Skocz do zawartości

problem z szyberdachem


ralf7742

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzu pomozcie nie wiem co jest grane mam e38 z 98 roku i mam problem z szyberkiem mianowicie uchyla sie do gory a jak chce go otworzyc na cala szerokosc zeby sie wysyunal do srodka to sie blokuje i nie wiem co jest grane mial ktos cos podobnego,pozdrawiam

Przycisk szyberdachu ma 3 pozycje: 1 - zamykanie nacisk klawiszem w kierunku szyby czołowej, 2 - unoszenie dachu z tyłu do góry - tj. naciśnięcie w część środkową klawisza oraz 3 - otwieranie całego szyber dachu przez naciśnięcie nagłym ruchem na klawisz od strony szyby czołowej (ewentualnie ciągły nacisk w tej pozycji ). Przepraszam, jeżeli mówię oczywiste rzeczy. Przy tak częściowym otwieraniu możesz mieć ciało obce między płozami szyberdachu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy w ogóle się nie ruszy, czy otworzy kawałek i stanie?

Jeżeli się w ogóle nie ruszy, to pewnie zaczepia o dach (powinien się najpierw obniżyć tył, a potem schować) z powodu luzów lub syfu na połączeniach. Jeżeli się "zacina" gdzieś po drodze, to faktycznie masz "ciało obce" w płozach.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
witam koledzy ja mam z kolei problem z zamykaniem szyberka a mianowicie polega na tym że mogę go jedynie otworzyc w płaszczyżnie pochyłej i nic dalej- nie można go nawet zamknąc trzeba zdejmowac podsufitkę i domknąc go imbusem.odkręciłem silniczek szyberdachu i przyciskiem naciskałem w jedną i drugą stronę ,w jedną stronę się kręci a w drugą nie może ktoś wie co może byc nie tak???mam troche części do e38 więc wymieniłem dwa silniczki i dwa przełączniki otwierania ale na każdym są takie same objawy.pomóżcie jeśli ktoś potrafi ,może ktoś mial ten sam problem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również mam problem z otwarciem szyberdachu. Uchyla sie po wcisnieciu tego przycisku po srodku, natomiast całkiem w poziomie otworzyć sie nie chce, opada w dół lecz już na samiutkim początku sie blokuje i brak reakcji, nawet nie ma przeswitu tak malo sie otwiera, oczywiscie zamknąć spowrotem mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.