Skocz do zawartości

E61 LCI pszczola w tylniej lampie, jak wyciagnac?


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jak na zdjeciu nizej, wleciala i wyzionela ducha. Jak ona tam wlazla i czy bede musial rozbierac lampe na czesci pierwsze zeby ja stamtad wyciagnac czy po prostu jest wystarczajaco miejsca po boczku ze przechyle i wypadnie?

Zbieralem juz rozne pamiatki na urlopach ale ta jest wyjatkowa :mrgreen: czy to moze jednak element wyposazenia ktorego do tej pory nie zauwazylem :norty:

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/20140426_161538_zpskshskabn.jpg

 

speed1211speed1211

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja w E60 mam nawet w obu tylnych lampach jakieś owady.Moja koncepcja.Zdejmę tylne obudowy w bagażniku,wyjmę zestaw mocowań żarówek z lamp.Do odkurzacz zamontuję za pomocą taśmy izolacyjnej wąską rurkę aby weszła w otwory na żarówki i odkurzacz wyssie je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz takim temat powstał to ja mam biedronke w stopie tym centralnym na szybie :duh: ktoś ma pomysł jak sie tego pozbyć?

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli to czerwona biedronka to nawet bym nie ruszal :wink:

Bede u siebie wykrecal spojler bo do rurki spryskiwaczy musze sie dostac to zobacze przy okazji jak to swiatlo jest zbudowane.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja tez bo samochod stal pare dni na parkingu i byl zamkniety. Woda sie tam nie dostaje a co dopiero jakis owad a wszystko jest na obkolo zabudowane :think:

Ma ktos kamerke szpiegowska na zbyciu to sobie zamontuje :mrgreen:

 

Ps. Narazie pogoda do bani ale jak sie tylko poprawi to biore sie za szukanie przyczyny pasazera na gape i sprobuje go wyciagnac

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A w VIN-ie sprawdzaliście co macie na wyposażeniu? :lol:

http://emoty.blox.pl/resource/takaemotka.gif moze ktos doposazyl i nie dopisal :D

 

Pszczoly juz sie pozbylem. Sprawa byla prosta, odkrecilem trzy srubki, wyjalem lampe i zarowke, przechylilem i wypadala.

Myslalem ze tam jest jeszcze jedna szklana scianka za rurkami, tak przynajmniej to z zewnatrz wygladalo ale ze to tylko zludzenie optyczne to poszlo jak po masle i nie trwalo dluzej jak 5min. :mrgreen:

 

Ogolnie nadal nie wiem jak ta pszczola tam wlazla ale sa dwie mozliwosci.

1. Wlazal za ta obudowa

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140428_165151_zpsjyjc79lk.jpg

 

i przecisnela sie przez uszczelke ktora jest z gabki w co mi sie praktycznie nie chce wierzyc bo wszedzie dobrze lezala i przylegala do karoserii

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140428_162715_zpsx0fpmeoc.jpg

 

2. Zamknalem ja w schowku przez przypadek i wlazla przez otwor od zarowki ale to tez jest malo prawdopodobne bo ostatnio nie otwieralm go wiec jest to kolejny temat do filmu "z Archiwum X"

 

Co do srodkowego swiatla stopu, przynajmniej u mnie jest po bokach mala szpara przez ktora biedronka mogla spokojnie wejsc. Jak ja wybudujesz to powinna rowniez lekko wypasc.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej owady lubią ten model! U mnie osa wpadła do wnętrza podczas jazdy. Jako , ze usiadła na tylnej półce pomyślałem: skoro spokojnie podrózuje na razie dam jej spokój. Jakież było moje zdziwienie gdy na parkingu we wnętrzu jej nie bylo a przez przypadek odkryłem , że jast w tylnej lampie w kierunkowskazie. Jesli to ta sama, to pewno przez tylne wloty na półce za siedzeniem przeszła do bagażnika a tam już ma sporo miejsca wejść pod tapicerkę w okolice lampy. Ale jak dostaje sie do srodka klosza? Po dokładnej inspekcji całego oświetlenia, odnalazł się również już suchy owad w przedniej lampie! Mają jakieś tajne przejścia? W Modusie żony na lampach sa Małe gumowe kolanka, pewno by lampa nie parowała. W jednym brakuje malutkiego siteczka i tez zdażyło sie mieć małego insekta w środku. Zastanawiam sie czy w naszych lampach są takie odpowietrzniki, gdzie są i czy są jakoś chronione przed brudem i innymi przypadkami. Dawno temu kolega w renówce 19 bez przerwy wymontowywał lampę z powodu owadów. Tam nawet pająk zrobił sobie jadalnie bo przyrastało w tempie ekspresowym. Założył na lampę czarną rajstopę i problem zniknął. Przy okazji miał przyciemniane lampy :D . Po smiechach na naszej ulicy zrobił to tylko na wewnętrznej stronie i działało. Do Beemki to trzeba by jakięś markowe, najlepiej pończochy i zrobi się jeszcze bardziej sexi :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O kratce przy szybie w bagazniku nawet nie pomyslalem. Jak tam wejdzie to juz prosta droga do lampy bo obok zarowki jest sporo miejsca zeby nawet bąk wszedl :mrgreen: No to wszystko jasne, sa zamykane w kabinie i szukaja wyjscia. Jesli kiedys znowu cos sie tam dostanie to na pewno wykozystam pomysl kolegi z ponczocha :cool2: :mrgreen:

Moze sa ori BMW, zna ktos Nr. OEM? :wink:

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140428_162715_zpsx0fpmeo_edit_1398865033723_zpsbapovd2f.jpg

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sa dwie rurki od zewnetrznej i wewnetrznej strony. Mucha sie wcisnie :mrgreen:

http://data.motor-talk.de/data/galleries/829398/5207236/dsc02405-30753.JPG

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

a już myślałem że stworzę hit wątek, a tu jak widać sprawa owadzia znana...

No to teraz coś ode mnie - w lewej lampie z tyłu mam truchło pszczoły, osy czy innego błonkoskrzydłego, a w prawej mam wielkiego komara...

Problem z pszczołą jest taki, że zdechła w takim miejscu że się nie da jej wytrząść...

 

http://i60.tinypic.com/2cei6vs.jpg

 

Da się bez rozklejania zdjąć tylną szybkę z lampy?... Czy jest wszystko na szczelnie sklejone i muszę się z robalami męczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki bardzo! Jeśli nie ma w tych kolankach zadnych siteczek lub czegoś podobnego to trzeba coś wymyśleć aby sie tam nic nie pchało. W wolnej chwili to sprawdzę.

Przy okazji sprawdzania odpowietrznikow cyknalem fotkę, siateczki są ale może ich u Ciebie brakuje albo wyleciała przy wymianie zarowki

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/IMG_20141207_131948_zps1icmf09k.jpg

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Odkopuje bo dzisiaj odkryłem muchy w tylnych obu lampach, po lewej jedną po prawej 2-3. Wszystkie są w tej górnej białej części lampy, białym pasku, patrząc z tyłu na auto, w rogach, możliwie najbliżej klapy. Pytanie do tych co już wyjmowali owady z lamp, da się tam dojść bo górny pasek to chyba LEDy :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wydmuchałem z głównej części lampy. Ale z dolnej części i z kierunkowskazów nie są się, bo nie da się tam dostać. Cienki drucik ledwo wchodzi. Jak one tam wlazły? Bez rozklejania chyba się nie da. Ewentualnie nawiercić gdzieś otwory dostępowe w mało widocznym miejscu, a potem zamknąć je jakąś uszczelką lub silikonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wykrec Lampe.

Tam jest dużo miejsca tylko z zewnątrz tego nie widać

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręcałem. Z głównj części lampy to nie problem. Można wytrząść i same wypadają przez otwory na żarówki. Al w dolnych odbłyśnikach tak ciasno siedzą, że utykają między ścianką klosza, a odbłyśnikiem. A do kierunkowskazu led na górze klosza w ogóle nie wiem jak się dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.