Skocz do zawartości

AUDIO BMW E60


Kris76-K1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Szukam pomocy w wyciszeniu sygnału PDC oraz gongu z komunikatów po podłączeniu wzmacniacza JL Audio poprzez konwerter Hi Low Genesis do modułu audio CCC.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z pinów 1-8 modułu ccc professional został sygnał przesłany do konwertera hi low genesis 4 chanel. Z niego 4 chinch do wzmacniacza + remonte. Wzmocniony sygnał został z powrotem dostarczony do wiązki na odpowiednie głośniki. 

Na forum jest przypadek Pana ze Szczecina, który to opisywał w 2011r. w swoim samochodzie i też szukał pomocy. Jak ten gong i pdc ściszyć? Wiem tylko, że przez kodowanie. Znajomy wyciszył na chwilę ale jego program nie posiadał adaptacji zmian w kodowaniu modułu pdc volume i w module audio ccc / wył. Gong. Dlatego szukam pomocy u kogoś, kto potrafi to zrobić. 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byl Twoim wyjsciowym? Stereo (brak tweeterow i male glosniki pod siedzeniami), czy HiFi?

 

Domyslam sie, ze Stereo. W takim przypadku mozna przekodowac system tak, zeby zachowywal sie jak HIFI, ktore ma w komplecie wzmacniacz, do ktorego doprowadzony jest sygnal niskiego poziomu.

W takim przypadku mozna pozbyc sie konwertera i po przekodowaniu zasilic wzmacniacz bezposrenio sygnalem "z radia". Niestety jest jeszcze jeden problem - w zaleznosci od daty produkcji auta - auta starsze wymagaja w takiej sytacji wzmacniaczy akceptujacych zbalansowany sygnal wejsciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Genesis jest ok. eliminuje również zakłócenia oraz podaje sterowanie do wzmacniacza i nie trzeba go szukać po wiązkach elektrycznych. W samochodzie jest zestaw stereo 6 głośników. W drzwiach przednich i w tylnej półce100mm i podejrzewam że pod przednimi fotelami mniejsze wooferki. Ten okropny zestaw zamieniam na dedykowany u dimension pro z - 3 way do przodu i pro z - 2 way do tyłu, ale najpierw muszę uporać się z gongiem komunikatów i sygnałem z PDC.

Jestem wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułu ccc professional nie wiem czy można wyciągnąć sygnał z końcówek mocy. Dwóch fachowców w warsztacie car audio rozłożyło ręce, a w trzecim warsztacie powiedzieli mi że różnie to bywa. Mogą występować zakłócenia od alternatora. W innym warsztacie, że nie ma skąd wyprowadzić sygnału z modułu ze względu na kabel optyczny. Teraz mam już sygnał wyprowadzony i jest wszystko jak w najlepszym porządku tylko te komunikaty i pdc. Podobno moduł CIC ma już w opcjach menu wyciszanie gongu i pdc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy od CarAudio, ktorzy nie mieli do czynienia z BMW, ktorzy nie sa jednoczesnie zbyt dociekliwi nie beda znali tego sposobu. "Kodowanie" jest niczym innym, jak przestawieniem pracy auta w inny tryb przewidziany przez producenta. W BMW sa 3 typy naglosnienia (nie liczac indywiduala)

 

1. Stereo - glosniki sa zasilane ze wzmacniacza zainstalowanego w odbiorniku radiowym (CCC)

 

2. HiFi - sygnal z odbiornika (CCC) biegnie do wzmacniacza sygnalem o znacznie nizszym napieciu i we wzmacniaczu zostaje wzmocniony i przeslany do glosnikow

 

3. HiFi Pro inaczej zwanym Logic7, gdzie sygnal z odbiornika (CCC) jest przesylany cyfrowo do wzmacniacza, ktory dekoduje cyfrowy sygnal, przeksztalca na analogowy, wzmacnia i przesyla do glosnikow.

 

W przypaku kodowania ze stereo na HIFi chodzi tylko o to, zeby sygnal wychodzacy z radia byl akceptowalny przez wzmacniacz. Ma to rowniez zwiazek z odpowiednim ustawieniem poziomow dzwiekow wlasnych BMW, czyli gongow, nawigacji o pdc.

 

Przerabialem dokladnie to samo w E60 lci z Mask. Tez na poczatku nie wiedzialem w czym rzecz i mialem bardzo glosne "gongi". Dodatkowo mimo posiadania dobrego wzmacniacza, dobrych glosnikow i dobrego przetwornika dzwiek byl nie taki, jakiego mozna bylo sie spodziewac. Szczegolnie trudno bylo ustawic wzmacniacz tak, zeby sluchajac cicho byl dobry dzwiek i taki tez pozostawac po podgloszeniu.

 

Naprawde warto wywalic ten konwerter hi-lo, przekodowac system i cieszyc sie ze znacznie lepszej jakosci dzwieku bez za glosnych gongow itp. Niestety warunkiem jest posiadanie odpowiedniego wzmacniacza, ktory zaakceptuje zbalansowany sygnal. Od czlowieka z Forum do ktorego sie wybieram na przekodowanie mojej E81 dowiedzialem sie, ze majac CIC nie trzeba juz martwic sie o wzmacniacz ze zbalansowanym wejsciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mój wzmacniacz JL AUDIO SLASH 300/4 posiada wejścia zbalansowane ( Differential - Balanced Inputs ), przynajmniej tak podaje producent.

Do kogo najlepiej uderzyć z forum na temat podłączenia, o którym mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Twój wzmak ma takie złącza to poprzez kodowanie załatwisz dwie sprawy za jednym razem: 1. Nie będziesz miał upierdliwie głośnych gongów 2. Będziesz miał lepszą jakość dźwięku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam się do tematu :).

Posiadam BMW E60 530dA z 2009 roku.

Ostatnio poprawiłem sobie audio instalując procesor jbl-ms8, zestaw dedykowany gladen na przód, na tył jbl 10cm a w bagażniku subwoofer. To wszystko pod wzmakami.

MS-8 mam podlaczony pod kablami hi input od radia.

Jest KUPE lepiej, lecz mam pytanie:

radio mam business ze wersja basic stereo, czy jeżeli przekoduje to na Hi-Fi zyskam na jakości dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie lepiej, ale szczegółową odpowiedź napiszę po kodowaniu modułu. Dzisiaj zakupiłem interfejs, po długim weekendzie będę robił to zdalnie. Podobno woofery gladena wypadają lepiej od u dimension. Znajomy z warsztatu car audio mówił że w paru zestawach dedykowanych gladena, które montowali do BMW, woofery pod fotelami odmawiały posłuszeństwa. Jestem raczej sceptycznie nastawiony do całego sprzętu, który wychodzi w dzisiejszych czasach na rynek. Po dwóch latach spokojnego grania też głośnik mi nawalił w moim domowym stereo, ale na szczęście można było go naprawić. Większość głośników niemieckich producentów produkowana jest w jednej fabryce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze male piski od alternatora, moze po przekodowaniu na hifi problem zniknie?

Te woofery na dole pod siedzenie graja dopiero od 60-70 hz - nizej do tego zainstalowalem dwa woofery 25cm JBL w dedykowanych obudowach. Ogólnie jestem mega zadowolony ale czuje ze moze byc lepiej :)

Acha... Jeszcze jedno - czy również zmiana na radio proffesional tez cos by zmienilo?

W sumie: stwierdzam, ze by mieć porządne audio w naszych e60 "wystarczy" 10k plnow i gra to na prawde swietnie =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... jeszcze jedno:

rozumiem, że po zakodowaniu na "hifi" z radia idze czysty sygnał "low"... tylko właśnie...

którędy? czy idzie on od któryś z głośników? z przednich? tylnych?

Aktualnie jestem podłączony MS-8 do tylnych głośników i jak przekoduje na "hifi" to czy będzie dalej "grało" czy trzeba będzie podłączyć się gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam głośniki gladen ze wzmacniaczem.Mam do was takie pytanie.

Wzmacniacz załącza mi się dopiero w pozycji dwa start-stop (włączona stacyjka) ponieważ elektryk nie znalazł prądu który zanika po wyjęciu kluczyka.

Sprawdziłem prąd pod bezpiecznikiem 46 który ponoć usypia się z z samochodem.U mnie niestety nie.

Znacie może jakiś bezpiecznik w bagażniku pod który można podłączyć wzmacniacz żeby prąd płynął po włożeniu kluczka i zanikał po jego wyjęciu?

Auto to bmw e60 z 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie konwerter Genesis robi swoje. Jeżeli wyczuje impuls z modułu od razu włącza wzmacniacz. Jeżeli po pewnym czasie nie wykryje sygnału jest off. Jeżeli ktoś nie ma wzmacniacza z wejściem hi low polecam właśnie te cudo. Brak jakichkolwiek zakłóceń prądowych i nie trzeba szukać sterowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... jeszcze jedno:

rozumiem, że po zakodowaniu na "hifi" z radia idze czysty sygnał "low"... tylko właśnie...

którędy? czy idzie on od któryś z głośników? z przednich? tylnych?

Aktualnie jestem podłączony MS-8 do tylnych głośników i jak przekoduje na "hifi" to czy będzie dalej "grało" czy trzeba będzie podłączyć się gdzie indziej?

 

Tak, sygnał niskiego poziomu leci wtedy kablami głośnikowymi.

 

BTW W niektórych kombinacjach wersja audio/wersja źródła sygnał jest odpowiednio zmodyfikowany, żeby zmniejszyć ułomności głośników (brak tweeterów, mała średnica głośników tylnych). Dzięki przekodowaniu na HiFi otrzymuje się sygnał o możliwie płaskiej charakterystyce. W przypadku zmodyfikowanych systemów, gdzie korzystamy ze wzmacniacza i nie mamy procesora sygnału ma to bardzo duży wpływ na finalną jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.