Skocz do zawartości

blokujący się pedał gazu


oktoberfest

Rekomendowane odpowiedzi

To potrzebujesz wyczyścić tylko przepustnice i jej cylinder. Zbiera się tam syf który po jakimś czasie robi się dosłownie klejący i przy gwałtownym puszczeniu gazu potrafi się przepustnica zakleszczyć i masz potem taki efekt. Sprawdź regulacje odboju przepustnicy a jak jest luz pomiędzy nią a ramieniem przepustnicy to wyreguluj i masz spokój na dłuższy czas. Ja czyściłem zwykłym WD40 - wszystko zeszło pięknie - a potem tylko nasmarowałem oś oraz sprężynę (sprężyny) przepustnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście mi sie bardzo podoba

a jak to zrobić odnajdę tutaj na forum

daj znać jak Ci poszło bo to się innym przyda, fotki mile widziane.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety linki do tematu czyszczenia przepustnicy w moim modelu auta są nieaktywne.Czy ktoś ma aktualne?

pozdrawiam,

Ps. wczoraj wreszcie zarejestrowałem auto i muszę stwierdzić że biurokracja , absurdalne, nie zgodne z unijnymi przepisy ,bezsensowne generowanie niepotrzebnych kosztów dla podatnika jak i WYŁUDZANIE kuriozalnych opłat jest w naszym kraju zatrważające.

Czułem się jak na Białorusi a nie w unijnym państwie.To naprawdę chory kraj...Najgorsze jest to, że uderza to tylko w zwykłego obywatela , bo handlarze , cwaniacy i kombinatorzy mają to wszystko poobcykiwane i są w stanie wiele obejść i sprawnie wszystko załatwić , a państwo przez swoją zachłanność traci miliony, bo hurtowe ilości aut są clone w DE na Litwie itp.

Więc co taki niemiecki celnik musi sobie myśleć o nas... Polacy płacą dla niemieckiego państwa cła aby auto (już unijne) na drugi dzień sprowadzić do PL.Totalna paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś czymś zdziwiony ? Bo ja nie, to w naszym kraju "normalne", że tak się dzieje w tej jak i w innych sprawach na każdym kroku. Możesz napisać o co chodzi z tym cleniem w Niemczech czy na Litwie aby auta były unijne, to skąd wtedy pochodzą z Białorusi, bo jak ściągane z Niemiec to chyba już było by unijne wcześniej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o auta z USA , Szwajcarii etc. wszyscy więksi handlarze clą w innych krajach unijnych bo w Pl robili im problemy (podważanie cen aut na fakturach etc.).Ale to samo jest u nas z akcyzą -mają swoje śmieszne cenniki i jak auto tanio kupisz to ci akcyzę podwyższają do tej ceny,ale jak handlarz kupi tanio,o to sobie umowę przerabia i wpisuje cenę z ich cennika minus 30% i wtedy zaoszczędzają 30 % na akcyzie i nie mają dodatkowych formalności związanych z podwyższaniem wysokości akcyzy.A zwykły obywatel z oryginalną umową gdy kupił tanio i nie zna się na kruczkach płaci czeka płaci , uzupełnia , udowadnia że nie jest wielbłądem etc. żenada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.