki szrot". Sam sprowadzam auta z USA i jak widzę złom to piszę. Przy Twoim aucie nic nie napisałem, bo stwierdziłem, że nie ma tragedii i żeby wszystkie z USA były tak rozbite to by było dobrze.

 

A co do spalania to lepiej nic nie pisz niż masz ludziom opowiadać ile auto pali, bo to od razu zalatuje ukrywaniem faktów. A ja Ci udowodnię, że Twoje auto spali w mieście 17 litrów? Chcesz? I to jadąc spokojnie bez deptania. Pisanie więc że pali X litrów a nie Y jest po prostu handlarskim bełkotem.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pat M" nie bylo tak odrazu ? Napisales co i jak i po krzyku. Kto bedzie chcial pojedzie obejrzy na zywo , porowna i oceni. Napisz jeszcze czy na 100% chlodnice i uklady nie byly uszkodzone? Czy podlużnice nie byly robione ( chetnie pekaja bo aluminium) . Jaka grubosc lakieru wychodzi na elementach ponownie malowanych? Uwierz jak napiszesz cala prawde nie zaszkodzi na forum . Kto nalezy do Klubow i jest fanem jak ty wolalby sie dowiedziec o wszystkim od ciebie a nie po przejechaniu 400km zniesmaczyc na miejscu . Dla niektorych lepsza najgorsza prawda niz najmniejsze klamstewko. Pisz wszystko i jedziemy ogladac . Ja narazie sie do konca nie zniesmaczylem do "auta" , ale wolebyc uczciwie informowany co jade ogladac. Pisz wszystko . Na tygodniu zadzwonie w sprawie obejrzenia autka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt sie nie podnieca .... Narazie to nie ma czym. Auto rozbite przodem i tylem, ponownie malowane 50 % karoserii i 80 tys zl za 2007 .03 z poczatku roku a nie jak w ogloszeniu 2008r.;) a to duza roznica. Czekamy na wyniki z czujnika lakieru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No właśnie. Nie zwróciłem uwagi wcześniej na cenę. To Ci powiem, że za niewiele większe pieniądze masz taką samą albo z mniejszym przebiegiem, prosto z Niemiec, nie po dzwonie, nie z USA itd. Ta 550i z ogłoszenia nie powinna kosztować więcej jak 65 tys zł. w mojej opinii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem E60 550i około 30000km i muszę się wtrącić. Spalanie w mieście 12-13 l można sobie między bajeczki włożyć. W mieście (Trójmiasto) normalnie palił mi 17-18 l latem przy normalnej jeździe. Tryb 'pierwszy ze świateł' wyszło mi 24l a totalne zamulanie to około 16.2-16.5l. Trasa GD-Poznan_GD 9.2l/100km (autostrada-110km/h, na krajowej ~100). W mieście zimą minimum to 19 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,

Jak dla mnie dyskusja skończona... Jesteście wszyscy tacy mądrzy , ze powinniście otworzyć , salon, serwis i komis - każdy z jakiejsc dziedziny byłby specjalista!!!

 

Na tym forum jest taki temat " zanim oczernisz komuś samochód"... Poczytajcie go sobie , bo widzę ze to co jest tam napisane ma w 100% odzwierciedlenie w rzeczywistości!

 

Kolega który przejechał 300k 550 , najwyraźniej tak dbał o swoje auto, ze ciągnęło jak smok... Nie dało Ci to do myślenia, dlaczego tak dużo palił? Może coś było nie tak z Twoim autem???

 

Będziecie mi udowadniać każdy jeden ze nie mam racji...

Śmiechu warte...

 

Zero merytoryki w waszych postach. Nikt auta nie widział na żywo...

 

Hose skąd jesteś??? Przyjadę do Ciebie ma swój koszt żeby Ci udowodnić,

Ze malowany jest 1 błonnik, maska i 2 zderzaki !!!

Tylny błotnik nawet nie był malowany ...

 

W Niemczech jest mnóstwo takich aut. Poniżej 20k euro cieżko coś znaleźć , bo tylko w PL dzięki uprzejmości takim jegomosciom jak Wy , ludzie chcący sprzedać auto, muszą schodzić z ceny , " bo wie Pan na tym forum to tak i tak pisali"...

 

Dziękuje wszystkim za ocenę mojego auta . Nieźli z Was eksperci...

 

Żadnych zdjeć i pomiarów nie będę wyrzucał i nikomu niczego na sile nie będę udowadniał ...

 

Jestem poważnym człowiekiem i jeśli pisze ze szanuje swój i potencjalnego kupującego czas to nie po to żeby sobie robić jaja...

 

Niektórzy z was może tego nie potrafią zrozumieć, bo być może cenione innych swoją miara ...

 

Zejdzcie trochę na ziemie panowie ... Bo już chyba czas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja czekam na odpowiedź, w którym momencie kolega KW napisał, że to 550i to mina. :)

 

Właściciel auta, ciągle nie rozumie, że to nie z jego autem jest coś niehalo tylko z nim samym i jego dziwnymi, mętnymi wypowiedziami. No ale jak widać jest bardzo zadowolony z siebie i nadal uważa, że on jest w 100% ok. I myślę, że na tym możemy ten temat zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.