Skocz do zawartości

bmw e90 328i automatyczna skrzynia biegów


dziadyga

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!! mam prosbe do was a wlasciwie porade... posiadam e90 328i benzyna 2007r 100tys przebiegu moje pytanie czy wymienić olej w skrzyni biegow (automatyczna)??? roznie mowia...jaki olej i co ile powinno się robic wymiane??? jeden mechanik twierdzi żeby nie wymieniac bo oryginal to oryginal, drugi ze co 30000 do 50000 tys wymiana oleju miski filtra...mam dylemat jak wy uważacie??? jeśli wymienić może polecicie kogos w poznaniu i okolicach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca wymianę w zakresie 80-120 kkm. Zależnie od warunków eksploatacji.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepszym a raczej najbardziej odpowiednim olejem do tego modelu jest ZF Lifeguard Fluid 6 czy 8???

skontaktowałem się z osoba która robi takie wymiany powiedział ze calosc wyniesie 750zl wiec nie wiem co on tam za olej chce wlac skoro wspomniany zf kosztuje więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie powinieneś zmienić olej, + miskę. Ale raczej wyniesie Cię to 1000-1200zł minimum.

 

Jeśli skrzynia ZF, to z oryginalnym olejem niestety 1200 zł. Same materiały (oryginalne) to powyżej 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć prosto.

Wpisz ostatnie znaki VIN tutaj: http://realoem.com/bmw/select.do

Dojdź do części i skrzyni biegów, skopiuj jej oznaczenie i wpisz je w Google - znajdziesz po nim jaki producent i która to skrzynia.

 

Jak chcesz to podaj ostatnie 7 znaków VINu to Ci poszukam.

 

wyszlo mi cos takiego:

02 Olej do aut. skrz. biegów Dexron VI 5L ? 83222167720

 

Uwaga!

Konieczna kalibracja oleju według inst.

naprawczej.

Wymagana ilość oleju może być różna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość wyniesie Cię 600-700 złotych (już teraz nie pamiętam, w którymś temacie byłem świeżo po wymianie i dane były bardziej aktualne), w zależności gdzie będziesz kupować. Oleju wchodzi niecałe 5 litrów (przy wymianie statycznej od 4,3 d0 4,8). Musisz kupić to co wkleiłeś czyli: uszczelka, filtr, uszczelka filtra, nowe śruby aluminiowe (koniecznie dokręcać kluczem dynamometrycznym z siłą 10Nm - bardzo łatwo je ukręcić i będzie ciekło) no i jeszcze korek spustowy i korek wlewowy ale z tym nie ma spinki i można pominąć. Olej może być każdy byle Dextron VI. Przy wymianie uważać na uszczelkę filtra, trzeba dobrze poświecić do środka w jednym miejscu jest mały uskok na wąziutki śrubokręcik aby ją wydłubać.

Tutaj masz dokładnie wszystko co potrzeba: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VA33&mospid=49547&btnr=24_1103&hg=24&fg=15, oczywiście bez miski i magnesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie to chyba lepiej jak wkleje caly link: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VA33&mospid=49547&btnr=24_1393&hg=24&fg=15

aut. skrzynia Automatic transmission GA6L45R

Remi_E90 str bardzo pomocna dzięki wielkie!!!

 

Czyli skrzynia GM a nie ZF. Poczytałem trochę w między czasie i wygląda na to, że prawie wszystkie 328i z rynku USA miały skrzynie GM.

Tym bardziej wymiana oleju zalecana. Kojarzę jakiś wątek, gdzie forumowicze pisali o zaleceniach wymiany oleju w tych skrzyniach nawet co 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę jakiś wątek, gdzie forumowicze pisali o zaleceniach wymiany oleju w tych skrzyniach nawet co 60kkm.

 

Producent zaleca co 80, natomiast właściciele co 60 :mrgreen:

 

koniecznie dokręcać kluczem dynamometrycznym z siłą 10Nm - bardzo łatwo je ukręcić i będzie ciekło

 

Sprawdziłem i dokładnie 11 Nm a nie 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyglada tak mechanik powiedzial ze calosc wyniesie mnie 750zl jest to serwis naprawy automatycznych skrzyn biegów Baranowo ul.radosna 4...kwota troche niska gosc powiedzial ze wszystko oryginalne...tylko ta kwota...serwis bmw mi wyliczyl 1300zl nie wiem teraz co wybrac serwis bmw czy serwis aut. Skrzyn...pytalem jaki olej leja ale nie chcial powiedziec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyglada tak mechanik powiedzial ze calosc wyniesie mnie 750zl jest to serwis naprawy automatycznych skrzyn biegów Baranowo ul.radosna 4...kwota troche niska gosc powiedzial ze wszystko oryginalne...tylko ta kwota...serwis bmw mi wyliczyl 1300zl nie wiem teraz co wybrac serwis bmw czy serwis aut. Skrzyn...pytalem jaki olej leja ale nie chcial powiedziec...

 

Nie za bardzo rozumiem Twój dylemat. Mechanik Cię nie okłamał, masz potwierdzenie w moim opisie, a co do serwisu...droższa roboczogodzina, opłata za piękny salon i kawę itp.

Nikt nie zagląda do Twojego portfela i nie podejmie za Ciebie decyzji, zrobisz jak uważasz.

Odnośnie oleju to co mają powiedzieć, przecież BMW go nie produkuje. Też go kupują gdzie taniej, przelewają do własnej puszeczki i sprzedają 4x drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.