Skocz do zawartości

gorące elementy wokół drążka zmiany biegów e90


12qz

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zaobserwowałem dziwne zjawisko. Mam automat i podczas jazdy nagrzewa mi sie cały ten plastik wokół drążka zmiany biegów oraz ten schowek który tam jest. Po duższej jeżdzie w schowku jest aż gorąco. Czy to normalne?

mam 320D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne to raczej nie jest bo też mam automat i nic się nie grzeje. Nie mam pojęcia co to może być bo jeszcze z takim czymś się nie spotkałem. Sugeruję podpięcie samochodu pod komputer, może są jakieś błędy.
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtędy idzie nadmuch na tył. Jak włączysz klimę i chłodzenie to też się grzeje? Albo jak zamkniesz całkowicie tylne nawiewy między siedzeniami?

U mnie grzanie tunelu środkowego jest zależne od ogrzewania. Jak grzeje to i tunel jest ciepły (w schowku gorąco).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz zaślepki od śrub trzymających tunel z przodu.

Śruby są w tunelu który doprowadza nawiew do tylnych kratek i jak ich nie będzie to mieszek w manualu jak również plastik wokół lewarka automatu strasznie się nagrzewa.

Plastiki zaślepki mają kształt prostokątu z zaokrąglonymi rogami (symetryczne jajo).

Miałem ten sam problem jak zapomniałem zaślepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@dareks27

 

No co ma być? W schowku pod podłokietnikiem masz taki mały suwak "0 -1", "0" - nawiew w schowku wyłączony, "1" - nawiew w schowku włączony. Teraz w zależności od tego jaką temperaturę chcesz mieć w schowku, ustawiasz sobie z tyłu na pokrętle z temperaturą nawiewu odpowiednią temperaturę i taką właśnie masz w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy założeniu, że z tyłu ustawione jest zimne powietrze. Ta "lodówka" korzysta z tego samego kanału powietrznego, nie ma poprowadzonego drugiego ekstra.

 

Inżynier nie zablokował komputera i zostawił włączonego AutoCada z funkcjonalnym projektem chłodzonego schowka. Przechodził akurat księgowy i poprawił projekt wedle swojego uznania :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mam ten sam problem, jak mam włączone ogrzewanie na tylną kanapę to tunel jest gorący, jak włączę klimę to tunel zimny jak cholera. Przymierzam się już od dłuższego czasu żeby zdjąć tunel i zobaczyć co tam jest grane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to prosta sprawa, aby sprawdzić te zaślepki trzeba zwalić blendę środkową i wszystko widać czy masz jajowate zaślepki śrub mocujących tunel.

U mnie może być włączone ogrzewanie tylne i nie mam ciepłego tunelu. Te śruby idą przez kanał wentylacyjny i stąd są zaślepione bo całość ciepła idzie w tunel.

Jeśli to nie to to coś się musiało zrąbać z przodu w środkowej części deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.