Skocz do zawartości

Problem z immo ?!


vidalski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam malutki problem z samochodem.

 

Jakiś czas temu padł mi regulator na alternatorze i w trakcie jazdy do mechanika, aku rozładował się do końca! Reszte drogi przebył na holu. U mechanika został wymieniony alternator na nowy. Jednak po wymianie samochód nie chce odpalić. Na komputerze występuje błąd jednostki EWS. Mechanik powiedział że jest immo do wymiany. Ale jak robił alternator to wymienił mi cały zamiast samego regulatora bo nie chciało mu się chyba sprawdzać i teraz nie mam do niego zaufania.

 

Rozrusznik działa, słyszę przytknięcie po przejsciu na 2 poziom stacyjki i nie jestem pewien, ale słyszę dzwięk pompy ! słychać takie jak od pompy (bardzo krótko mam to bmw, ale tak brzmiała pompa w moim wczesniejszym Volvo). Czy rozładowany aku może coś zrobić z immo? Wcześniej miałem walnięty czujnik alarmu i mi czasami w nocy chodził alarm i 2-3 razy rozładował mi akumulator i nie było żadnych problemów wcześniej. Przeszukałem forum i z tego co się dowiedziałem, to rozładowany aku może roztroić kluczyk a nic ta temat EWS'u. Przedstawiłem sprawę innemu mechanikowi to powiedział mi że chyba wie co to jest ale nie chce mi mówić. Po prostu straciłem zaufanie do wszystkich mechaników i nie chce znów wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Ktoś się z tym spotkał? ZNa jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

słyszy prztyknięcie....ale czy rozrusznik kręci silnikiem?

Może akumulator nie został naładowany? Wątpię w to ale....

Jak miałem rozładowany aku,to miałem tylko prztykanie. Wymieniłem na CA1000 i hula .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.