Skocz do zawartości

E90 nie działa panel sterowania szybami


kacper320i

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Może macie jakieś pomysły, bo przestał mi działać panel sterowania szybami.

Co ciekawe wszystkie szyby i szyberdach da się otworzyć i zamknąć z pilota ale przyciski z panelu na drzwiach kierowcy nie działają (chociaż są podświetlone).

Z przycisków na drzwiach działa tylko ten z drzwi od pasażera z przodu. Może to ma znaczenie ale elektryczne sterowanie szybami działa.

Według mnie bezpieczniki są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi kiedyś przestało działać samo z siebie sterowanie lusterkiem lewym, wyjąłem wtyczkę od tych przycisków w drzwiach pod tapicerka, podłączyłem ponownie i wszystko śmiga do dzisiaj.

 

Może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem wczoraj cały panel, wyglądał ok, kable od wtyczki całe żaden się nie poluzował. Wypiąłem wtyczkę i wpiąłem z powrotem ale bez efektu - dalej nie działa chociaż lusterka działają. Nie miałem czasu rozebrać tego panelu na części ale pewnie i tak nic dziwnego tam nie zobaczę. Podejrzewam, że walnął właśnie ten panel ciekawe tylko dlaczego tylne drzwi nie otwierają się z przycisków na drzwiach a działa ten od pasażera z przodu.

Z tego co wyczytałem gdzieś na forum to te panele dobiera się jakoś pod konkretny samochód i jego wyposażenie. Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie i potrafi podać mi symbole pasujące do mojego auta to podam VIN i będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Wyjąłem wczoraj cały panel, wyglądał ok, kable od wtyczki całe żaden się nie poluzował. Wypiąłem wtyczkę i wpiąłem z powrotem ale bez efektu - dalej nie działa chociaż lusterka działają. Nie miałem czasu rozebrać tego panelu na części ale pewnie i tak nic dziwnego tam nie zobaczę. Podejrzewam, że walnął właśnie ten panel ciekawe tylko dlaczego tylne drzwi nie otwierają się z przycisków na drzwiach a działa ten od pasażera z przodu.

Z tego co wyczytałem gdzieś na forum to te panele dobiera się jakoś pod konkretny samochód i jego wyposażenie. Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie i potrafi podać mi symbole pasujące do mojego auta to podam VIN i będę wdzięczny

 

Tylne szyby Ci się nie otwierają z przycisków na drzwiach, bo przez panel idzie ich kontrola. Przecież masz tam przycisk do blokady otwierania szyb drzwi tylnych (ze względu na dzieci). Jedyną szybą o której losie nie decyduje panel kierowcy jest szyba pasażera z przodu. Podmień na próbę panel na inny i wtedy sprawa Ci się znacznie rozjaśni. Musi być taki bez elektrycznie składanych lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Ale co otworzyłeś? Musisz kolego podawać więcej info, bo pisząc tak niedbale i chaotycznie, to utrudniasz innym możliwość pomocy Ci.


W Twoim panelu nie działają dwie funkcje, tak? W trzech panelach, które kupiłeś nie działa nic, tak? Kompletne trupy? Nie wiem gdzie je kupowałeś, w dziale "uszkodzone" chyba, bo jest statystycznie niemożłiwe, aby kupić 3 panele po kolei zepsute. :)


Póki nie kupisz panelu, który będzie działał, to marnujesz czas. Jak kupisz działający panel i będzie on działał dokładnie jak Twój, wtedy wiesz, że problem jest gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam podobnie w e81. Na starym panelu nie działało nic, ani szyby, ani lusterka. Zmieniłem panel i dalej nic. Błędy to 9cba, 9cc3 czyli błąd komunikacji lin z panelem i usterka komunikacji z panelem kierowcy.

Mam rowniez kilka błędów komunikacji k-can, po odpięciu pdc znikają. Przed usterką panelu szyb też były błędy k-can ale wszystko działało jak należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak nie działa nic, panel się podświetla ale nie reaguje na składanie lusterek, ustawianie lusterek i szyby... kompletnie nic, ale faktycznie mogłem zacząć od bezpieczników :D Będę próbował bo już mnie to denerwuje, szczególnie że opuszcza mi się lusterko przy wrzucaniu wstecznego, a po wrzuceniu jedynki podnosi się tak że widzę tylko niebo xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiązany! Nie pomógł drugi przełącznik, ani moduł FRM. Zgnił jeden pin we wtyczce między drzwiami a budą. Zgnił i się urwał, nie stykało. Od razu przeczyściłem styki bo były trochę zaśniedziałe, a urwany pin wymieniłem. Wszystko działa elegancko. Może to komuś pomoże ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.