Skocz do zawartości

3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

No i właśnie po to my tu jesteśmy widzę żeby takie rzeczy rozwiązywać,miałeś założone jezdziłeś i było ok :) bmw swoje a my swoje :mrgreen: Ok kolego jeśli tak piszesz to mam nadzieje ze wiesz co robisz :cool2: Czyli bez zawijania rantów bez poszerzania nadkolii bez naciągu ?? ,Bo właśnie czekają na mnie Rondellki okazało się że o szerokośći J-8" ( a nie 8.5 " jak pisałem) na et -35 z oponami 225/45 .Miałeś obniżony zawias możę? bo jeśli tak to już na 100% będe pewnyi je zamawiam :mrgreen:
Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem sportowy zawias.

z tego co pamietam -45 przod i -20 tyl

http://s2.tufotki.pl/2016/10/23/cvO8i-wvy4Wq.jpg?v=2

BBS RC 090 8'' et 20.

Jak juz decydujesz sie na 225 to wybierz profil 40. I tak i tak to juz sporo gumy a kolo bedzie znacznie lepiej wygladac

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki mam nadzieje że nie będę płakał :cry2: :mrgreen:

 

 

edit: Nie kupiłem :nienie: kolega który sprzedawał powiedział że auto miał na glebie i musiał zaklepać ranty niestety ,czyli poszukiwania trwają dalej :cry2:

Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Posiadam oryginalne felgi styling 73 7jx17 et47 i myślałem ostatnio żeby dać jakieś dystanse i chyba tylko na tył. Zawias oryginał, opony 215/45. Zależałoby mi na delikatnej poprawie efektu wizualnego, z zachowaniem normalnej jazdy bez jakichś obcierek. Proszę o porady. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dobra z dystansami nikt się nie wypowiedział, to może z felgami coś będzie. :D Szwagier chce mi oddać alusy 15x7j po swoim byłym is-e e36, które mu zawalają garaż. Pytanie brzmi czy ktoś wrzucał zimówki 185/65/r15 na felgę 7j i jak to wygląda, czy nie będzie za duży naciąg? Mam obecnie zimówki na stali 6jx15 i bym zamienił na alusy. Zmiana opon nie wchodzi w grę bo jeszcze są dobre. Z góry dzięki za porady. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Przymierzam sie już do kupna felg i opon na wiosnę, póki oponki w dobrych cenach ;p

 

Mam e36 w sedanie, kiedyś była na glebie, teraz na seryjnym zawieszeniu. Ma podwinięte nadkola i osłone na silnik.

 

Nie chce jej za bardzo obniżać ale przy felgach 16 i 17 cali ile pasowałoby zbić mm? Wystarcza sprężyny obniżajace czy trzeba brac cały zestaw z amorkami?

 

Aha i przy oponach 195/205mm jaki profil opony żeby uzyskac dobry kompromis między wyglądem a komfortem jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam koledzy, pytanie czy na felgę styling 13 szerokość 7j podejdzie opona 185/65 głównie chodzi mi o szerokość czy nie będzie czasem za wąska? Zorientowanych proszę o podpowiedź. Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam czy taka felga https://www.olx.pl/oferta/felgi-bmw-e36-e34-e32-e30-e20-7jx15h2-et20-5x120-15-caliwitam-sprzeda-CID5-IDi8Dkw.html podejdzie do E36 compact? Niestety nie znam osadzenia inie wiem czy będzie pasować. Jeśli ktoś miał takie koła u siebie niech da znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tytule masz napisane ET :D

jeszcze wczoraj w tytule nic nie było a właściciel sam nie wiedział dlatego napisałem, jestem zainteresowany i chętnie bym kupił e koła ale boje się że będą mocno wystawać i jednocześne ocierać. Popatrzę jeszcze co w internetach piszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam obawy że będzie za szeroko, najlepiej byłoby przymierzyć ale niestety nie mam nic na przymiarkę a w ciemno kupić to jednak trochę ryzyko... Gdybym mierzył albo jak sie zdecyduje dam znać czy to pasuje i jak to leży da potomnych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwracam się do was o radę mam borbety 8,5j X16 H2 ET10 na oponach 225/50/16 i delikatnie mi wystają po za karoserię no i lekko ocierają znacznie poprawiłem poszerzając lekko domowymi sposobami nadkola ale jeszcze minimalnie ociera gdy mam komplet osób no i tak z 1cm wystają czy znacznie poprawi sie to gdy zarzucę opony 215/45 oczywiście będzie naciąg opony leczy czy to coś da ... proszę o pomoc jeśli to nie problem dzięki wielkie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szukam opon letnich w rozmiarze 205/60/R15 w cenie ~230-250 zł/szt. Wytypowałem 3 modele:

- UNIROYAL RAIN EXPERT 3 205/60 R15 91 H

- HANKOOK K425 KINERGY ECO 205/60 R15 91 H

- Kumho KH27 ECOWING ES01 205/60R15 91 H

Warto któreś z nich kupić? Zależy mi na trwałości (żebym nie musiał co rok kupować nowego kompletu) oraz przyczepności na mokrej nawierzchni.

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia koła bbs rz i niestety mam pewne obawy, mianowicie:

1. rozmiar felgi to: średnica 15", szerokość 7" osadzenie et 18

2. nie znam otworu centrującego,

nie wiem czy taka felga podejdzie nie chciałbym kombinować, zawieszenie mam seryjne świeżo po kompletnym remoncie więc jakiekolwiek modyfikacje nie wchodzą w grę, samochodem aktualnie poruszam się na codzień i przede wszystkim ma być wygodnie i komfortowo bez obawy że zaraz gdzieś zaczepie o krawężnik itp.

Czytam różne fora i zdania są podzielone jedni piszą że nie felgi nie wejdą i będzie trzeć a inni piszą że bez problemowo można takie koła założyć i już sam nie wiem. Nie mam możliwości przymiarki a mierzenie miarką różnicy w osadzeniu na niewiele się zdaje... Najlepiej jakby ktoś miał taki zestaw i podzielił się wrażeniami na seryjnym zawieszeniu.

a9acbad93d80c7a6581ac0610d0d0dbf.jpg

e336c664fb0b50f3410a30de84dad745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie obniżysz, to będzie wieśniacko wyglądało. :lol: Na tych styling 13 wygląda bardzo dobrze wg mnie. Nie wsadzałbym nic o mniejszym et niż 35. Fajnie wygląda styling 30 na e36 ale to już 16 cali.

Jak mi podejdzie na szerokość BBS to zrobię tak z wysokością żeby nie wyglądało wieśniacko i żeby było funkcjonalnie, może wrzucę jakieś krótsze sprężyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.