Skocz do zawartości

e92 Nie działają manetki zmiany biegów.


Michael7s

Rekomendowane odpowiedzi

samochód e92 335i 2007r automat z manetkami przy kierownicy.

 

Zmieniłem kierownicę na M-pakietową po liftingu i nie zmieniają one biegów.

 

Nie mogę znależć podobnego tematu jak to rozwiązać. Owszem, był temat gdy ktoś dokladał manetki, ale mi chodzi co zrobić gdy zmienia się z kierownicy pred liftowej na po-liftową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o dołożeniu łopatek masz to wyjaśnione. Po wrześniu 2008 zmienione zostało sterowanie łoptakami. W preLCI działa na zasadzie zwarciowej a w LCI sygnał idzie już cyfrowo do skrzyni pomimo, że multifunkcje wyglądają tak samo.

Jak masz swoją starą kierownicę z łopatkami to przełóż z niej do tej nowej multifunkcje (te guziczki do sterowania radiem - w nie od spodu wpięte są łopatki) i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeżeli zmieniłeś stare łopatki na na nowe łopatki LCI to w tym jest problem, multifunkcja niczym się nie rożni stara od nowej, jedynie obrazkami na przyciskach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zmieniłeś stare łopatki na na nowe łopatki LCI to w tym jest problem, multifunkcja niczym się nie rożni stara od nowej, jedynie obrazkami na przyciskach.

 

wiec co nalezy zrobic?

przełożenie "starych"łopatek do "nowej"kierownicy wyleczy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, stare łopatki w nowej kierownicy zadziałają bez problemu.

 

Łopatki LCI, żeby zadziałały w aucie PRE LCI, trzeba odpowiednio przerobić, bo działają na innej zasadzie. Jest wszystko opisane w necie na ten temat. Jak coś to mogę w tym pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stare łopatki w nowej kierownicy zadziałają bez problemu.

 

Łopatki LCI, żeby zadziałały w aucie PRE LCI, trzeba odpowiednio przerobić, bo działają na innej zasadzie. Jest wszystko opisane w necie na ten temat. Jak coś to mogę w tym pomóc.

Tak, Tomek naprawdę może pomóc w temacie u mnie przerabiał ten sam problem :cool2: Polecam Tomka.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja Tomka też polecam. U mnie do LCI podłączył kierę M3. Temat manetek ma ogarnięty na 100%!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

 

Posiadam bmw e60 550i w pelnym mpakiecie

manetki przy kierownicy nie działają od poczatku jak jestem wlascicielem. Poprzedni wlasciciel mowil, zawsze działały dobrze potem czasem działaly a potem juz w ogole.Podobno jego mechanik sciagał kierownice i nic kontretnego nie wymyslil.

Szukałem po allegro i nie widze nigdzie tej czesci. Czy da sie to jakos zrobic oddzielnnie czy cala kierownice trzeba kupic? Gdzie to znalesc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.