Skocz do zawartości

e46- problem z amortyzatorami/mocowaniami (huk przy wydechu)


piotrek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ostatnio bardzo mocno stuka mi z tyłu z lewej strony podwozia po najechaniu na wyboje (tylko lewym tylnym kołem), myślałem że to wydech ale okazało się po wizycie w feuvert że mam do wymiany "amortyzatory + mocowania kolumny mc persona z tyłu" .

 

Mechanik mając samochód na podnośniku podniósł rękoma koło i chodziło trochę do góry, powiedział mi że nie powinien móc tak poruszać kołem do góry, ale sam nie wiem czy to oznaka zużytych amortyzatorów... zastanawia mnie to bo miałem wymieniane je rok temu razem ze sprężynami.

 

mocowania kolumny mc persona (mocowanie amortyzatorów) na pewno jest do wymiany bo było roztrzaskane, ale czy powinienem wymienić też te amortyzatory i czy wymiana mocowań usunie to mocne stukanie?

 

Amorki wymieniałem w sport-auto, mam podejrzenia że wrzucili mi używki bo tylko czekali aż sobie pójdę żeby za godzinę zadzwonić do mnie że już zrobili (niby wcześniej ich nie mieli...), nie wiem czy jest sens iść do nich z reklamacją. Nie wiem też czy ten test w feuvert z podniesieniem koła do góry jest jakimś wyznacznikiem zużycia amortyzatorów, nie mam 400zł na nowe amortyzatory, a dźwięk z lewej z tyłu na wybojach jest naprawdę bardzo głośny, po najechaniu prawym kołem na studzienkę/nierówności jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu nie ma kolumny mcphersona. Sprężyna i amortyzator są osobno. Na podniesionym aucie sprężyna bardzo mocno rozpiera cały układ wahaczy i wątpię żeby dało się tak wyczuć ruch amortyzatora. Już prędzej luz którejś tulei. Oczywiście nie twierdzę że amortyzator i mocowanie nie są uszkodzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersjach silnikowych 1.8i często pękają sprężyny z tyłu, może tam szukaj usterki, i tak jak kolega wyżej mówi, z tyłu nie ma mc persona, a jeśli twoj mechanik mówi inaczej to natychmiast poszukaj innego, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisali koledzy dołożę, że to czy amorki masz sprawne to sprawdzisz na pierwszej lepszej stacji diagnostycznej, tam koleś nie będzie miał powodu wprowadzać cię w błąd (naciągnąć na koszty). Po wymianie amortyzatorów nie obejrzałeś ich ? Choć by tak z ciekawości, że już o sprawdzeniu czy to nówki i odbiorze starych nie wspomnę. Faktycznie uszkodzona poduszka amortyzatora może powodować stukanie, więc na początek je wymień bo to najtańszy el zawieszenia. Też miałem taki problem zmieniłem poduszki i pukanie ustało, miałem też pęknięte sprężyny nie dawno ale one żadnego stukania nie wydają. Wymień sobie te poduszki sam będziesz miał pewność, że wymienione na właściwe. W ogóle takie proste rzeczy jak wymiane amorków, sprężyn czy innych poduszek to powinieneś robić sobie sam. Chyba, że masz za dużo kasy i chcesz dawać się naciągać takim "mechanikom"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, żałuję że nie pojechałem na stacje diagnostyczną... ale miałem cichą nadzieję że to jakieś mocowanie wydechu lub coś co mogliby na miejscu wymienić. Sam na pewno tego nie wymienię, nie mam do tego cierpliwości/narzędzi... cena za wymianę jest 80zł za stronę, wymiana amortyzatora + demontaż tapicerki z tyłu, czas wymiany 2 godziny. Jedzie mi to ściemą straszną i w poniedziałek rano pojadę do w inne mechanika się dowiedzieć jak u nich cenowo to wygląda.

 

Co do kolumny mc persona to może pojechał po prostu szablonowo tak jak miał w systemie. Pokazywał mi poza tym obrazek z tym co mam zepsute w programie w komputerze i palcem w samochodzie.

 

To nie jest mój mechanik, jeżdżę tam jak mam wymianę klocków lub jakieś nieskomplikowane wymiany gdzie nie chce mi się czekać ponad tydzień na wizytę. Ale z tą ceną wymiany mnie zawiedli. maksymalnie za wymianę chcę dać 50zł za stronę. Tylko może faktycznie żeby wymienić te mocowania trzeba więcej roboty niż przy wymianie sprężyn/amorków i dlatego taka cena. Jak myślicie?

 

PS: jak nazywa się ta zniszczona część na samej górze amortyzatora przy tapicerce którą mam do wymiany? Poduszka amortyzatora/mocowanie? znalazłem lemfordera za 50zł ale są też droższe http://allegro.pl/lemforder-poduszka-amortyzatora-bmw-3-e46-z4-e85-i4243489773.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakiej cierpliwości i narzędzi, kolego dwa klucze ok 12 do przykręcenia do nadwozie i ok 15 (mogę się mylić bo już nie pamiętam) do przykręcenia amorka. Ewentualnie 18 do popuszczenia na dole. Ze zdjęciem tapicerki powinno to zająć ok 30 min. Może osobie mało doświadczonej do godziny. Mechanik wiadomo musi zarobić więc musi na wyolbrzymiać.

Poduszki kup sobie jakie ci pasują mogą być droższe mogą tańsze zależnie od dysponowanej gotówki. Ile płacisz kolego za wymianę klocków ? Nie ma pewności, że to poduszka ale jest niedroga i łatwa do wymiany, bo może to być jeszcze coś innego np tuleja w progu lub inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

nie mam do tego cierpliwości/narzędzi

Zobacz jak to inni robili

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=102874

Co prawda że to nie twój model i u ciebie powinno być łatwiej ale tego w 30 min nie zrobi.

Trzeba liczyć pół dnia na dwie strony.

W warsztacie to liczą 2 godziny na jedną stronę a półdniówki na dwie strony bo mechanik to nie robot bo musi odpowiedzieć na telefon , wytłumaczyć klientowi, wypisać rachunek itd .

Kwestia czy za tą robotę 50 zł czy 80zł , hmm... warsztat jako firma powinna mieć stawki co najmniej 250% stawki najlepszego mechanika w warsztacie bo inaczej to długo nie pociągnie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym touringu to jakaś masakra zdjęcie tapicerki i do tego jeszcze cięcie wygłuszenia, w sedanie wypinam ze 4 klipsy i wyciągam tapicerkę czyli 3min max 5, sądzę że wymiana z porządnym lewarkiem nie zajęła by mi więcej niż 40 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za wymianę amorków z tyłu w warsztacie gdzie serwisuje koła powiedziano 100PLN, żałuje że się nie zgodziłem. Zrobiłem to sam z pomocą ojca. Dostać się do górnego mocowania amorków to w touringu koszmar, trzeba praktycznie wywalić cały tył auta. jeśli ktoś tego nie nigdy nie robił ,to pewnie powie 50 i będzie klął przy robocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za wymianę amorków z tyłu w warsztacie gdzie serwisuje koła powiedziano 100PLN, żałuje że się nie zgodziłem. Zrobiłem to sam z pomocą ojca. Dostać się do górnego mocowania amorków to w touringu koszmar, trzeba praktycznie wywalić cały tył auta. jeśli ktoś tego nie nigdy nie robił ,to pewnie powie 50 i będzie klął przy robocie.

 

Pomyśl inaczej - ty demontując plastiki w przedziale bagażowym robiłeś to zapewne ostrożnie, zbierając każdą śrubkę, demontując delikatnie każdy kołeczek rozporowy i dobrze dobierałeś wkrętaki do rozmiaru łbów śrub. Jeśli jesteś sprytny, to nawet nie ciąłeś wygłuszenia, bo i nie ma takiej potrzeby wcale.

 

Myślisz, że za 100 pln ktokolwiek by się tak pieścił? Czy raczej, że po wymianie amortyzatorów nagle plastiki w kufrze zaczęłyby żyć własnym życiem?

Wiesz, nie znam warsztatu, ale wątpię, czy byliby ostrożniejsi od Ciebie, zwłaszcza za marne 100 pln. A już nie raz miałem w rękach auto po takiej właśnie "fachowej" wymianie - gdzie połowa spinek była połamana, drugiej nie było w ogóle, podobnie ze śrubami, a koleś - kierowca dostawał nerwicy od trzeszczenia tapicerki.

 

Także ten... ;)

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu carl0s muszę się z Tobą zgodzić!Operacja demontażu była przeprowadzona z właściwym pietyzmem niczym na żywym organizmie, nic nie musiałem rozcinać. Zawodowcy wcale by się z tym nie pierniczyli, dalej do przodu, rutyna i poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.