Skocz do zawartości

E39 520 M52 TU 150km katalizator


lamtom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z autem i szukam fachowej pomocy!! Auto idzie ruchem jednostajnie przyspieszonym bez emocji (wiem ze to 2.0 150km). Pod kompem vanons działa idealnie przepływka podmieniana łańcuch rozrządu ok czujniki temp ok i mechanik twierdzi, że sonda za katem działa ale niemrawo. Przekładał sondę tą która jest za drugim katem i to samo. Mechanik stawia na zapchanego kata. Teraz moje pytanie czy coś można zrobić z sondą jeśli amputuje katy i czy nie będzie się zapalał błąd, czy muszę kupić kata .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w poprzedniej e39 rozsypał sie katalizator. Podzielił się na dwie części i jedna zatkała drugą w efekcie auto nie miało mocy. Wyciąłem go dałem strumienice ale w wydechu był bardziej metaliczny dźwięk. Tyle, że były w nim dwie sondy które są przed katalizatorem. Nie wiedziałęm że m52b25Tu ma 4 sondy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wywalaj katalizatorów.

Jazda bez nich to tragedia.

 

Sondy za katami jeśli musisz się pozbyć katów można wstawić na adapterach < chyba po 15zł sztuka > wtedy nie powinny już lapać błedów.

 

Ogólnie sonda za katem służy do sprawdzenia poprawności działania katalizatora i jej odczyt powinien być w zasadzie stały < bez wahań>

A jak kat nie działa lub go brak to wskazania sondy są takie same jak sondy przed katem a wtedy sterownik silnika traktuje to jako błąd.

 

Jeśli nie masz błędów na kompie odnośnie emisji spalin to bym nie zmieniał nic.

To tylko 2,0...

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja się jeszcze pozwolę dołączyć do tematu, jak wywalisz katalizator to musisz się liczyć z tym iż samochód nie przejdzie badania technicznego. Emisja spalin będzie przekroczona kilkukrotnie (tak miałem kiedyś w astrze, gdzie ktoś zamiast wymienić katalizator wspawał w jego miejsce tłumik :mad2:, i mi o tym nie powiedział więc się trochę zdziwiłem przy przeglądzie ). Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. oczywiście zawsze można dać w łapę , jak znajomy to może puści . Ponadto pozostaje kwestia ochrony środowiska , nikt nie chce wdychać spalin, ale jak przychodzi co do czego to większość rzeźbi z samochodem, taka moja uwaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą,

Takie auto nigdy nie przejdzie normalnego przeglądu emisji spalin

oczywiście jak wiemy w Polsce za "flaszke" niestety ale sporo załatwić można

szczerze to nie mam żadnego repsectu dla ludzi którzy nie maja katalizatora

 

I tutaj mowa ze katalizator kosztuje nie jest dla mnie wytłumaczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Olej wymieniam w zakładzie od tego bo wymiana jest za free :cool2: .

Ale kiedyś faktycznie tak się robiło.

A czemu nie? Kat jest wycięty i mam to gdzieś.

Za to w drugim aucie mam aż 3 katalizatory więc pewnie ucieszy to Ciebie :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam środowisko ale stojąc w korku za kimś bez katalizatora taka osoba wdycha dużo więcej substancji rakotwórczych niż jak by stal za kimś z katem znaczy dzień w dzień takie stanie sprawi ze np szybciej dzięki tobie ktoś dostanie raka albo inne badziewie,

Proszę cie poczytaj co naprawdę zatrzymuje katalizator a raczej jakie związki niebezpiecznie przemienia itd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Daj spokój z ekologią bo bym musiał nie jeść, nie pić, nie oddychać bo i tak jest wszystko zatrute.

Przykuj się do drzewa z transparentem "śmierć wszystkim bez katalizatorów" :mrgreen:

I karz wybić wszystkie krowy bo zanieczyszczają środowisko gorzej niż samochody.

Nie popadajmy w paranoję :wink: .

Koniec OT bo zaśmiecamy temat.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest o katalizatorach wiec nie myślę ze robimy tu off topa

a chętnie bym chciał oświecić ludzi co robią katalizatory i ze w katalizatorach nie chodzi o drzewa tylko o życie i zdrowie , twoje, moje , nasze !

Chciałbym by ludzie w Polsce to zrozumieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
odświerzę trochę temat. Mam m52b25tu no i pękł mi katalizator zaraz za kolektorem wydechowym ten który obsługuje 3 pierwsze cylindry od strony kokpitu. Za chiny nie mogę znaleźć takiego kata. Czy dużo roboty jest z wyjęciem tego kolektora wydechowego wraz z katem i zespawaniem tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.