Skocz do zawartości

E 39 528i 1998r 193km Świecie VIN WBADM61030GN03307


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto moja kolejna propozycja.

Jestem już umówiony na oględziny. W grę będzie wchodzić zamiana na samochody. w tej samej cenie bez dopłat.

Tak się zastanawiam trochę wysoka cena w stosunku do rocznika a może się mylę. Technicznie i wizualnie ponoć bez zastrzeżeń...... no ale i bez LPG ale to chyba plus. Jak coś to lepiej samemu zagazować.

 

http://olx.pl/oferta/bmw-e39-2-8-193km-2xvanos-zamiana-CID5-ID3zJdz.html

 

Proszę o opinie i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nikt, kto ma zdrowy i pewny samochód nie będzie chciał go zamienić na inny, tylko na gotówkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest. Ją za swoje auto rocznikowo 2002 w tym stanie co mam to spokojnie mogę wołać 16,5 tyś. A wiem że podobne rocznikowo szroty to już od 10tyś można kupić. Pozostaje jedynie zamiana na inny samochód w podobnej cenie.

Powższe BMW w swoim roczniki ma wysoką cenę bez LPG już tak atrakcyjny nie jest. Jego sprzedaż też będzie ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, kolego. Skoro wolisz się zamieniać, a nie wziąć gotówkę do ręki za swoje auto, to Twoja sprawa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że wolę zamianę niż gotówkę. Szukam już dosyć długo kupca i większość to najchętniej by wzięła ode mnie za 12 - 13 tyś. Za tyle nie oddam i zapraszam do " konkurencji" każdy z nas wie ile jego auto jest warte. Ja przy zamianie też nie szukam szrotu a rocznikowo starszego ale też zadbanego i sprawnego a w swojej kategorii wiekowej z wyższego pułapu cenowego co widać często po zadbanym egzemplarzu. Mam też określony cel: automat (dla żony) ale i bezpieczne , komfortowe auto, w przyszłości może pod LPG.

 

No ale nie skupiajmy się kto z jakich powódek się chce zamienić.

Proszę o opinie na temat ww. BMW, jak wy go widzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przy zamianie powinno ci się zapalić czerwone światełko. Ja już nie handluję autami kilka lat, ale jak nie mogłem pozbyć się "zwłok" to na zamianę zawsze znalazł się chętny. Sprawa polega na tym, kto kogo w takiej sytuacji bardziej wydyma. Ty masz auto z którego tak do końca nie jesteś już zadowolony, a handlarz ma padakę której nie może sprzedać za normalne pieniądze. Dopowiedz sobie resztę, ale powodzenia, cuda się zdarzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co teraz myśleć. Nie chcę wdepnąć w minę. Moje auto sprzedaję/zamieniam tylko dlatego, że już kombi mi nie leży a żona chce automat, w bagażniku nie wożę już wózka i gondoli. Nikomu bym, nie wcisnął szrota taki już jestem może będę tego żałował. Ale równie dobrze na minę mogę wdepnąć kupując auto za gotówkę.

Sam już nie wiem. :mad2:

Może ktoś z forum pomoże przy oględzinach, podepnie pod komputer, ja wcześniej nie jeździłem BMW tym bardziej automatem. Nie wiem na co zwrócić uwagę, co jest ważne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jazdę próbną można się umówić, zobaczyć w realu przetestować pracę skrzyni itd. Wezmę kogoś kto trochę się na rzeczy zna. Na pewno chłodno spojrzy na auto bo jest przeciwny zamiany tak jak wy koledzy z forum. Puki co jak się nie przejedziesz nie dotkniesz, nie zaglądniesz to każde auto można spisać na straty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka E39 i większość z automatem. Nigdy nie miałem żadnych problemów ze skrzynią ZF. Można kupić auto 30 letnie z automatem i nie mieć problemów.To nie kwestia wieku ale utrzymania samochodu.Każdy trzeba rzetelnie sprawdzić.Nowsze automaty są bardziej awaryjne niż te montowane w benzynowych E39 więc nie ma czym się stresować.Przeważnie E39 z automatem jest mniej zmęczona od manuala. Co do opcji zamiany to na tej zasadzie sprzedaje się dzisiaj sporo aut. Nie jest powiedziane,że taka opcja jest specjalnie ryzykowna.Jeżeli ktoś kto handluje zna się na tym co robi może skutecznie zamieniać auta i dzięki temu wzrasta sprzedaż. Przecież są ludzie ,którzy chcą sprzedać swój samochód a kupić inny więc nie rozumiem w czym kłopot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić auto 30 letnie z automatem i nie mieć problemów
:duh:

Większej głupoty nie słyszałem :)

Zapraszam do mnie zobaczysz golfa II w automacie z 86r.mojego znajomego i ocenisz jego pracę . Sam miałem Porsche 924 z automatem z lat 80-tych i nigdy nie było problemów ze skrzynią ,kilku moich klientów użytkuje codziennie mercedesy z lat 80-tych więc nie pisz o głupotach bo mało w życiu widziałeś :)

Zwykle tak bywa,że najwięcej do powiedzenia o automatach mają ci co nigdy ich nie mieli albo trafili na jednego zajechanego co zwykle jest spowodowane brakiem podstawowej wiedzy na temat tych skrzyń - bez urazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o typowo mój pogląd. Gość chce kupić samochód z automatyczną skrzynią i widzi teksty ,że się rozpadnie. A przepraszam manualna + sprzęgło+ dwumas i hydraulika to wieczność? Zajmuje się serwisowaniem samochodów od prawie 20 lat i statystycznie powiem ,że automat jest bardziej niezawodny .Moja wypowiedź na ten temat nie jest wzięta na podstawie jednego wozu ,który przypadkiem mi się trafił dobry .Fakt,że jest sporo złomu na naszym rynku ale od tego są fachowcy ,którzy powinni ocenić stan skrzyni a są na to sposoby a taka skrzynia nie siada nagle i bez wcześniejszych oznak zużycia.No i nie wiek auta decyduje o jego niezawodności. Prędzej bym się bał automatycznej skrzyni w nowszych autach niż skrzyni ZF w E39. Zdania będą zawsze podzielone ale pomocna informacja powinna być poparta czymś a nie wzięta z sufitu bo ktoś tak miał i w każdym przypadku będzie źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automaty sa super ale do czasu kiedy kierowca ich nie zarzniebo onecsame prawie wogole sie niecpsuja .

Ludzie nauczycie siecjezdzic automatem i wtedy nie będziesz nim problemów .

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automaty sa super ale do czasu kiedy kierowca ich nie zarzniebo onecsame prawie wogole sie niecpsuja .

Ludzie nauczycie siecjezdzic automatem i wtedy nie będziesz nim problemów .

I to jest prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda skrzynia ma swoją żywotność. Ja miałem kilka automatów i pierwszy sie rozsypał po kilku tysiącach km ale i tak powiedziałem sobie że następny też będzie automat bo to jednak wygoda. Trzeba tylko się trochę znać na skrzyniach i na spokojnie ja przetestować a nie będzie niemiłych niespodzianek :cool2:
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze oznaki nieprawidłowego funkcjonowania asb, powtarzam, najmniejsze, to początek awarii, którą u nas się ignoruje i np. wymienia olej. Ale to nie wystarczy, powinno się natychmiast jechać do warsztatu, zrzucić skrzynię, zdiagnozować usterkę i ją usunąć. Szybka diagnoza, jej usunięcie na czas gwarantuje bezproblemową eksploatację przez wiele lat. Zenek masz rację, nieumiejętność jazdy, oraz barbarzyństwo w traktowaniu tego wyjątkowo czułego elementu auta, powoduje nieodwracalne skutki i koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda skrzynia ma swoją żywotność. Ja miałem kilka automatów i pierwszy sie rozsypał po kilku tysiącach km ale i tak powiedziałem sobie że następny też będzie automat bo to jednak wygoda. Trzeba tylko się trochę znać na skrzyniach i na spokojnie ja przetestować a nie będzie niemiłych niespodzianek :cool2:

 

Masz racje ale u nas sie częściej psują automaty bo zamiast przebiegu realnego 500 tys czy wiecej na liczniku mamy 180 :cool2:

 

I pózniej narzekanie na skrzynie ze jak ona mogła paść przy tak niskim przebiegu.

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.