Skocz do zawartości

e90 325d 197km duże spalanie i brak mocy


donrogalesko

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy "Podobno podciśnienie słabe"

Może auto ma defekt ?

 

Osiągnięcie spalania 6,3 w 530d to chyba minimalne bo na pewno nie średnie ? Albo same trasy robisz !

Zerknij tu na raport spalania :

http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-5/e60/silnik-diesla-530-d-218km-2003-2005/

 

A dla 325d wyniki są takie http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-3/e90-91-92-93/silnik-diesla-325d-197km-2006-2010/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo widzi błąd dlatego nie chce ciągnąc, robisz jakieś bliżej nie określone ruchy i się dziwisz na reakcję. Kto ci w ogóle kazał ruszać to podciśnienie !

Jak masz problem z autem to sprawdź je pod komputerem, sprawdzać ciśnienia doładowania na różnych obrotach w czasie jazdy.

Jak chcesz coś zrobić to na wszelki wypadek możesz wymienić wężyki podciśnieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0d - 6.3l :lol:

2.5d - 8.2l

Ja średnią w 2.0d mam 8.4l a po mieście to i 12

 

:arrow: To może poszukaj 3.5d to będzie ci palił 4.2l ??

A jeszcze lepiej jakieś X5/X6 z 4.0d to wtedy już 2.2l :D

A najlepie to M550d gdzie spalanie jest 0.2l :lol:

 

Dajcie spokój... Napisz chociaż że to w trasie bo zwątpię całkowicie :duh:

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d 3/4 jeździ trasy tak jak 325d

No to brak mocy w 325d czym tłumaczyć? W e60 sandal to wszystko z kokpitu spada a w e90 ani nie drgnie

 

 

 

Bbrys jak byś nie wiedział to oznaczenie 325d jest dla silnika 3.0l 197 Km wiec trochę poczytaj a później rób z siebie znanego znawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bbrys jak byś nie wiedział to oznaczenie 325d jest dla silnika 3.0l 197 Km wiec trochę poczytaj a później rób z siebie znanego znawce

 

Ja doskonale o tym wiem że to jest pojemność 3.0 i 197KM. Gdzieś napisałem, że to jest 2500cm ? :duh:

Oczy mnie bolą jak czytam teksty o tym, że 3 litrowy silnik średnio pali 8 litrów i że to jest za dużo bo ma palić 6.

 

po mieście to i 12

 

12l w 2.0d mieście? Chyba masz popsute auto :) ja 8 przy normalnej spokojnej jeździe, 12 to 335d... :duh:

 

12 jak cisnę, dodatkowo mam automat. normalnie to do 10 spokojnie i nie jest popsute :D

 

F34 2.0d wykręciłem 14.9l po mieście i też nie było popsute :wink:

Edytowane przez bbrys
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam e90 z 2006

Średnie spalanie na komputerze to 8.2l, nowe filtry, egr czyszczone i sprawny. Podobno podciśnienie słabe ale jak to sprawdzić?

Btw posiadam e60 530d a tam spalanie 6.3l wiec.nie mówcie ze to wina kierowcy :)

 

Kolego, trzeba podpiąć pod kompa, sprawdzić czy nie ma błędów, posprawdzac live data z przepływki i doładowanie turbo, korekcje wtrysków, przyczyn podwyższonego spalania i braku mocy moze być wiele jak chociażby zalanie chu...go paliwa.

AA no i w średnie spalanie 6,3l na 100 w 530d nigdy nie uwierze, w minimalne na jakims tam odcinku przy bardzo oszczędnej jeździe to może i tak ale nie średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam e90 z 2006

Średnie spalanie na komputerze to 8.2l, nowe filtry, egr czyszczone i sprawny. Podobno podciśnienie słabe ale jak to sprawdzić?

Btw posiadam e60 530d a tam spalanie 6.3l wiec.nie mówcie ze to wina kierowcy :)

 

Kolego, trzeba podpiąć pod kompa, sprawdzić czy nie ma błędów, posprawdzac live data z przpływki i doładowanie turbo, korekcje wtrysków, przyczyn podwyższonego spalania i braku mocy moze być wiele jak chociażby zalanie chu...go paliwa.

AA no i w średnie spalanie 6,3l na 100 w 530d nigdy nie uwierze, w minimalne na jakims tam odcinku przy bardzo oszczędnej jeździe to może i tak ale nie średnie.

Po trasie polska chorwacja polska ok 3000 km przed wyjazdem.był reset po powrocie do domu średnie 5.8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uprzedzano cię że 325d pali jak 3 litry a jeździ jak 2 litry !!!
spalanie w innych 325d jak się orientowalem to średnie od 6,3 do 6,9 jak pytałem kilku ludzi maksymalne mówil gość na kompie ze 6,9 ma

 

U mnie w 330xd komp przekłamuje o 0,8 na minus vs rzeczywiste spalanie, spalanie 6,3-6,9 to bardziej do jazdy w trasie mi pasuje a nie średnie.

Porównaj najpierw rzeczywiste spalanie vs to co pokazuje komp i nie słuchaj ludzi którzy mówia ze im auto jeździ o kropelce, to są 3 litry, 6 cylindrów, musi swoje spalić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trasie polska chorwacja polska ok 3000 km przed wyjazdem.był reset po powrocie do domu średnie 5.8l

 

 

 

Musisz miec noge z waty, ja w E90 320d rzadko schodziłem poniżej 6 w trasie

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam e90 z 2006

Średnie spalanie na komputerze to 8.2l, nowe filtry, egr czyszczone i sprawny. Podobno podciśnienie słabe ale jak to sprawdzić?

Btw posiadam e60 530d a tam spalanie 6.3l wiec.nie mówcie ze to wina kierowcy :)

 

Kolego, trzeba podpiąć pod kompa, sprawdzić czy nie ma błędów, posprawdzac live data z przpływki i doładowanie turbo, korekcje wtrysków, przyczyn podwyższonego spalania i braku mocy moze być wiele jak chociażby zalanie chu...go paliwa.

AA no i w średnie spalanie 6,3l na 100 w 530d nigdy nie uwierze, w minimalne na jakims tam odcinku przy bardzo oszczędnej jeździe to może i tak ale nie średnie.

Po trasie polska chorwacja polska ok 3000 km przed wyjazdem.był reset po powrocie do domu średnie 5.8l

 

To jest spalanie z trasy a nie średnie, średnie to jazda miasto, trasa, miasto trasa.

Jeszcze powiedz, że jechałeś z predkością autostradowa to w ogóle będziesz king of eko driving.

Takie spalanie jest możliwe z płynną jazda do 100km/h , dla mnie to masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze co komputer pokazuje.

 

Mogę ci tak ustawić komputer że będzie mniej pokazywał! Satysfakcjonuje cie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam e90 z 2006

Średnie spalanie na komputerze to 8.2l, nowe filtry, egr czyszczone i sprawny. Podobno podciśnienie słabe ale jak to sprawdzić?

Btw posiadam e60 530d a tam spalanie 6.3l wiec.nie mówcie ze to wina kierowcy :)

A sprawdzałeś spalanie realne (na "dystrybutorze"), a nie przez komputer?

Może masz źle ustawione i przekłamuje. Widziałem już kiedyś podobne tematy odnośnie dużego spalania i czasem okazywało się że tylko komputer źle pokazywał, a temat na kilka stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie duże spalanie było spowodowane

 

1. Uszkodzonym termostatem - auto nie było dogrzane temp. około 70 stopni- po wymianie znaczny spadek

2. 3 Wtryski mi laly- po regeneracji spadek

3. Regeneracja DPF i katalizatora (nie chemiczna wypalanie w piecu indukcyjnym)- po regeneracji spalanie mam na poziomie 5.2 - 6.2

 

Na początku spalanie po mieście zima było w okolicy 12 litrów, dziś jest to między 5.2 a 6.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącze się do tematu. Kupiłem właśnie e91 325 197KM 2007 Automat. Komputer pokazuje mi 11,6 - 12 spalania na odcinku 8 km do pracy, generalnie miasto + klima , średnia prędkość z 50/h.

W trasie jak jadę na tempomacie 120km/h wskazówka na wskaźniku chwilowego spalania pokazuje 5 ale średnia wychodzi 7,8 -8,4 zależy. Żadnych błędów, na btool wtryski mają dobre wartości. Spadku mocy nie ma.Czy to nie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.