Skocz do zawartości

Tapicerka plamy biale po myciu


Staszek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie tak dawno myłem samemu tapicerkę najpierw jakimś tanim specyfikiem,efekt mizerny

 

następnie wezyr do dywanów i tapicerek też nie za dobrze i na końcu kupiłem STP Tuff Stuff spryskałem obficie tapicerkę i potem utworzoną pianką wcierałem ją za pomocą mikro fibry i zostawiłem do wyschnięcia po wyschnięciu jest taki efekt:

 

http://i61.tinypic.com/mjmvex.jpg wszędzie na siedzeniu białe plamy już sam nie wiem czym uprać to można jeszcze? dla czego tak się dzieje?

 

dodam,że w poprzednim aucie myłem zawsze wizyrem do dywanów i tapicerek i zawsze po myciu siedzenia jak nowe a tutaj plamy wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra bez jaj.Jak tylko uruchomię auto to podjadę w mieście do jakiegoś zakładu by same przednie dwa fotele +Tylna kanapa uprali..ile im sie uda.Na pewno lepiej bedzie niż domowymi sposobami cena pewnie około 80zł wyjdzie ale spokój będzie

 

Dla tego pytałem bo póki auto stoi to bym siedzenia wyciągnał i uprał ale czym kurcze jeszcze spróbować? no od czego te białe plamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o to pytałeś i pamietam pisałem że oszczedny płaci dwa razy, sprawdza się zawsze i sprawdziło sie teraz

wydałes na te pizdowate kosmetyki tyle kasy co byc zapłacił dla człowieka z profesjonalnym sprzętem za pranie, baa jeszcze zostałoby na zimne piwko...

 

ja płaciłem kiedyś 30zł za 4 dywaniki pod nogi oraz podłogę pod nogami kierowcy i pasażera, człowiek zrobił to sprawnie, SKUTECZNIE i tanio....

 

nie wiem jakie ceny są za pranie stołków ale pewnie groszowe....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie groszowe, dla Staszka to wręcz majątek... Ja piorę kompleksowo. Nie robię tego zawodowo, robię to hobbystycznie i daje mi to "kieszonkowe". Jak ktoś przyjeżdża do mnie "panie, tylko fotele i kanapę", to dostaje taką samą cenę jak za komplet bez podsufitki. Dlaczego? Bo i tak i tak trzeba to wyrwać z auta, a skoro kanapa i fotele są wyrwane, to pranie dywanu to już kilkanaście minut i sama frajda, to raz, dwa - dbam o swoją markę i nie wypuściłbym auta zrobionego w połowie. Także jak się ktoś uprze, to będzie miał tylko fotele i kanapę, za cenę kompletu.

A cena to nie takie znowu straszne 200 PLN - bez podsufitki, za to z czyszczeniem plastików do wysokości deski rozdzielczej.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest środek k2 musisz spryskać całą powierzchnię siedzenia ponieważ punktowo to porobią się właśnie podobne efekty czekasz 10 minut delikatna szczoteczka dokładnie czyścisz i koniecznie odkurzacz piorący z dobrym zaciągiem całość wysysasz do momentu aż siedzenie zostanie bez preparatu i syfi jaki piana wypycha do zewnątrz . Jeżeli masz końcówkę odkurzacza przezroczystą to zobaczysz co wyłazi z tapicerki szok naprawdę działa polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek , takim sposobem to się tapicerki nie czyści

spryskałem obficie tapicerkę i potem utworzoną pianką wcierałem ją za pomocą mikro fibry i zostawiłem do wyschnięcia

To tak jaj byś brudną podłogę popryskał i szmata to wszystko rozmazał i pozostawił do wyschnięcia.

Są odkurzacze do prania pianą i tą pianę z brudami wyciągają z tapicerki.

Jak jest tapicerka czysta i się lekko splami to jak to ręcznie zapierzesz to ta plama się rozpłynie i wejdzie do tapicerki i można pomyśleć że jest wyprane.

 

Ps.

Co to, niki Ci się pomyliły ? Na tamtym masz ładny uśmiech ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic.Najpierw auto doprowadzę do ładu by chodziło i pojadę do jakiejś firmy i zlecę pranie 2 przednich foteli+tylna kanpa+wykładzina

 

Podsufitkę sobie daruje bo jeszcze może zacznie się odklejać myślę,że w 150zł się zamknę z tym

 

tylko jeden problem... siedzenia w bmw mają to do siebie,że jak zacznie padać deszcz i spadnie pare kropel na siedzenie to robią się zaschnięte plamy i co wtedy? przecież nie będę ganiał to kolesia by prał siedzenie od nowa to czym te plamy usuwać z wody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brudne fotele to po wodzie robia sie plamy, niezaleznie czy fotele z bmw czy fiata panda

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie tak jak pisze puzon, wypierz je jeszcze raz i bardzo dobrze wypłucz i jak wyschną nie powinno być śladu, głowa do góry bezie OK. !!

 

Siemka :D

 

sprawa ma się tak nie chodzi tu już o 100zł bo jak bym miał teraz auto sprawne to jadę i mi zrobią siedzenia tylko,że auto jeszcze z 2mc sobie postoi a jak wiadomo idą upały a jak patrzę na te siedzenia to mnie krew zalewa wszystko mam zdemontowane i czy samemu coś można jeszcze podłubać?? czy nie?

 

bo generalnie ostatni raz bym spróbował pianką stp tuff stuff potem jak ta pianka wsiąknie to ciepłej wody wziąść i siedzenie ciepłą samą wodą myć,potem recznikiem wycierać jak się będzie pienić i tak do skutku aż nie będzie piany.

 

Bo nie mam odkurzacza by tą pianę itp odciągnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps.

Co to, niki Ci się pomyliły ? Na tamtym masz ładny uśmiech ;-)

 

Nie. Pewnie dostał bana na tamto konto po ostatnim jego popisie.

 

Tylko po co dwa razy zakładać temat znowu?

viewtopic.php?f=69&t=246558&start=15 Tutaj się udzielałeś jako bmtriko i teraz znowu zakładasz niepotrzebny temat zamiast pisać tam. Dlatego znowu masz raport do moda. Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.