Skocz do zawartości

E92 330xd Pomieszane felgi


Andrewbest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie i prośbę o opinię. Nie moge sam sprawdzić bo auto w kraju a ja na wyjeździe. W pewnym warsztacie zmieniałem opony na nowe na felgach 18x8,5 tył i 18x8 przód. Opony są 255/35R18 tył i 225/40R18 przód. Opony są prawidłowe ale obawiam się że magik mechanik pomieszął felgi tak że na każdej osi założył jedną 8 i jedną 8,5. Dodatkowo felgi mają różne ET 34 i 37. Czy przy takim pomieszaniu istnieje możliwosc że mechanizmy różnicowe lub napęd 4x4 bedzie wariował i przy małych prędkościach zrywał przyczepność i coś stukało ? Proszę o opinie bo od wyjazdu po wymianie coś takiego sie dzieje a przy większych prędkościach zanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jest to możliwe. najlepiej zaprzestań jazdy natychmiast i zamień felgi i opony tak jak nalezy - w bardzo krótkim czasie możesz rozwalić skrzynię rozdzielczą.

 

PS nawet różnice w zużyciu bieżnika między przodem i tyłem mogą powodować problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam. Dziś po zmianie w warsztacie. Okazało się że pierwszy spec założył 2x 8 cali na lewą stronę i 2 x 8,5 cala na prawą stronę. Pozmieniane wszystko ale objawy nie znikły. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz ponieważ na tyle mam założone dystanse z powodu tego , że zimówki były na 4 równych felgach i były 4 opony 225. Zakładając letnie o zmiennej szerokości dystanse na tylnej osi zostały. Czy to może też jakoś wpływać na te objawy. Czy może tak zostać że dystanse są założone tylko na tylnej osi. Może to też ma wpływ przy napędzie 4x4. Jeśli nie to prosze o podpowiedź co dalej robić. Czy ten rozdzielacz dostał na tyle , że trzeba go wymieniać (droga sprawa) czy można zrobić coś innego. Czy można tak dalej jeździć czy coś gorzej może się stać.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse raczej problemu nie robia. No chyba ze sa do kitu ;). Moze przez te dwa tygodnie juz sie zdazylo cos posypac na amen. Albo to objawy czegos innego ewentualnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
po odpięciu akumulatora zawsze wyskakuje błąd xdriva, i potrzeba przejechać kilkanaście metrów żeby znikł, w tym czasie pewno cos sie kalibruje. Proponuje odpiac akumulator na chwile, podłączyć i przejechać sie może pomoże....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są ok. Tak jest fabrycznie zalecane. Ten mechanik to nie mechanik. Poprostu zamawiałem opony z oponeo z dostawą i montażem w warsztacie i wybrałem najbliższego , który współpracuje z Oponeo. No czy ktoś by mógł przypuszczać , że gość współpracujący z Oponeo i mający warsztat nie umie opon wymienić. Jak się go zapytałem czemu - to powiedział , że ja mu powinienem powiedziec , że mam różne felgi na tyle i na przodzie. Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Coś nie tak, według mojej wiedzy nie możesz zakładać opon mieszanych przy napędzie 4x4!

 

chyba się myślisz kolego - u mnie fabrycznie z przodu były kapcie 225 8" a z tyłu 255 8,5" . teraz mam co prawda taką samą felgę i opony na każdej osi,ale na oryginalnym setupie nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jako 4 letni (były :( ) użytkownik 330xd dodam coś od siebie.

Ogumienie jest fabrycznie mieszane więc nie ma wpływu na napęd. Ważne jest, aby wysokość bieżnika na wszystkich kołach była równa.

Olej w skrzynce rozdzielczej trzeba wymieniać. Akumulator możesz bez obaw odpiąć. Po ponownym podłączeniu pojawi się błąd 4x4. Wystarczy skręcić kierownicą w prawo lewo i zniknie.

Skrzynka rozdzielcza ma swój sterownik więc możesz podpiąć się pod kompa czy są jakieś błędy i je ewentualnie skasować.

Jak coś stuka przy ruszaniu to sprawdź łączniki elastyczne wału.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak, według mojej wiedzy nie możesz zakładać opon mieszanych przy napędzie 4x4!

 

chyba się myślisz kolego - u mnie fabrycznie z przodu były kapcie 225 8" a z tyłu 255 8,5" . teraz mam co prawda taką samą felgę i opony na każdej osi,ale na oryginalnym setupie nie było żadnych problemów.

 

Całe życie człowiek sie uczy :( masz racje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jakieś fatum za mną idzie. W drodze do serwisu zapaliła się kontrolka akumulatora. Oczywiście pasek. Ale moja żona jechała dalej , przed samym salonem zapaliła sie kontrolka temperatury. No ale nic pasek nie duży koszt , tylko okazało się że rozwalił sprężarkę klimatyzacji przy okazji.

Nowa orginalna 4300zł. Tego samego producenta ale nie ze znaczkiem BMW 1500zł. Orginał regenerowana 900zł , orginał używana 500zł.

Co wybrać najlepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz używek niewiadomego pochodzenia, pytanie czy wybrać zamiennik za 1500 czy regenerowaną za 900. tutaj już wszystko zależy od tego czy ufasz zakładowi, który regenerował sprężarkę. ja bym prawdopodobnie zdecydował się na regenerowaną oryginalną.

 

a z Twoją co się stało dokładnie? to nie jest tak delikatne urządzenie by pękło na pół od paska klinowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zdjęcia uszkodzenia sprężarki. Nieszczęśliwie gdy pasek się zerwał to zamiast po prostu spaść to się obkręcił na kole pasowym sprężarki stopił sie tam , obkręcił sie na wałku kała pasowego. Także trochę szkód narobił. Jak to mówią jak pech to pech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paska, to bierz oryginał (około 200zł), bo zamiennik (Gates, Contitech) będzie przez ułamek sekundy piszczał po rozruchu (już po paru tygodniach od wymiany).

Co do sprężarki, to zdecydował bym się na regenerowany oryginał, no chyba że 1500zł nie stanowi problemu i jest to samo co oryginał.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Chciałbym zupdaetowac temat. Dwie wizyty w ASO. Zero wyniku. Podejrzewali skrzynie biegów ale kazałem im odpiac 4x4 i sprawdzić. Uslizgi oczywiście zniknęły. Więc za drugim razem informacja była że to sterownik i silniczek rozdzielania napędu (koszt 5100zł). Zabrałem auto i założyłem koła zimowe. Wszystkie 4 koła to 17' 225/45. Na zimowych kołach samochód wręcz płynie. Zero uslizgow i jakichkolwiek złych objawów . Czy ktoś ma pomysł czemu na 18' się tak dzieje ? Serwis podobno robił kalibracje ale to nic nie pomogło. Wolałbym jednak moje auto na 18'. Ładniej wygląda na M-pakietowych styling 193.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Walki krok kolejny. Wiem przynajmniej gdzie jestem. Banalna rzecz , byłem sprawdzić czy felgi są proste no i mechanik zdjął koło przednie i tylne postawił koło siebie i wyszło że jest ponad jeden centymetr rożnicy. Kto by się spodziewał. Znalazłem post taki w którym wiele osób ma problem podobny. W każdym bądź razie problem powstaje jak zakłada się różne rozmiary na tył i przód. Pomimo , że BMW podaje taką kombinację jako prawidłową. Wynika z tego , że problem tkwi w rozmiarze. Jeśli jest różnica ponad 1 cm to wiadomo , że prędkość obrotowa bedzie różna i wtedy xdrive bedzie miał problemy. Sęk w tym że dobierając i wyliczając rozmiary różnica wychodzi niewielka i powinno to działać, w rzeczywistości jest inaczej. Chciałem zareklamować opony ale oczywiście spławili mnie szybko stwierdzeniem , że opony Nokian nie sa zalecane do samochodu 4x4. Czy ktoś ma wiedzę o oponach pozwalającą stwierdzić , czy może rozmiar sie tak bardzo różnić przy założeniu , że powinno sie zgadzać R18 255/35 i 225/40 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja przez 4 lata jeździłem na mieszanym ogumieniu i żadnych problemów nie było.

Opony Yokohama Adwan Sport i Vredestein Ultrac Vorti.

Rozmiary 225/40 i 255/35. Sprawdzałem i przednie koło z tylnym miało taką samą wysokość.

Może to faktycznie wina firmy opon.

Na zimę miałem opony Pirelli Sotto Zero. Szerokość felgi 8 cali, a opona 225 miała lekki naciąg, a nie powinna.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia

jak jest przeliczana średnica koło

z przelicznika średnic podane jest że 255/35R18 różni sie od 225/40R18 o 1,5mm

i podają że jest to 0,24%

Jak przeliczam wszystko to jak dodam do 635,7mm bo tyle wynosi średnica kola z oponą 255

to procentowa różnica wynosi 15mm a nie 1,5mm

jak oni to liczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.